Příspěvky uživatele - j.c.

Okus ovocných stromků, 8.12.2011
  Asi by ty větve neměly být suchý. Co jim nejvíc chutná jsem popravdě nijak nestudoval, většinou jsme jim řízli / střihli/ větve z jabloní. Mladý a šťavnatý větve v době bídy vezmou myslím všechny. tuje ovšem nejedli.
Okus ovocných stromků, 8.12.2011
největší tlak na okus stromků zvěří bývá v obdobích, kdy zvěř nemůže na svoji obvyklou potravu nebo zásyp. Nedělají to proto že chtějí, ale že musí. Při vysoké vrstvě sněhu nebo krustě ponechávám v zimních měsících při pravidelné kontrole zahrady... celý příspěvek >
Odstranění pařezu, 7.12.2011
Chápu dobře pocit z takové práce. Přebytek síly a výkonu dělá z mnoha kluků velký chlapy. Na silnicích se s tím setkáváme všichni denně Ne každý má však k dispozici tank a i kdyby, ten se ne všude bez destrukce oplocení, budov, porostů dostane všude.... celý příspěvek >
Slivovice zapáchá po acetonu, 6.12.2011
Pokud jsem v minulosti nechával kvas v nádobách prokvášet venku, nedejbože na slunci, stávalo se zejména u letního ovoce, že se mi kvašení zvrhlo a výsledek za moc nestál.Aceton býval jedna z nemocí. Po čase / byť tenkrát dotčený/ dnes oceňuji... celý příspěvek >
Zkusenosti se zakladanim mensiho sadu, 6.12.2011
2 km od Lednice roste všechno takřka samo, netřeba nic vylehčovat, snad ani do zásoby přihnojovat. Dle mého jste to v tamních podmínkách přehnal i s velikostí jam pro výsadbu. u některých ovocných druhů jste zvolil snad zbytečně velkou druhovou... celý příspěvek >
Sušení jablek, 29.11.2011
Na sušení volíme vždy kyselejší jablka, po usušení jsou chuťově výraznější. Sušíme v sušičce, jablako jsou pěkně světlá a nemám doma octomilky. Zmíněnou sušku Eta jsme koupili jako druhou a nejspíš má nějak jinak nastavený termostat, vždycky všechno... celý příspěvek >
Jahodovice, 16.11.2011
Příčinou je řepný cukr obsažený v marmeládě. Zkuste si u malého množství pálenky snížit lihovatost na pro vás přijatelnou hladinu. Aroma by mělo zůstat, surová chuť zjemnit. Pálenky větrám v demižonech naplněných na jejich maximální plochu hladiny,... celý příspěvek >
Stihl 023, 15.11.2011
Vylívat z pily 3 letej benzín, takové škody. Tipl bych že zanedlouho přijde od zakladatele další dotaz - jag pag to, že to nemaže???
Jablečný kvas, 10.11.2011
Kvasinky ano, snad ale pro rychlejší nastartování kvašení v ovocné břečce, kdy atmosfera CO2 dokáže kvas ochránit před vznikem nemocí kvasu. Ve vašem případě bych do kvasu s již tak nevysokým obsahem cukru vodu nepřidával, přídavkem vody sladkost... celý příspěvek >
Zastřešení přístřešku na dříví, 9.11.2011
Letos jsem na zahradě dělal nový dřevník 2.4 x 4,7. Střechu jsem dával se sklonem 7 stupňů standartně - krokve, střešní latě a jako krytinu bitumenovou vlnovku z Horn.  Lehká, dobře se s ni pracuje, pokládka, překrývání vln a dodržení úhlů je... celý příspěvek >
Slivovice od Jelínka, 1.11.2011
250 je cena velmi dobrá, 300 řekl bych obvyklá. V těchto cenách se dá pořídit i velmi kvalitní pálenka.Chce to nebrat pálenku z neověřených zdojů a mít možnost koštovat. Naproti tomu jsem byl obdarován lahví pálenky z oskeruší 1000 za litr a jednalo... celý příspěvek >
Hnědý povlak na kvasu, 27.10.2011
Domnivám se, že pěna a šťáva z kvasu vám vystoupala s kvasinkami na povrch a ztmavla oxydací. Pro kvalitu kvasu by neměla mít vliv, pokud vrchní část koláče před pálením odstraňujete. Pro dlouhodobější uchování kvasu se oplatí sud uzavřít popř... celý příspěvek >
Pergoly, 25.10.2011
Pane Palička, na Vaší nejen pergole není moc co posuzovat, dala by se leda napsat objednávka. Pěkně umístění, myšlenka i práce obzvlášť, pokud se touto prací neživíte. velmi pěkné.
Slivovice - kvas, 26.9.2011
kvas bych zakryl. Atmosféra CO2 nad kvasem pomůže současný stav nezhoršovat. Před odvozem na pálení seškrábněte vrchní zoxidovanou vrstvu "koláče".   Ať je dobrá
Palírny (oficiální) a jejich kvalita, 23.9.2011
Nejen s kvalitou pálenky ale především s velikou vstřícností a jednáním jsem byl letos spokojen a překvapen v pálenici ve Viničných Šumicích. Léty "zaběhnutá" pálenice s dvoukotlovou kolonou v mědi, z které dýchá domácí atmosféra venkova provoněná... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika