Příspěvky uživatele - 38.186

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Tip na lis a lisování, 15.10.2015
Nejprve moc děkuji za info. Plus mám k Vašemu textu dotazy. ad 1) co znamená dělený koš lisu ad 3) zde se píše toto: Ze 100 kg hroznů dostaneme asi 90 l rmutu (pomleté a odzrněné hrozny), z toho pak asi 70 l moštu (68 –75 %). Z celkového... celý příspěvek >
Tip na lis a lisování, 14.10.2015
Dobrý den Rád bych nějak zlepšil vylisnost. Nenašel jsem však nikde nějaké recenze na jednotlivé výrobky. Prozatím vlastní lis nevlastním a tak si půjčuji lis na ovoce LO-10. Lisuji a budu lisovat pravděpodobně sklizně od 5 - 30kg (rybíz,... celý příspěvek >
Víno, najrychlejsia vyroba, 13.10.2015
A co chcete slyšet? Píšete, že jste začátečník. Kvasinky za 9Kč, odmítáte a jdete cestou zkušených vinařů tedy spontáním kvašením. Těžko radit co s tím. V principu to smíchat můžete. Záleží na chutí a preferencích. Můžete z toho mít růžový. Navíc až... celý příspěvek >
Borůvkové víno, 13.10.2015
Borůvkové má hlavně spec. postup. Stáhněte si brožuru od p. Valenty.
Víno, najrychlejsia vyroba, 13.10.2015
Smíchat můžete cokoli. Kvasinky přidávat nemusíte, ale stojí cca 9Kč,- a kvašení je úplně o něčem jiném. Nezapomeň te je dobře rozeběhnout.
Domáci víno, 13.10.2015
Ve víně se vyskytují kvasinky už na vinohradě. Přidání ušlechtilých kvasinek je jistota, že se to nezvrhne někam jinam (divoké kvasinky) a nebude z toho ocet. Spontání kvašení se používá pokud máte vybavení a zkušenosti.
Co Vaše réva 2015?, 12.10.2015
Nuže hlásím poklizeno sklizeno a dáno do demižónů. Vzhledem k tomu, že listy byli již z poloviny zmrzlé z minulého vikendu a na dnešek hlásili též mrazíky, tak jsem určil termín sklizně na tento víken. Sezóna to byla pěkná zejména pro... celý příspěvek >
Agát Donskoj, 5.10.2015
škoda že se nedá přes Internet ochuhtnat je hodně podobná mému údajnému Neru.
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 1.10.2015
Další důležitou otázkou je, kdy bylo kyselé. Já při první testovací sklizni Hib zkusil udělat víno. Bylo po stočení z kvasnic tak kyselý, že jsem ho nechal být ve sklepě a vzpomněl si na něj až o velikonocích, kdy se kámoš ptal na vinohrad. Dal jsem... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 1.10.2015
Jo, tak to mě nenapadlo. Díky. Jak jednoduché, rychlé, levné a účinné. Napadá mě použít vodící drát na plotové pletivo. Nebo máte lepšího favorita? Ty potažené plastem se mi zdají měkké.
Vinná réva do vyšších poloh, 29.9.2015
Letos jsem sklidil z jednoho keře Primu 40 kg na severním svahu na Slovácku Nebudete dělat řízky? Tohle se fakt nevidí. 
Co Vaše réva 2015?, 23.9.2015
Dobrý den všem. Mám takovou asi hloupou otázku. Jakým způsobem upevňujete sítě proti ptactvu? Já to vyvazuji k drátěnce slabým drátkem, který si štípu na cca 3cm dlouhé fousky, ale přijde mi to principielně jako docela pakárna a nedovedu si... celý příspěvek >
První rok vinné révy - další postupy, 21.9.2015
Musím říct, že po pár letech už je to únavné. Třeba tady plus spousta dalších. jak ostříhat letošní naroslé přírůstky po mrazech /únor, březen 2016/ abych dosáhl dvou tažňů? Pokud nechcete použí metodu rozpůlení tažně na 2, tak jediným... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 18.9.2015
No možné je vše. Je to z obchodu vinaře Miroslava Osičky. Tehdy mi popletli Jupitera z US se Slovenským Jupiterem/Rhea. Což vzhledem k rozdílným nárokům odrůd bylo docela na pytel. Může mást i to, že bobule ještě nejsou zralé. Fotil jsem to jen... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2015?, 15.9.2015
To jste na tom byl furt dobře. Já vloni neměl ještě sítě, bo jsme si myslel, že s odletem špačku nebezpečí pominulo. Kosáci sežraly zralejší zbytek už tak malé násady. Takže já byl na zlomku úrody v 16st ČNM. Takže jsem to dosladil na 23 a vypily... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika