Příspěvky uživatele - 113.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fuji - červené mutace, 5.4.2018
Fuji (klasické) mám na MM106 a rastie dosť bujne. Najmä čo sa týka dĺžky prírastkov - tu som so stromkom dlhšie hľadal spoločnú reč (rez na prevod, DSR). Posledné roky sa mi ho už ale podarilo zvládnuť a aj úroda bola pekná (foto s poslednej sezóny).... celý příspěvek >
Topaz, 5.4.2018
Topaz určite nie je bezproblémová odroda. U mňa v minulosti stromky na M9 "odchádzali" na chorobu krčka podpníka (možno fytoftóru), myslím si dokonca že je to Achillova päta tejto odrody. Teraz ho mám 6.rok na A2 a musím zaklopať - strom je zdravý.... celý příspěvek >
Barva jablka, 5.4.2018 Obsahuje fotku
Bude to skôr o subjektívnej interpretácii zmyslových vnemov (zrak a chuť), ale napokon - prečo nie. Takže za mňa: jednoznačne preferujem červené jablká, a najmä tmavočervené. Aj žlté sú pekné, ale červená je pre mňa top (viď foto - postupne:... celý příspěvek >
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 3.4.2018
SPCH: Ešte je len začiatok apríla... Vyjadrím sa v júni - aj s fotkami, aby mi bolo uverené. Nech sa odroda predvedie, ak má na to (hovoríme o shelf-life).    IH
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 3.4.2018
Tom Tom: Debničky s jablkami kontrolujem á 7-10 dní. Na jeseň dávam do pivnice väčšinou 50-60 debničiek jabĺk, ak by som ich uložil v 1-2 vrstvách tak by mi nestačil na to celý dom. Navyše jablká ktoré idú do pivnice prejdú prísnou selekciou, musia... celý příspěvek >
Vzdálenosti výsadby podnoží A2 a MM106?, 29.3.2018
Viktor: Nie, Topaz na A2 mi plody nezdrobňuje, ale treba brať do úvahy že ja sa o stromy starám možno až extrémne (rez, prebierka atď.). Tým zdrobňovaním Rubinoly som mal na mysli hlavne to, že mohutný strom na A2 je v neskorších rokoch ťažké... celý příspěvek >
Postřik, 15.3.2018
140.215: S chemickými postrekmi by sme mali narábať opatrne - najmä neaplikovať ich zbytočne. Rozhodne nie je dôvod aby Ste postrekovali slivky len preto, lebo to robia druhí, resp.lebo "sa to odporúča". Vždy treba vychádzať z konkrétnych pomerov... celý příspěvek >
Ovocná stěna pana Kotyšana z Receptáře, 9.3.2018
Ďakujem za odpoveď, pán Polehla.  IH
Ovocná stěna pana Kotyšana z Receptáře, 9.3.2018
Mimmo: To je OK, ja som si už za tie roky vytitroval čo je u mňa vhodné a čo nie. Pýtam sa viacmenej kvôli záhradkárom ktorí ovocinárčia v podobných podmienkach ako pán Polehla (medzi takými mám tiež zopár známych). Niet nad osobné skúsenosti, ich... celý příspěvek >
Ovocná stěna pana Kotyšana z Receptáře, 8.3.2018
Vladan: Máte to pekne spravené. Ja som stenové tvary opustil už pred rokmi, ale ak máte málo miesta v záhradke tak sú výborným riešením. Tých 9kg zo stromku na M9/M26 v 5.roku sa mi zdá trochu málo (je to cca 35-40 kusov jabĺk), ale ak Vám ide... celý příspěvek >
Doporučte hrusen, 7.3.2018
Pavel: Williamsova a Konferencia sú dobrou voľbou - chuťovo ide o špičkové klasické odrody, ktoré by aj vo Vašich podmienkach mali prinášať kvalitné plody. Navyše rast u oboch nie je bujný, čo tiež vyhovuje Vašim požiadavkám. Vhodná bude aj... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 7.3.2018
Vďaka pán Hasman za informácie, ktoré sú cenné tým že ide o poznatky a osobné skúsenosti praktika. Za seba môžem v súlade s Vami potvrdiť veľkú spokojnosť s podpníkmi M26 a MM106. Ešte doplním, že podpník MM111 sa v intenzite (bujnosti) rastu v... celý příspěvek >
Přikrývání stromků, 27.2.2018
Asi je to blbosť čo tí Novozélanďania robia a propagujú, a ani si to neviem technicky predstaviť. Pripojím len svoju vlastnú skúsenosť - spred mnohých rokov, ale bola natoľko bizardná, že mi utkvela v pamäti. V čase kvitnutia stromov prišiel mrznúci... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 23.2.2018
Lucy má - možno - potenciál aby prerazila aj v zahraničí, podobne ako to z českých odrôd už dokázali napr. Rubinola, Topaz a najmä Opál. Samozrejme, môžem sa mýliť, toto sa nedá jednoznačne predpovedať, ale predpoklady na to Lucy podľa mňa má. Je to... celý příspěvek >
Jabloň Lucy, 23.2.2018 Obsahuje fotku
Lucy - kontrola po uplynutí jedného mesiaca. Je to ešte pomerne nová odroda, takže každá skúsenosť s ňou sa ráta (dalo by sa povedať že je ešte "v štádiu overovania" hobíkmi). Moje poznatky: teraz ku koncu februára plody vyzerajú stále výborne,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika