Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 24.6.2015
Mladé sadenice samozrejme vysádzam aj s RW. Nakoľko sa jedná o prírodný materiál, nevadí. Nejsem žádný ekoterorista. Ale jste si jist, že jde o přírodní materiál? Osobně bych si tipl, že tam ten balík zůstane nadosmrti (min vinaře). Pak už zbývá... celý příspěvek >
Ako a ci treba zastipovat Concordiu, 18.6.2015
Z této fotky těžko, kdo, co poradí. Obecně: Probrat hodně zahuštěné réví. Pokud z jednoho pupenu vyrůstá více letorostů, tak nechat jen jeden.  Vylamovat fazochy/zálistky v zóně hroznů.
Víno na pergolu, 18.6.2015
Víno bude určitě fungovat. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že místní mikroklima bude pomáhat v boji s plísněmi, takže ani ta rezistence není tak nezbytná. Dal bych si tam různé odrůdy podle doby dozrávání. Přičemž počítejte s tím, že to u Vás bude... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 15.6.2015
Holicko VČ 300mnm. U baráku odkveteno. Na zahrad.kolonii to vypadá těsně před květem. Letorosty od 50 do 130 (průměrně tak 80). V tomto týdnu to roste skoro 10cm denně. Odrůdy Hivernál a Nero. Všechno je brutálně nasazené. Na Hib i 3 velké květy na 1... celý příspěvek >
Co chybí révě na fotce?, 11.6.2015
Velmi pravděpodobně je to nedostatek železa. Též jsem to řešil a vypadalo to dost podobně. Osobně jsem pak problém vyřešil, tak trochu laicky a to pravidelným (2x ve ve 2letech) vyléváním rezaté vody ze sudů na zalévání pod révu.
Vinic ako zivy plot, 9.6.2015
A mohu zas teď pro změnu dotaz já na Vás. Předpokládám, že jste si toto vedení někde našel. I já viděl podobné na obrázcích, ale nikdy jsem neměl potřebu to nějak zkoumat. Jak dlouhé budou ty svislé letorosty, 42cm? Nebo budou tak nějak růst... celý příspěvek >
Vinic ako zivy plot, 9.6.2015
V tomto provedení by se mezi to mohlo ještě něco vejít. Bezsemenné odrůdy jsou náročnější na slunce a často plodí na dlouhých tažních, ale obecně nejsem moc znalec odrůd a už vůbec ne těch nejnovějších amerikánů apod. Jen pro zjímavost jak máte tu... celý příspěvek >
Vinic ako zivy plot, 8.6.2015
Víte v čem je možná zásadní problém. Toto fórum navštěvují lidé pěstující révu často na hranici pěstovatelnosti. Vybírají dle toho odrůdy, způsoby pěstování apod. A to vše jen proto, aby měli na podzim něco do pusy nebo do flašky. Dovolím si tvrdit,... celý příspěvek >
Vinic ako zivy plot, 4.6.2015
Já překoukl fotku. Pak je RH vedení celkem na pohodu. Stejně pokud by jste krajní sazenice zasadil na hranici záhonu a směřovat vně, tak by se tam mohli vejít i v počtu 5 ks. Otázka zacolnění na jaře je hodně ošemetná. U garáže jsem měl už před... celý příspěvek >
Vinic ako zivy plot, 4.6.2015
Pokud to chcete jen na zakrytí plotu, tak to jste si tam mohl koupit habry. Co na to říci. Spon 1m(5sazenic na 5m) je pro "normální" pěstování málo. Ale budiž je to vyjímečná situace. Ve Vašem případě pro zakrytí prostoru bude vhodný hodně nízý... celý příspěvek >
Choroba viniča, 1.6.2015
zkuste omite sanmite, teď a pak v druhé půli srpna
Jak na plevel?, 27.5.2015
Můžete to třeba zatravnit, vysadit užitečné byliny(některé dokonce dodávají dusík do půdy), říct si o vypletí manželce, zamulčovat,... Vše má své pro a proti. Osobně to řeším motykou a lahvovým. 
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 25.5.2015
Pokud se něco odstraňuje, tak co njeblíže. Někdy tam ale taky nechám špačka. Ten pak zaschne a veme se co nejblíže v dalším roce. V principu k tomu důvod není. Réva teče téměř vždy. Více však při opožděném zimním řezu. Jiná situace je při... celý příspěvek >
Vinná réva - pěstování, 22.5.2015
Kořínky odstranit a to nejlépe ostrým nožem. Sazenici přihrnout. Růvek odstranit až na konci července, jinak Vám to sluničko spálí.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 22.5.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, takovou důvěru jsem si snad ani nezasloužil.  Není to úplně viditelné, takže to berte s jistou dávkou tolerance. Momentální situace je taková, že hlava je situována do úrovně drátu, po kterém se má vést tažeň a z ní vede... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika