Co vaše réva? (2012)



Rigoleta - (21) - 0.6 (?)
23.9.2012 21:56

Velice se omlouvám.Catawba sedless je ČERVENÁ.Já si to spletla s Markýzem, který jsem zrovna konzumovala.Ještě jednou prosím o prominutí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
               
host - 230.199 (?), 7.9.2012 12:43

Díky za zájem.Bohužel nevoní po jahodách a výrazně ani po ničem jiném.Kuličky jsou sladké a konzistence rosolovitá s pecičkou. Tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 9.9.2012 21:44

Dobrý den.Já mám od bratra z Arkansasu americké odrůdy.Např.Edelweis má také tak velké listy.Jinak mám i tato odrůdy: New York muskat, Alwood,Traminette, GR 7,Marechal Foch, New York 70,Leon Milot, Ivan,Concord Sedless, Swenson Red, Neptun,Edelweiss, Cora,Esprit.Některé právě dozrávají, jiné mají zpoždění díky jarním mrazíkům.Sestra v Olomouci má Cay Gray, Cayuga White, Catawba Sedless, Markiz,Jupiter a asi Price.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.172 (?), 20.9.2012 8:55

Dobrý den paní Frodlová. Můžete blíž popsat odrůdu Catawba Sedless? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 20.9.2012 20:31

Catawba je bílá bezsemenná odrůda.Já ji nemám, ale sestra ano.Já mám velice podobnou Marqiz.Frodlová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 20.9.2012 21:02

Od kdy je Catawba bila? Pestujete inou odrudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rigoleta - (21) - 0.6 (?), 23.9.2012 21:56

Velice se omlouvám.Catawba sedless je ČERVENÁ.Já si to spletla s Markýzem, který jsem zrovna konzumovala.Ještě jednou prosím o prominutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 14.9.2012 20:45

Letos mne mile překvapila Olšava, mam dvě hlavy teto stolni odrudy, a po dva roky mě klempirovala, a vyhrožoval jsem ji, že pujde do kotelny.Ale letos plodi jako o život a plody ma manu nebeskou.Vnoučata se nemohla dočkat v ochutnavani, a moc jim nejela, ted když je vyzrala tak ji berou utokem a my s babrdlinkou prakticky paběrkujeme.- každy mame jinou chut ale ten kdo uvažuje o nove vysadbě stolnich vin zkuste moravskou Olšavu, jsme v nevinařskem kraji v podhuři.Ale chrupky nam spolehlivě a s uspěchem pravidelně rodi a uvažuji, že červenou olšavu nasazim za odešle hlavy.Jsem spokojen. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
peetoo - (49) - 41.142 (?), 22.9.2012 19:26

Tohtorocna kvalita hrozna je vyborna. Uroda Pannonie bola rekordna, vdaka  teplemu pocasiu bolo zalistkove hrozno kvalitnejsie ako standardne. Catawba je chutou podobna Isabelle, ale ma jemnejsiu supku a je sladsia. Bezsemenna Rhea ma krasne sfarbene bobule , chut je velmi dobra. 

Pannonia - posledny strapec
Pannonia - posledny strapec
Rhea
Rhea
Catawba
Catawba
Diamant
Diamant
Dnesny zber
Dnesny zber
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 21.145 (?), 23.9.2012 16:06

Musím potvrdit, že letošní úroda je vyjímečná. Tak dobře vyzrálou Rheu, Arkadii a další jsem ještě neměl.  Zvlášť Rhea překvavila, protože jsem četl, že je vhodnější ji v nevinařských oblastech pěstovat raději ve skleníku.

Rhea
Rhea
Arkadia
Arkadia
Nero
Nero
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 24.9.2012 9:39

Nádherné a hlavně zdravé střapce. yes Já teďkom sklízím Talisman a jsem zvědavý jak dozraje AT-6-3-SK, možná bude trochu problém se sladkostí bo sem tam nechal asi moc střapců a listová plocha je navíc poškozena plísní, bobule jsou však nádherné. Bobule jsou již skoro růžové (mají být bílé), něco podobného pozoruji i u jabloní kde Goldstar i Granny Smith jsou růžově vybarvené až nepřirozeně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika