Co vaše réva? (2014)



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
19.6.2014 13:27

Bohužel peronospora může napadat stonky a květenství bez toho, aby byla pozorovatelná na listech. To byl i můj případ, v době kdy jsem nalezl první skvrny na listech tak již bylo květenství napadeno. Co nejdříve to ošetřím proti peronospoře, stonky na květech umí zasychat včetně kuliček. Myslel jsem si že když je tak krásně a sucho, tak bude poho, a ošetřil jen proti padlí. Bohužel mikroklima u řadovky révě nepřeje a já se rozhodl vyměnit zde klasické vitis za odolnější odrůdy, ty dám na zahradu kde budou sice později ale více "luftovat".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.6.2014 8:01

Těžko se mi nyní určuje příčina sprchnutí, protože v době květu byly hice a vzápětí na to peronospora. Ta zaútočila celkem zákeřně, v době kdy se objevily fleky na listech tak už byly třapina nahnědlá, a tak určit co se podepsalo více, je už asi nemožné. Pravděpodobná je i souhra všech faktorů, včetně zahuštěného obrostu. Ani Giberellinem ošetřeným střapcům se sprchnutí nevyhnulo, což by znamenalo větší vliv plísně. Roubovaná Arkadia na drátěnce v porovnání s pravokořenou Arkadiií vertiko, tak to je nebe a dudy.

Tenhle roh u domu je snad prokletý, klasické vitis (Afrodita (přeroubování), Kišmiš a Dunav přesazení) jsem již začal přesunovat na zahradu, včera přerouboval "Veliký Bílý" na Vostorg Krasnyj, nechám Arkadii, Original a zkusím přeroubovat Afroditu na Augustin (V 25-20).

Takže když to shrnu, co myslíte, je hlavní příčinou choroba?












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 22.6.2014 9:11

Mirku, příčinou padlí na bobulkách Lory, může být i ten giberelin. Bobule se vyvíjí rychleji, než za standardních podmínek a možná jsou proto buněčné stěny více náchylné k prostupu patogena. Z toho, co píšeš o zbývajících sprchlých střapcích, se zdá, že pocházejí z jednoho místa u domu. Pokud je tomu tak, tak zde může být opravdu nějaká mikroklimatická anomálie, která to tam nepříznivě ovlivňuje. Například snížené proudění vzduchu, kumulace vysokých teplot nebo vlhkosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.6.2014 12:38

To samozřejmě ano, ale to je jen jedna strana problému, v této chvíli se snažím hlavně zjistit co to je na těch střapcích a stoncích. Bohužel se mi odpovědi nedostává a tohle už tady visí nějakou chvíli, ještě vezmu zítra střapce sebou do vinařské laboratoře a prodejny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.184 (?), 22.6.2014 13:01

Mám stejný problém.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 22.6.2014 13:25

Pane 210.184, u vás žádný problém s okvětími nevidím. Jste na začátku kvetení, začínají teprve vylézat prašníky, třapina je zdravá. Ale máte tam hálčivce, viz. děravé listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 22.6.2014 13:21

Mirku, koukal jsem do Pavlouška, zmiňuje možnost napadení květenství jak plísní révovou, tak padlím a dokonce běžně i plísní šedou. Bohužel, fotek tam moc není, takže rozdíly v napadení nejsem schopen porovnat.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.6.2014 14:54

Čau Wimpi, zítra to vezmu na ukázku vinařům a uvidím. Réva jeví na listech příznaky padlí i plísně, v této fázi asi utlumené postřikem, napadená třapina je velmi křehká, stejně tak jako napadené letorosty. Na povrchu je hnědý povlak, stačí trochu a letorost se zlomí a odskočí od sebe, když zkouším zlomit zdravý letorost, tak je potřeba větší síla a zlomené místo navíc zůstává viset na pletivech. Stejně tak poškozená třapina, jde lehce a čistě odlomit, uvnitř je vše zelené, choroba zjevně narušila povrchová pletiva.

Dopátrat se něčeho na internetu je v této fázi nemožné, vše až od fáze plného propuknutí chorob, ale to už je mi k ničemu.

Něco jsem našel tady, do vyhledávače jsem to musel dát latinsky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 22.6.2014 19:36

Sprchávání a hráškovatění hroznů je zpusobeno nedostatečným opýlením,(deštivé a chladné počasí v době květu, postřikem přímo do kvetení),nadbytek N, nedostatek Mo.Aplikujte 2-3 týdny před květem postřik molybdenanem amonným (0.2-0.4%).

Odumíraní třapin-nedostatek Ca, Mg.Aplikujte npř.Vinofert Kalcium, Fertikal 30,Kalkosol 25,aj.,postřik na list hořkou solí.Chlorid vápenatý se nesmí aplikovat současně s hořkou solí.Používejte dráselná hnojiva s obsahem hořčíku-kamex, patentkali,kieserit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.6.2014 22:05

Díky za reakci ale mě hlavně zajímá příčina a pojmenování toho co je na obrázku.

Dle tohoto odkazu se doopravdy jedná o pliseň révovou.

Co to je?
Co to je?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika