Příspěvky uživatele - 113.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Asimina Triloba, 21.2.2018
Čo sa týka dozrievania - treba to vyskúšať - každý vo svojom konkrétnom mikroklimatickom biotope. U mňa Asimina dozrieva koncom augusta. Odrodu ale nepoznám. Plody potom postupne zrejú asi počas 3 týždňov - posledné okolo 20.septembra (viaceré fotky... celý příspěvek >
Řez mladé Redhaven, 19.2.2018
S povýsadbovým rezom nečakajte na obdobie kvitnutia broskýň, ale nemusíte ho ani spraviť hneď teraz. Stačí tak do konca marca. Takže ešte pred rašením. A mal by byť naozaj hlboký ("drastický"), ponechať 2-3 očká, pri broskyniach je to dôležité.... celý příspěvek >
Fuji - červené mutace, 14.2.2018
Fuji Zhen Aztec mala v ponuke na jeseň 2017 predajňa Klívia v Rusovciach pri Bratislave.   IH
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 14.2.2018
Daník: To hodnotenie by som až tak vážne nebral, sú to hlasy konzumentov, nie pestovateľov a aj tie počty sú malé. Skôr som chcel ukázať že Opal už jasne prenikol do povedomia konzumentov jabĺk v USA (a aj v Británii). Čo sa týka Admiralu -... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 14.2.2018
K Opalu: Nemyslím si, že by jeho pestovanie malo byť takto striktne geograficky ohraničené. Iste - tzv. suma teplôt a počet slnečných dní sú významným faktorom, ale pri dozrievaní plodov zimných odrôd hrá dosť dôležitú úlohu aj rozdiel medzi dennými... celý příspěvek >
Shalimar, 13.2.2018
153.9: No, zasa tomu Shalimaru až tak nekrivdime, nie je to síce žiadna chuťovka, ale jesť sa to dá.... Pravda, za kvalitami rodičov (Topazu a Goldenu) zaostáva priepastne. Ale vyzerá skvele. Ja som ho už vykopal, jablká na fotkách sú "pohrobkovia".... celý příspěvek >
Prosím o určení odrůdy, 13.2.2018
Záver diskusie: Pán Jílek sa dozvedel, že Kidd´s Orange ktorý rastie v záhrade pána Mikeša13 nie je Kidd´s Orange, ale Diadém. A vlastne ani nerastie v záhrade pána Mikeša13, ale v záhrade pána Jílka..  IH (pripomenulo mi to hlášku nebohého... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 8.2.2018
33.3: Ak je to dotaz na mňa s tými slivkami - sú tu oveľa povolanejší experti (Dr.Vysloužil, Jiří FM, Ivan z okénka, Milan Fiala, Jiří II, Mikeš13, Mimmo, Petr z Pardubic a mnohí ďalší, všetkých sa spomenúť nedá...). Ja sa venujem najmä jadrovinám. Z... celý příspěvek >
Aké odrody jabloní?, 8.2.2018
Honza: Ja záhradkárčim v takmer ideálnej oblasti pre pestovanie hrušiek, preto vo výbere odrôd nie som ničím obmedzovaný. Rodivosť nie je pre mňa podstatná, sústreďujem sa na kvalitu. Pri bežnej striedmej chemickej ochrane hrušky u mňa netrpia... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 31.1.2018
Ivan Ivanovi beránkem:  Veľká vďaka za cenné informácie z degustácie. IH
Vypeckovat svestky?, 25.1.2018
Odkôstkovanie (odpeckování) slivek s následným spálením kôstok je mimoriadne prospešná vec... ...v prípade, ak sú slivky napadnuté škodcom čierňavkou (tmavka švestková). Zabráni to rozširovaniu tohto nebezpečného škodcu. (viď vlákno "Nový škůdce... celý příspěvek >
Hádanka, 12.1.2018
Evička, vidno že matematička sa nezaprie. Bingo!  IH  (takže zostávajú už len tri...)
Hádanka, 12.1.2018
36.75: Zoberte si len 2./, 4./ a 5./, vychádzajte z toho že v 2./ je jeden zásah správny. Podľa mňa to jasne definuje to jedno jablko ktoré bolo správne označené.  IH
Hádanka, 12.1.2018
Alena: Mrzí ma to, ale nula bodov.  IH  (nič si z toho nerobte, ja by som tiež neuhádol, ak by to neboli moje jablká).
Hádanka, 12.1.2018
36.75: Ľutujem - všetko vedľa. (Z doterajších príspevkov a mojich odpovedí sa ale už jedna odroda dá presne určiť vylučovacou metódou).  IH
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika