Odstranění pařezu



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 247.145 (?) 
26.12.2011 20:38
Rozšířené kořenové náběhy jsou samozřejmě zcela běžné a v příspěvku p. Kučery není jasné, kde naměřil oněch 160 cm. Ve svých předchozích dotazech jsem se o tom možná měl zmínit. Doufám, že mi (nám všem) v tom udělá jasno p. Kučerou slíbená fotka onoho pařezu. Prosím p. Kučeru, aby při focení k pařezu přiložil metr/pásmo či jiné směrodatné měřidlo, abychom měli možnost posouzení velikosti daného pařezu. Já jsem prostě zvídavý/zvědavý. Anebo možná šťoural??? Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 26.12.2011 21:32

Na dotaz, zda jsem někdy viděl kmen ořešáku, který by měl 160 cm v průměru, byť těsně nad zemí, odpovídám, že neviděl. Dovedu si u tohoto stromu představit tak maximálně 1 m...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 27.12.2011 4:59

Pane Josef, jen to moc prožíváte. Co se změní na tomto světě, když uvidíte nějakou fotku vyvráceného stromu či pařezu? Vaše požadavky, jak Vám má cosi někdo předložit jsou dle mého úsměvné. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 225.118 (?), 27.12.2011 9:01
Asi máte pravdu, moc to prožívám, ale takový už jsem :-). Na světě se samozřejmě nezmění nic... Nemám požadavky, mám pouze slušné přání, prosbu, aby ten, kdo něco konkrétního tvrdí, své tvrzení dle možnosti podložil... Ale do té doby si asi budu myslet, že nás p. Kučera svými příspěvky "nehoupe, ale snaží se s námi mlátit o zem" (jak už kdosi na tomto fóru napsal). Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 27.12.2011 11:29

Bohužel, kdo chce strom porazit, ten ho porazí. Buď je to v malé obci, kde se to neřeší, aby se nepoškodily sousedské vztahy, nebo to někdo udělá i přes riziko pokuty, kterou je ochoten zaplatit, nebo strom porazí přes noc "neznámý pachatel" (viz kauza Lidl). To ale neznamená, že mi do toho nic není. Můj obzor nekončí za mými vrátky a i když poražný strom už nikdo nepostaví, alespoň se ozvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.227 (?), 27.12.2011 11:40
Pane Josefe, v reklamě se vždy přeci trochu přehání.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pařez - (31) - 159.230 (?), 27.12.2011 20:01

vlašák, kdyby to byla líska tak nemá jednotný kmen, ty jsou většinou jako pruty nahoru.těch 160 byl průměr kmene, obvod sem nepočítal.A k té fotce jasanu, ten jsem dával jen pro příklad, taky jsem tam napsal, že ořech měl víc.Ale stejně pařez to byl taky pěkný.

Vždycky kácím jen na povolení, vždycky ho chci vidět, popř si to ověřím na úřadě.Proč si dělat problémy.Kácet bez povolení jde jen do 80cm obvodu v metru nad zemí.Což tohle vysoce přesahovalo.

Ten ořech se kácel kvůli příjezdové cestě a jeho špatnému stavu, ve 3 m nad zemí se rozdvojoval a blesk ho před pár lety přesně ve véčku rozšítpl, zatím držel ale škvíra se rok od roku zvětšovala. A nikdo nechtěl riskovat, že to spadne na vedle stojící mateřskou školku.Místo něj budou stát 3 nové stromy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 254.105 (?), 28.12.2011 9:59
Děkuji i za tuto odpověď. (Dilema ořešák vs. líska jsem si mohl ověřit pečlivějším čtením Vašeho dřívějšího příspěvku s údajem kmen... výška 6 m...) Jen pro zajímavost si dovolím poznamenat, že ty ořešáky v ČR, které jsou vyhlášeny jako památné stromy (viz internet), mají zpravidla obvod okolo 3 m (průměr tedy cca 1 m). Pokud by "Váš" ořešák nebyl naštípnutý a nebyl nebezpečný, vyjímal by se mezi nimi jako král. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pařez - (31) - 159.230 (?), 28.12.2011 18:33

nevím jaké ořešáky jsou chráněné nebo ne, ale tenhle byl opravdu velký.Těch 6 metrů měl až po tom co jsem ho zkrátil, s tím že kmen použiji na vyrácení kořenů.Takže někde v těch 6 metrech se uvázal řetěz a Lakatošem jsem to vyvrátil, ale i tak jsem musel dost kopat a uřezat kořeny. problém byl spíš stím rozštěpem,.Nejdřív jsem ho musel svázat lanem a pak teprve to vyvrátit, bez svázání obou konců k sobě, by se rozlomil a nevyvrátil bych ho.

Jinak k těm památným stromům.:U nás byl taky památný ořech, obvod měl více jak 5 metrů, prý byl cca 140 let starý, ale museli ho zrušit, ikdyž se to mnohým nelíbilo, byl totiž u silnice, byl také dutý, ale neohoržoval nic, ale jen do té doby než ho přerazil kamion, který do něj ve 140km/h narazil, řidič zemřel ale strom byl rozmetán o okruhu cca 100m.Bohužel nebyl zdravý, kdyby jo možná by tam stál dodnes.Kmen byl dutý,"stěna" měla cca 25cm, což náraz kamionu v takové rychlosti neustojí.

Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pařez - (31) - 159.230 (?), 8.2.2012 22:42

Nevím proč 4 metrovou díru.Jájsem na podzim sundával celý ořech i s pařezem.Popis postupu. Plošina-větve pryč, zkrátil jsem ho v 4m nad zemí.V tom místě jsem uvázal na smyčku řetěz s háky.Rýč odkopat cca 90cm do každé stany sekat kořeny a vyhrabat co nejhloub.Vykopal jsem to cca 120cm hluboko, vzal jsem hupcuk nosnost 3,2 tuny, ten se zavázal k dalšímu stromu(borovice)  cca 25m od ořechu-jiný bližší nebyl, vzal jsem 30metrový řetěz pr. 16mm (nosnot 8,5 tuny) jeden hák k háku na stromě a druhý hák po zkrácení zkracovačem k hupcuku- mezi to ještě ukazatel zatížení, Hned jsem to našponoval, slyším křup, křup.jdu k pařezu 2 seknu, přišponuju hupcuk a strom letí k zemi..Pak jsem zrátil prověšený řetěz a vtrhl úplně. I s odkopáním připravením(bez ořezání větví a ustavení plošiny) mě to trvalo vva 2,5 hodiny.A strom který měl 72cm v průměru ve 120cm nad zemí byl dole.dle ukazatele zatížení bylo max zatížení 2.1 tuny.

Což není tolik, když jsem jednou trhlappařez topolu s tankem, tak bylo na ukazateli zátež 98 tun.Což bohužel takovou nosnost nenmá žádný jiný naviják pro tah, než ten na tanku.

A taky si pamtuji že jsme jednou trhali pařez pro obec po staré lípě a trhali jsem ho 3 tankama(max síla v tahu 340 tun).Měl cca 3,5m v průměru a kupodivu byl skoro zdravej.Vyhnilá díra byla cca 25cm.Já říkal že ho vyfrézuju, ale bohužel musel pryč celý protože rost přesně nad trubkama velké kanalizace kterou úplně zničil.Kvůli tomu ho také pokáceli, ale divím se že nebyl chráněný.při tom průměru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika