Jak se bránit okusu srnkami na zahradě



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
7.6.2017 9:38

Tak to mě nenapadlo... a máte to vyzkoušeno, bude to fungovat? Jedno lanko při zemi na zajíce a jedno výš na srny? Mě by to vyšlo na cca 5000,-, což je řádově někde jinde než budovat 250m vysokého plotu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 175.210 (?), 6.6.2017 17:00

Jednak neni všechno coby zahrada.  Myslivci mají zakrvavené oči a neslyší na nic. Pokud víte a znáte, podle kterých zákonů a pragrafů, mají hradit škody, tak je prosím uveďte, všichni nejsou právníci a využívat jejich služeb ke svému prospěchu mohou jen bohatí, důchodce je rád, že si může v kaufu koupit takové potraviny, které na tom vytouženém západě patří do skupiny jedů a to jen proto, aby mohl uhradit ostatní náklady souvísící s bydlením v domku na venkově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 6.6.2017 14:19

Tak ale pak postrádá smysl pěstování těch kytek. Jako krmení pro divou zvěř to asi zamýšlené nebylo. Je velmi blažený pocit, když anglická růže s plnou násadou poupat těsně před rozpukem je ráno ožraná dohola. Já chápu, že zvěř má nějaké instinkty a že je to pro ni normální. Ale vadí mi, že terorizuje "civilizovaný prostor". To že vím o tom jejich chování neznamená, že musím milovat drzé mlsné srnce. Byť vím, že proti tomu bez žádného plotu nic nezmůžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 6.6.2017 14:31

Tak té růže by mi bylo hodně líto, protože člověk každé poupě, výhonek vytahuje doslova očima. Já v lese žádnou výsadbu květin nedělám, a to právě z tohoto důvodu. Že mi vlezou až na prkennou terasu po schůdkách, tak to mě nenapadlo. Letos mám truhlíky nepřístupné, tak snad mi to vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 6.6.2017 21:23

Mám chalupu s poměrně velkým neoploceným pozemkem přímo sousedícím s hlubokým lesem tak 20km2 velkým a s lesní zvěří tak žijeme vpodstatě společně. Zasadil jsem na pozemku postupně přes 40 ovocných stromů, většinou slivoní, několik jabloní, pár třešní.  Aby stromky přežily, balím je pozink. králičím pletivem do výšky 1,5m a pletivo kotvím ocelovými skobami do země. Pletivo dávám poměrně těsně, v obvodu zhruba 30cm. Pletivo zůstává na kmíncích do dosažení prům. kmínku cca.5-7cm. Pak pletivo sejmu, protože pro vytloukání parůžků už není kmínek dostatečně pružný a srnčí už o něj nejeví zájem. Jediné květiny, které vydrží na pozemku volně kvést, aniž by je zvěř nesežrala,  jsou krokusy, narcisy a afrikány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 7.6.2017 6:44

Odpuzovače nezabírají-jak jsou nákladné, musí se často opakovat, smrdí lidem...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 7.6.2017 9:22

Udělat elektrickej ohradník.Je to jednoduchá stavebnice a v případě potřeby se to dá uklidit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 7.6.2017 9:38

Tak to mě nenapadlo... a máte to vyzkoušeno, bude to fungovat? Jedno lanko při zemi na zajíce a jedno výš na srny? Mě by to vyšlo na cca 5000,-, což je řádově někde jinde než budovat 250m vysokého plotu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 7.6.2017 10:14

Na tom velkém neoploceném pozemku u lesa mám ještě 1200m2 uzavřenou oplocenku z lesního pletiva. Před dvěma lety se mi do ní naučil skákat párek srnčí a v pohodě přeskočili 160cm. Cítili se tam jako doma a během jara mi totálně zlikvidovali vytloukáním přes 60 jedlí a borovic určených na vánoce. Teprve po úpravě plotu na 180cm a s použitím pachových ohradníků řádění ustalo. Takže k užití el. ohradníku proti lesní zvěři bych byl skeptický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 7.6.2017 10:19

elektrický ohradník funguje proti srnám a jeleňom dokonale, aspoň u nás to používajú na oplotenie zemiakov a obilia. (sme asi 5 min peši od lesa), ale nedávajú drôt ale taký pásik asi 6 cm široky, v ktorom sú tenké drôtiky. je nutné to napájať na batériu (veľké z nákladných áut). v prípade že ohradník sa používa ako ohrada na ovce, tak už je to také pletivo, oká možno 8x8 cm, alebo väčšie, nemeral som to. to by teoreticky zabránilo zajacom. drôt na zemou určite nie. zajace aspoň mne urobili najviac škody v zime, keď bol sneh, vtedy si neviem dosť dobre predstaviť ohradník. ja by som radsej staval plot. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dasty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (311) - 245.29 (?), 8.7.2017 17:09

No funguje to i na černou zvěř.Daji se koupit plastové sloupky přímo na to.Ale chce to výkon aspoň 5J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika