Příspěvky uživatele - 224.39

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Elena, 9.11.2015
Kioto a VP zrají ve stejnou dobu.
Vhodná podnož pro vysokokmen, 30.10.2015
Navíc Švédové to dotáhli domů snad z Francie.
Kdy budou první plody?, 27.10.2015
Záleží na odrůdě, podnoži, řezu, podmínkách stanoviště, výživě, vlivu počasí ad.
Dušičková - legenda nebo skutečnost, 22.10.2015
Z toho rozpůleného plodu to vypadá na přezrálé plody, které jsou schopny vydržet dlouho na stromě. Švestky mám sklizeny, ale u sousedů, kteří je nesklízejí jsou ještě teď obalené stromy (stejná odrůda) a plody ve velice dobré kvalitě. Některé odrůdy... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 21.10.2015
Také uvažuji, že jí přiroubuji...
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 21.10.2015
Nevím, co sem pane Polehlo pletete rezistenty a nějaké podprahové protěžování vybraných odrůd. Já u každého respektuji jeho odrůdovou volbu, každý máme jiné chutě a požadavky, sám pěstuji dost "nerezistentních" odrůd. Postřehy pana P.Z. vítám, možná... celý příspěvek >
Dušičková - legenda nebo skutečnost, 21.10.2015
Před pár lety jsem objevil strom, který jsem česal 27. 10. Nějak mě to zaujalo a v zimě jsem odebral rouby a 3 stromky narouboval. Uvidíme. Ale často se u těchto starších stromů stává, že pozdní sklizeň má na svědomí vliv ročníku - průběh počasí v... celý příspěvek >
Dušičková - legenda nebo skutečnost, 19.10.2015
Na zahradě ne, ale předevčírem jsem trhal na j. Moravě švestky - pravděpodobně odkopky Domácí. Nevím, kdy dozrávaly, ale vydržely na stromech doteď ve sklizňové kvalitě - pevné, chuťově dobré.
Kyselé odrůdy na štrůdl, 9.10.2015
Velice dobré zkušenosti v tomto směru mám s Boskoopským  - nakyslost, žádná řídká dužnina, na pečení a sušení výborné.
Rajčata pro sezónu 2015, 23.9.2015
Goldkrone chuťově dobré, ale mně na obou dvou lokalitách totálně popraskalo. Chuťově nejlepší, i když také popraskané, bylo Valdo.
Hanita a sarka, 23.9.2015 Obsahuje fotku
Ač jsou letos na jednotlivých odrůdách projevy šarky překvapivě malé, tak na Hanitě jsem zaznamenal pár plodů s mírně deformovaným povrchem ("varhánkování"), i když na listech se šarka zatím neprojevila. Odlišnost v chuti plodů jsem nepozoroval.
Švestky z pecky - juvenilní růst, 23.9.2015
Ten pozdní nástup do plodnosti není u Těchobuzické způsoben výběrem roubů, ale je to charakteristický znak této odrůdy. Švestkové pecky, alespoň u odrůd, které mám, klíčí velice neochotně (až na výjimky - Chrudimská(?)) a prakricky všechny nově... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 18.9.2015
Resveratrol moc neřešte. Ale co kdyby...
Ovocné aleje a tradiční odrůdy, 16.9.2015
Ona "nabídka" (ovoce v alejích) asi převyšuje poptávku, ale v poslední době vidím u obcí víc cedulí na jednotlivých stromech, že patří obci nebo některým obyvatelům a je zde sběr ovoce zakázán. Jinak v některých lokalitách se o sběr, byť ještě dalece... celý příspěvek >
Fotky dýní a vaše zkušenosti s pěstováním, 15.9.2015
To nebude modřín, ale douglaska. Plody má ale pěkné!
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika