Odstranění pařezu



host - 223.8 (?)
5.2.2009 0:26

někdo už tu zminoval že se člověk ohřeje víc když tpí pařezama. Správně je to ale prý tak, že pařez v peci vydrží déle hořet nežli kmen.Je s tim ale dost práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.114 (?), 29.1.2009 18:06

Naočkoval bych na utopený pařez Hlívu ústřičnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.143 (?), 31.1.2009 8:38

jasně, místo jedů, kterými jen hustíme okolní přírodu to lze udělat biologicky a ještě mít z toho užitek. Naočkujte tam špalíčky hlívy ustričné a budete zklízet dokud se pařez nerozpadne.

J. Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radouš - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (257) - 130.20 (?), 3.2.2009 9:09

Místo dřiny tvořivost. Škoda, že to nejde vždycky, ale v jednom případě, kde to bylo situačně vhodné, jsem si namísto pařezu nechal vytvarovat sedátko i s opěradlem - inu, když už se nechce kopat, je každý důvod dobrý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 4.2.2009 10:42

Před osmi lety jsem se rozhodl radikální cestou obnovit neudržovanou zahradu u domu. Znamenalo to pokácet a vykopat pařezy 6 starých jabloní a jedné třešně. Byla to rasovina, ale nelituji. Stromky z nové výsadby již několik roků rodí, místa původních stromů by v trávníku nikdo nenašel.

Na sousedním mnou obhospodařovaném pozemku  jsem před asi deseti roky několik stromů uřízl pod úrovní země a zahrnul hlínou. V místech pařezů se stále propadá země, v trávě rostou houby a terén je dost nepohodlný i pro chůzi.

Pokud mohu poradit, tak nelitujte námahy a pařezů se zbavte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.8 (?), 5.2.2009 0:26

někdo už tu zminoval že se člověk ohřeje víc když tpí pařezama. Správně je to ale prý tak, že pařez v peci vydrží déle hořet nežli kmen.Je s tim ale dost práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 7.12.2011 20:35

Takto to dělám já, ale strom se nemusí nechávat 8 metrů vysoký, stačí cca 2 metry, i tak je to obrovská páka a kořeny ten tah nevydrží.Pokud se to dělá ručně(taháte za lano) tak potom bych to tak dlouhé nechal, ale s těžkou technikou to je zbytečné a někdy i riskantní.Já osobně když kácím stromy tak ihned s pařezem, ořežu jen větvě a někdy ani to ne, uvážu smyčku ze řetězu a naviják z LKT nebo VT-55A, popř jiný silný stroj a strom se poroučí k zemi.A je jedno jestli to je jabloň na zahradě nebo 30m vysoký topol.Abych pravdu řekl pokud to někdo umí tak žádný pařez nedělá problémy.I když některé stromy(jako topol, ořech atd.)mají   zapeklité kořeny tak to je jedno, tažná síla navijáku (120 tun) z VT-55A dělá své.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 65.199 (?), 7.12.2011 20:48

Chápu dobře pocit z takové práce. Přebytek síly a výkonu dělá z mnoha kluků velký chlapy. Na silnicích se s tím setkáváme všichni denně Ne každý má však k dispozici tank a i kdyby, ten se ne všude bez destrukce oplocení, budov, porostů dostane všude. Nám pomohla firma zabývající se frézováním pařezů. 3x 60 - 80cm + 2x 35-40cm se zafrézováním 40 cm pod úroveň terénu bylo na 3 hodiny i s chystáním, cena řek bych přijatelná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.230 (?), 10.12.2011 15:47

tady nejde vůbec o tank, samozřejmě že se s ním nedá zajet všude, ale na některé pařezy to je výhoda.Na vytržení pařezu stačí i normální větší auto nebo hupcuk a další strom ke kterému je přivázán.Samozřejmě že to jde i tou pařezovou frézou ale ten pařez se vafrézuje jen cca 20cm pod povrch a zbytek tam zůstane.TZn že vy třeba na jaře ten pařez vyfrézujete a na podzimzjistíte že tam potřebujete kopat a je to zase ten samý problém co byl.Takže pokud nebidete kopat vedle tak musí pařez ven.A to je to co tu říkám já.Lepší pařez vytrhnout jednou pro vždy a máte pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pařez - (31) - 159.230 (?), 8.2.2012 22:22

Ano souhlasím, tank nelze opravdu všude nacpat, toje pravda, a pokud jo tak díry po něm jsou velké, hlavně při otáčení, ale v tom případě mi stačí buď JCB 4X nebo minibagr s podkopem.Odbagruju hlínu, vykulím pařez a díru zasypu.A co se týče techniky tém mám dost, takže je z čeho vybírat.Od sekery až po tank.

Nebo pokud se nedá použít žádná těžká technika: tak rýč sekera, lana,řetězy a hupcuk nebo Tirfor.A je hotovo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 9.2.2012 9:43

Na mé zahradě (ZL) se můžete vyřádit. Technika, kterou lze použít je opravdu jen krumpáč, rýč,sekera, lana a hupcuk. Ale já stále nemám Vaše :"A je hotovo". Škoda, že nemohu vložit foto, aby jste viděl, že to není žádná sranda takový ořešák  zlikvidovat.Průměr pařezu jen 1,5m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika