Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva 2015?, 14.9.2015
Ale ano samozřejmě, že je ještě čas. Šel jsem ale síťovat proti ptátkům a to už pak nejsou tak pěkné fotky.  Vloni to bylo úplně na pytel. Září bylo úplně naprd. Letos doufám, že to tam opravdu vydrží do půli října. Jsem si vědom toho, že... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 14.9.2015 Obsahuje fotku
Vzhledem k letošní úrodě jsem si dovolil malou ukázku. Jedná se o odrůdy Rhea Nero a Hibernal. Vše 4 rokem.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 14.9.2015
Určitě se pak podělte se zkušenostmi z pěstování na hlavu. Vdiěl jsem to v reálu jen jednou na vinici v Kuksu. GB
Jak uchovat hrozny vinné révy, 9.9.2015
Jediná možnost jsou pytlíky. Nejlépe ze záclony, či něco podobného. Podle starých rad zralé hrozny nejdély vydrží zavěšené ve studni(nad vodou). 
Vinic ako zivy plot, 3.9.2015
Při standartním pěstování se vylamují fazochy v oblasti budoucího kmínku(tedy dole, ne vše) a hlavní tažeň se osečkuje cca na 2,5m, aby započal proces vyzrávání réví. Já osobně jsem v rpvním roce dokonce od konce září vylamoval všechny nové malé... celý příspěvek >
První rok vinné révy - další postupy, 28.8.2015
V literatůře ani na internetu jsem nevyčetl, co dělat dál Tak v tom případě to děláte správně. Tedˇopravdu není co řešit. Jediné co mě napadá. Zakrátit výáhony delší 2m. Případný postřik Vylamování fazochů v zóně budoucího... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 24.8.2015
Tak ještě je čas na dozrání. Obecně probírka pomáhá. Lze ji udělat ještě teď. Čím dříve se probírka udělá, tím více se ostatní nalejou. Pozdější termíny zvyšují kvalitu a cukr.
Vinná réva co stím?, 31.7.2015
Osobně bych to uřízl třeba ve 2metrech a pak to něčím provizorním podpořil. Udělal novou pergolu a k ní to pak znovu vyvázal. Pokud máte každoročně nějaký obrost i v nižších partiiích kmenu jste v pohodě, pokud ne tak je trochu problém. Ale i tak se... celý příspěvek >
Rozdíl ve víně a v postupech, 17.7.2015
Řeknu to i obráceně. Raději si k cukroví v zimě dám sklenku svého rybízáku, než leckterá vína z Jižní Moravy.  Je samozřejmé, že se toho nedá vypít litr na posezení. Já osobně to beru, i vzhledem k malému množství, které dělám, jako příjmené... celý příspěvek >
Jaký další postup s rybízovým vínem?, 16.7.2015
Ano tak tak. Začal jsem s pdf p.Borise Valenty Příprava domácích vín a je to plně dostatečné. Staré a přece aktuální.
Rozdíl ve víně a v postupech, 15.7.2015
Jen ještě dodám, že se dá kyselost spojená s chutí rybízu hodně ovlivnit dobou macerace. Zhruba od 12hod do 3 dnů jsou rozumný hodnoty. Já jsem se ustálil na výraznějíší rybízové chutí, kterou mám rád, toho dosáhnu poměrem 7kg ovoce na 10l vína +... celý příspěvek >
Víno, najrychlejsia vyroba, 15.7.2015
Jen poznámka. Čím rychleji to bude kvasit tím uberete na kvalitě. Višňové chce min, 1/4 roku stát. Obecně kvašení zvládne za týden při cca 20st a klasických kvasnicích.
Jaký další postup s rybízovým vínem?, 15.7.2015
Nechat vykvasit. Tj. dokud půjdou z bubláku bubinky, tak to kvasí. Pak stočit a doplnit převařenou vodou popř. s cukrem co nejblíže zátce(tak 1-2cm). Další už je alchymie. Pokud budete něco potřebovat klidně se zeptejte. Dělám ho každý... celý příspěvek >
První sadba vinné révy, 14.7.2015
Dělal jsem to úplně stejně. Osobně si myslím, že na vině je pozdní sadba. Tím padem problém s aklimatizací sazenice na ty vedra, co teď panují. Asi bych před ně postavil něco polopropustného. Maskování tanků apod.  Třeba i sušák s prádlem a... celý příspěvek >
Problém růstu révy, 1.7.2015
Též bych zkusil Sanmite. Na Cererit pozor. Nedávat úplně ke kořínkům, nebo se spálí, spíše okolo. Osobně jsem také letos zasadil 2 sazenice na takový ne úplně ideální místo bez předchozí přípravy pozemku a taky se netvářej bůhvíjak bujně. Spíš tak... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika