Co s padajícím břehem



Stránky: 1,  2   
skopous - (12) - 153.238 (?) 
2.4.2011 17:22, zobrazeno: 16103x

Přečetl jsem toho tady hodně a nic podobného jsem nenašel. Mám svažitý pozemek, a po odbagrování roviny pro stavbu domu vznikl asi 2m vysoký břeh. Potřeboval bych poradit co tam zasadit, aby se břeh zpevnil a nesjížděla zemina dolů. A hlavně aby to bylo v podstatě bezúdržbové, protože tam není zrovna ideální přístup. Uvažoval jsem o břečťanu, ale nevím jestli jeho výhony jsou schopné zakořenit a zpevnit zeminu. Nejlepší by bylo, kdyby to zústalo stálozelené...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 2.4.2011 18:55
Záleží samozřejmě na sklonu svahu, na jeho umístění a na podloží. Obecně lze ale říci, že k dobrému zpevnění strmějšího svahu pouhá zeleň nestačí a zvláště ne pouhý břečťan. Vhodné je použít např. betonové tvárnice - svahovky. Jako zeleň pak můžete použít třeba skalník nebo jiné půdopokryvné dřeviny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.231 (?), 2.4.2011 19:59

Byl jsem ve stejne situaci a reseni je naprosto jednoduche. Do svahu jsem zapustil samotnou stavbu, respektive garaz. Znamenalo to mj. vyznamne zabraneni tepelnym ztratam v zime. A ma to i dalsi vyhodu - nad garazi mam terasu, ktera volne prechazi do zahrady, ktera je ve stejne urovni. Myslim, ze je to idealni reseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skopous - (12) - 153.238 (?), 3.4.2011 19:46

No stavba garáže nebo něco podobného nepřipadá v úvahu. Dát tam svahovky je sice ideální a napadlo to i mne, ale je to finančně náročné, jde totiž o svah cca. 2 m vysoký a nějakých 5 m dlouhý. Proto hledám finančně levnější variantu. Uvažoval jsem o nějaké síti a tu nechat prorůst nějakou rostlinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.4.2011 21:48

V jedné firmě tady, vyrábí pogumovanou tkaninu s většímy oky a slyšela jsem, že má být údajně na zpevňování svahů kolem dálnic. Hodně lidí ji tu používá na kde co, mají z toho např. ploty  Snad by se dalo něco takového na svah ukotvit a nechat prorůst třeba tím skalníkem. Možná by stačil i břečťan, nevím, jakové tam máte podmínky a jestli je to půda náchylná k sesuvům. Ze stromů prý je na zpevňování svahů dobrý habr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.100 (?), 4.4.2011 18:22

Dobrý den, s přítelem máme stejný problém, náš svah má ale skoro 2,5 m a dlouhý 20m, takže tvarovky jsou hodně finančně náročné. Tak doufám, že se tu objeví nějaké nápady, co s tím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.116 (?), 1.5.2011 22:42

Dobrý den, v diskuzi padlo, že na zpevňování břehů je dobrý habr. Můj dotaz se týká kořenů habru. Jde o to, že habr je jeden z doporučovaných listnáčů také na živé ploty. Celkem se bojím, aby kořeny třeba nenarušily statiku blízkých domů, jaká je doporučovaná vzdálenost dům a habr?. Ví někdo jak je to s kořeny? Někde jsem četl, že velikost kořenů = velikosti rostliny. Budu li ho udržovat o velikosti 2m, budou kořeny velké 2m i ve volné půdě?  Když zpevňuje břehy, jsou tedy spíše pod povrchem než hlouběji... Předem Vám děkuju za případné odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:48

Dobry den, taky jsme museli podrzet breh, jeden vyssi, jeden nizsi... dopadlo to takto a libi se nam to :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:49

tady je foto... nejak mi to neslo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:51

a tady je upevnen vyssi breh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika