Příspěvky uživatele - peetoo

Kdy postřik proti kadeřavosti v roce 2015, 24.2.2015
" Toto je pořád ještě na kontaktní měď (tedy Champion 50WP), ale už radši ne na Sulku (Kocide 2000 nebo Kuprikol)" Není přece Kocide 2000 a Kuprikol taktéž kontaktní měď? Ale je!
Moniliový úžeh na jabloni?, 4.6.2014
Ale rozeznat je podle příznaků je dost problematické. Bakteriální spála vytvaří na výhonech oranžové kapky slizu s baktériami. To je dobrý rozlišovací znak.
Sklizeň révy 2013, 6.9.2013 Obsahuje fotku
Dnes som otestoval cukornatosť Hrona a Muškátu žltého. Ukazuje sa,  že to bude dobrý ročník. Hron som nechal 12 hodín macerovať. Cukornatosť bola 22,4° NM, keďže teplota muštu bola 21° C, tak konečná cukornatosť je 22,7° NM.  Spĺňa atribút... celý příspěvek >
Sklizeň révy 2013, 1.9.2013 Obsahuje fotku
Vzhľad a chuť Negry je bezkonkurenčná. Musel som ju obrať naraz, pretože bobule začali opadávať. Medzi chuťovo vynikajúce odrody patrí tiež bezsemenný Neptún. Úrodnosťou vyniká Diamant, chuťou až tak nevyniká.
Sklizeň révy 2013, 15.8.2013 Obsahuje fotku
Za celú dobu, čo pestujem révu, sa nestalo, aby Panonia a Opál dozreli už 15.8. Tiež je zaujímavé, že na 1 kry Panonie sa urodilo 9,8 kg hrozna a to som ešte robil prebierku, aby na 1 letoraste boli najviac 2 strapce. Pritom má dosť veľa zálistového... celý příspěvek >
Bezsemené stolní odrůdy, 7.5.2013 Obsahuje fotku
Urán je čiastočne bezsemenná odroda - obsahuje malé duté semená, ktoré nemajú endosperm. Ide o veľmi vďačnú odrodu a pomerné odolnú. V mojej lokalite dozrieva v 1. až 2. dekáde septembra - září. Treba ju včas obrať, pretože po prezretí je na... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2013), 6.3.2013
Ja tiež ohýbam hneď po reze a to tak, že v mieste ohybu dlaňou jednej ruky uchopím ťažeň (tým sa vystuží) a druhou ho ohýbam. Malé praskliny v kôre neškodia.  Niektoré ťažne ohýbam aj v dobe miazgy.
Co vaše réva? (2013), 1.2.2013
Ja ešte počkám, 20 rokov strihám v poslednej dekáde února.  Nemám veľkú vinicu, mám 65 hláv, stíham to za 1 deň.  Veľkopestovatelia strihajú už od decembra.
Odrůda Concordia, 17.1.2013
Máte pravdu Rhea, Saturn, Neptún a Pluto sú slovenské novošlachtence, ale americké odrody Jupiter, Neptune a Saturn boli právne chránené skôr, napr. americký Jupiter v roku 1998 a slovenský v roku 2004, preto došlo k zmene názvu na Rhea. Slovenský... celý příspěvek >
Opäť voška révokaz, 3.11.2012
Súhlasim s pánom 3.210, révu pestujem viac ako 20 rokov a tiež pozorujem jav, že pravokorenné sadenice sú vitálnejšie ako štepené. Je to tým, že kupované sadenice majú podpník, ktorý nie je vhodný pre dané pôdne podmienky. Bude to znieť čudne, ale... celý příspěvek >
Bystrická slivka, 24.10.2012
Je to odrodová vlastnosť, Bystrická slivka ma trny, viem to, pretože letos mi pri oberačke jeden skončil v ruke a to dosť hlboko.
Wealthy?, 22.10.2012
Je to Idared.
Matčino, 13.10.2012
Mal som na mysli fotku pána 41.142 z 13.10.2012 18:20. Jeho jablka majú výraznú rzivost kolem stopečné jamky. Aj tvar plodov je rozdielny, jeho sú plocho guľovité. 
Matčino, 13.10.2012
Podľa mňa to nie je odroda Matčino (Nonnetit). 
Co vaše réva? (2012), 3.10.2012 Obsahuje fotku
Včera som obral moje najchutnejšie odrody viniča a to bezsemennú Venušu a nádherne sfarbenú Negretu. Tieto odrody patria k neskorším odrodám. Tým sa skončila sezóna zberu v mojej vinici. Medzi najneskoršiu odrodu, ktorú zatial pestujem je Merkúr. Má... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika