Odstranění pařezu



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?)
26.12.2011 16:16

Je to jednoduché, buď se autor spletl, nebo lže. Obojí je na fórech častým jevem. Vadí mi ale váš dotaz č. 6, nic vám do toho není.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
         
pařez - (31) - 159.230 (?), 24.12.2011 23:26

Jaký malý stromy, vykopat pařez jde jakýkoliv, jen se musí chtít.A ořech? proč 4 metry díry?? Je to dva dny co jsem kácel ořech, dole u země měl průmer cca 160cm.Jenže jsem na to šel chytře,,ořezal větve, kmen zkrátil na cca 6m délky od země.Pak odkopal, přeřezal nebo usekal kořeny, nahoře kmenu jsem zavázal smyčku z ocelového lana a pomocí silného řetězového hupcuku(na druhé straně zavázaného za sloup od elektriky) jsem ho vyvrátil.Díra cca 2m v pr. a hloubka cca 120cm. A to byl silnější než ten váš, tak proč díru 4 metry??Stačí výkp aby se do něj dalo pohodlně vlézt a pracovat v něm.Takže cca šířka 70cm.Zítra mě čeká topol... Už se na něj těším.

 

před týdnem tento jasan viz obr.

Jasan ,vyvrácen celý strom.
Jasan ,vyvrácen celý strom.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 38.144 (?), 25.12.2011 11:45
Pane Kučero. Přeji Vám pěkné Vánoce. Opravdu měl ten Váš ořech (předpokládám, že vlašský ořech - ořešák) průměr 1,6 m? Mohl byste nám sem dát fotku takového "macka"? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pařez - (31) - 159.230 (?), 25.12.2011 17:48

Ano měl 160 cm(u země),byl to klasický ořech, ale fotku bohužel nemám, nebyl čas to fotit.Měl jsem na něj jen 3 hodiny, pak mě měli dovézt hlínu a to už musel být pryč.A taky že byl.Dnes jsem ho pořezal a naskládal do štůsu.Zbyl jen pařez takže přidám fotku jej.Pařez jsem zvážil u nás na zem. družstvu a váží 3,5 tuny.J dost podobný jako ten Jasan ale jen má větší průměr kmenu(jasan má cca90cm)

Jasan-ořech byl větší v průměru kmene o cca 80-90cm)
Jasan-ořech byl větší v průměru kmene o cca 80-90cm)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 20.102 (?), 26.12.2011 13:36
Děkuji za Vaši reakci, ale nejsem zatím ani o kousek dál: Promiňte mi prosím další upřesňující dotazy, rád bych v tom měl jasno. 1. Klasický ořech: tedy "vlašský ořech", nebo líska? Nebo něco jiného? 2. 160 cm byl průměr kmene, nebo jeho obvod? 3. Jasan má průměr cca 90 cm, tedy obvod cca 2,8 m. 4. Ořech s průměrem 1,6 m by měl obvod 5 m a byl by tedy podstatně větší, než uvedený jasan. 5. Anebo byl obvod 1,6 m a průměr kmene tedy cca 0,5 m? 6. A ještě jeden doplňující dotaz jen tak pro informaci: měli majitelé na pokácení těchto stromů povolení? Předem Vám děkuji za Vaše odpovědi. S úctou Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 89.38 (?), 26.12.2011 14:06

Promiňte pane Josefe, ale pan Josef Kučera píše (viz. výše), že strom měl průměr kmene cca 160 cm. Tím jsou zodpovězeny Vaše dotazy č. 1, 2, 3, 4, 5. Zbývá tedy jen odpověď na dotaz č. 6. Já jen doplním, že bych byl rád svědkem toho, jak se takový strom po seříznutí vršku, po obkopání a přetětí kořenů (kopání je ruční operace) a s pomocí hupcuku, ovázaného kolem sloupu el. vedení nechá vyvrátit v celkovém čase 3 hodiny. Z takového výkonu mi padá brada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 20.102 (?), 26.12.2011 15:05
Promiňte p. Wimpi, ale stále mi to není jasné. V jednom z předchozích příspěvků píše p. Kučera o díře o průměru 2 m: 70 cm na každou stranu od kořenového balu: takže buď 1,6 m + 2*70 cm = 3 m. Anebo: 50 cm + 2*70 cm = 1,9 m, tedy cca 2 m průměr díry po pařezu (10 cm ve výpočtu nehraje žádnou roli) Takže jak to bylo?. Mimochodem, p. Wimpi, (anebo kdokoli jimý ze čtenářů fóra) viděl jste už ořech o průměru kmene 1,6 m? Já tedy ne a osobně pochybuji, že se s takto velkým ořechem někdy setkám. Takovýto průměr mívají zpravidla památné duby, lípy apod. A na první (dost zásadní) otázku odpověď nepadla. Co je to "klasický ořech"??? Je to "vlašský ořech" anebo líska (která samozřejmě nemívá jeden kmen, ale třeba i desítky menších kmenů? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 147.107 (?), 26.12.2011 16:16

Je to jednoduché, buď se autor spletl, nebo lže. Obojí je na fórech častým jevem. Vadí mi ale váš dotaz č. 6, nic vám do toho není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.12.2011 16:55

Pokud by někdo bez povolení pokácel strom o průměru kmene 160cm, tak by mi do toho něco bylo, i kdyby byl 200km daleko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 247.145 (?), 26.12.2011 18:28
Pokud se autor spletl, pak předpokládám, že to čestně přizná, opraví a bude to důkaz jeho pravdivosti a myslím, že tím stoupne jeho osoba na důvěryhodnosti. Pokud lhal, pak se ničeho z toho samozřejmě nedočkáme a každý si jistě udělá své mínění. I kdyby autor přiznal, že tyto stromy pokácel bez povolení (získání povolení ke kácení je věcí majitele pozemku), těžko s tím něco kdokoli z nás udělá. Teď v podvečer jsem byl ještě na procházce v lese. Jen tak pro zajímavost jsem tam objímal stromy, abych zjistil jejich obvod a odvozeně jejich průměr. Největší dub široko daleko, roste nad lesní studánkou, má obvod cca 530 cm, zde vychází jeho průměr cca na 170 cm. Chtěl bych vidět takovýto ořech! Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.12.2011 18:38

On se také může strom u země dost podstatně rozšiřovat, což už vlastně není kmen, ale kořeny. Proto se také obvod (nebo průměr) měří metr nad zemí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika