Založení zeleninové zahrádky



host - 206.1 (?)
6.4.2010 17:49

Dobrý den prosím vás co znamená takže to vemte totálním herbicidem?Děkuji sázím už déle, jenže jsme se rozhodli zrušit již dlouho existující záhony a chceme je udělat na jiném místě kde se nikdy nesázelo nic a mám docela strach, že mi tam nic nevyroste prosím poradte jak by jste začala neni to velký kus asi 10m čtverečních, mám v plánu zrýt plochu a navozit hlínu přidat nějaké hnojivo a do 16,4. ještě sazadit?Myslíte, že je to možné?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 147.173 (?), 19.2.2010 6:48

Na mrkev a ředkvičky, čím chce paní začít, hnůj ani náhodou!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6494) - 70.100 (?), 19.2.2010 7:07

Hnůj teď zjara nepoužívejte, pro to, co chcete pěstovat je nevhodný. V čerstvě založeném záhonu z drnu stejně vše poroste dobře, je to neunavená půda. Držte se rady 147.173, teď zjara založte jen malý záhonek, uvidíte, jestli Vás to bude bavit a budete na to mít sílu. Když ne, aspoň si nerozvrtáte trávník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 56.3 (?), 18.2.2010 21:29

Váš "kus lúky" by som odporúčal namulčovať s použitím kartónov. Efektívne utlmíte pôvodný porast, a pôdu za Vás "zrýľujú" dážďovky :-) Rýľovanie zatrávnenej pôdy je strašná drina, a myslím si že dosť zbytočná.

Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.2.2010 8:02

To, co píše Peter, je taky možnost.  
  Jednou z možností je hnůj použít a vysázet do obrácených drnů na jaře brambory. Umějí plevele z bývalé louky docela efektivně potlačit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
limetka - (38) - 182.109 (?), 19.2.2010 9:23

No jo, plevele výborně potlačí, protože je vytaháte poprvé, když půdu chystáte, podruhé, když brambory sázíte, potřetí, když je nakopčíte a počtvrté, když je dobýváte ven :-)) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.4.2010 9:21

No jo, plevele výborně potlačí, protože je vytaháte poprvé, když půdu chystáte, podruhé, když brambory sázíte, potřetí, když je nakopčíte a počtvrté, když je dobýváte ven

Jako vtip je to pěkné, je vidět, že jste to nikdy nezkusil. Když jsem zakládal před 33 lety záhonek (spíš políčko) na travnaté louce, oral mi ji kamarád traktůrkem s jednoradličním pluhem. Do vyorané brázdy jsem kladl brambory a on je přehrnul obrácením další brázdy.  O nějakém pletí nemohlo být řeči. Když jsme brambory koncem léta vykopávali, bylo plevele méně než dnes, kdy sázíme do čistého (nebyl tam ještě peťour).

Pokud máte vlečku kvalitní zeminy nazbyt, můlžete na trávník rozložit zmíněné kartony, na ně nasypat a rozhrnout fůru oné zeminy a do ní nasázet zeleninu. Tráva skutečně zmizí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.106 (?), 1.4.2010 8:37

Nemohli by Ste to podrobnejšie opísať. Nápad sa mi pozdáva. Ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.106 (?), 1.4.2010 8:39

Prepáčte, myslím tie kartóny. Ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 1.4.2010 22:00
Ludko, kartony znamenaji, ze vezmete treba velike kartony od nabytku IKEA, polozite na zem, a budete cekat pul roku, az pod tim prestane rust plevel = protoze krz ty kartony nejde svetlo. Jenze az za pul roku kartony odstranite /nebo se rozlozi) tak bude pozde na sazeni... Mame jaro, a vy chcete sazet, ze jo. Takze to vemte totalnim herbicidem, nechte dva tydny, a pak hezky ryc a udelat prvni dva zahonky. Na ne dejte rekvicky, salat, kedlubny a hrasek. Jeden zahonek udelejte pro jahody. Na konci dubna se znovu vybicujte a pripratze zahonec pro rajcata. Vybehnete na trh, kupte sazenicky a kolem 15 kvetna je supnete na ten zahon. Jestli mete nervy na dva zahonky, tak ze zeme supnete par seminek okurky. Drzim palce a uzijte si urodu. Hnojit letos skutecne netreba, poroste vam to jak zbesile. Mate odpocatou pudu, jen plnou plevelu... :=) Jo a taky ted muzete zasadit rybiz. sice letos nebude plodit, ale pristi rok uz jo. A neni s nim vbec zadna drina. Marketa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.1 (?), 6.4.2010 17:49

Dobrý den prosím vás co znamená takže to vemte totálním herbicidem?Děkuji sázím už déle, jenže jsme se rozhodli zrušit již dlouho existující záhony a chceme je udělat na jiném místě kde se nikdy nesázelo nic a mám docela strach, že mi tam nic nevyroste prosím poradte jak by jste začala neni to velký kus asi 10m čtverečních, mám v plánu zrýt plochu a navozit hlínu přidat nějaké hnojivo a do 16,4. ještě sazadit?Myslíte, že je to možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika