Co s padajícím břehem



Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?)
2.4.2011 18:55
Záleží samozřejmě na sklonu svahu, na jeho umístění a na podloží. Obecně lze ale říci, že k dobrému zpevnění strmějšího svahu pouhá zeleň nestačí a zvláště ne pouhý břečťan. Vhodné je použít např. betonové tvárnice - svahovky. Jako zeleň pak můžete použít třeba skalník nebo jiné půdopokryvné dřeviny.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
skopous - (12) - 153.238 (?), 2.4.2011 17:22, zobrazeno: 16075x

Přečetl jsem toho tady hodně a nic podobného jsem nenašel. Mám svažitý pozemek, a po odbagrování roviny pro stavbu domu vznikl asi 2m vysoký břeh. Potřeboval bych poradit co tam zasadit, aby se břeh zpevnil a nesjížděla zemina dolů. A hlavně aby to bylo v podstatě bezúdržbové, protože tam není zrovna ideální přístup. Uvažoval jsem o břečťanu, ale nevím jestli jeho výhony jsou schopné zakořenit a zpevnit zeminu. Nejlepší by bylo, kdyby to zústalo stálozelené...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 2.4.2011 18:55
Záleží samozřejmě na sklonu svahu, na jeho umístění a na podloží. Obecně lze ale říci, že k dobrému zpevnění strmějšího svahu pouhá zeleň nestačí a zvláště ne pouhý břečťan. Vhodné je použít např. betonové tvárnice - svahovky. Jako zeleň pak můžete použít třeba skalník nebo jiné půdopokryvné dřeviny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.231 (?), 2.4.2011 19:59

Byl jsem ve stejne situaci a reseni je naprosto jednoduche. Do svahu jsem zapustil samotnou stavbu, respektive garaz. Znamenalo to mj. vyznamne zabraneni tepelnym ztratam v zime. A ma to i dalsi vyhodu - nad garazi mam terasu, ktera volne prechazi do zahrady, ktera je ve stejne urovni. Myslim, ze je to idealni reseni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skopous - (12) - 153.238 (?), 3.4.2011 19:46

No stavba garáže nebo něco podobného nepřipadá v úvahu. Dát tam svahovky je sice ideální a napadlo to i mne, ale je to finančně náročné, jde totiž o svah cca. 2 m vysoký a nějakých 5 m dlouhý. Proto hledám finančně levnější variantu. Uvažoval jsem o nějaké síti a tu nechat prorůst nějakou rostlinou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 3.4.2011 21:48

V jedné firmě tady, vyrábí pogumovanou tkaninu s většímy oky a slyšela jsem, že má být údajně na zpevňování svahů kolem dálnic. Hodně lidí ji tu používá na kde co, mají z toho např. ploty  Snad by se dalo něco takového na svah ukotvit a nechat prorůst třeba tím skalníkem. Možná by stačil i břečťan, nevím, jakové tam máte podmínky a jestli je to půda náchylná k sesuvům. Ze stromů prý je na zpevňování svahů dobrý habr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.100 (?), 4.4.2011 18:22

Dobrý den, s přítelem máme stejný problém, náš svah má ale skoro 2,5 m a dlouhý 20m, takže tvarovky jsou hodně finančně náročné. Tak doufám, že se tu objeví nějaké nápady, co s tím :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.116 (?), 1.5.2011 22:42

Dobrý den, v diskuzi padlo, že na zpevňování břehů je dobrý habr. Můj dotaz se týká kořenů habru. Jde o to, že habr je jeden z doporučovaných listnáčů také na živé ploty. Celkem se bojím, aby kořeny třeba nenarušily statiku blízkých domů, jaká je doporučovaná vzdálenost dům a habr?. Ví někdo jak je to s kořeny? Někde jsem četl, že velikost kořenů = velikosti rostliny. Budu li ho udržovat o velikosti 2m, budou kořeny velké 2m i ve volné půdě?  Když zpevňuje břehy, jsou tedy spíše pod povrchem než hlouběji... Předem Vám děkuju za případné odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:48

Dobry den, taky jsme museli podrzet breh, jeden vyssi, jeden nizsi... dopadlo to takto a libi se nam to :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:49

tady je foto... nejak mi to neslo


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.243 (?), 3.7.2011 8:51

a tady je upevnen vyssi breh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika