Příspěvky uživatele - 143.84

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hořké třešně, 13.6.2017
Andreo, ptáte se k čemu mohou být dobré hořké třešně? Zkuste z nich vyrobit sladký likér, tam je určitá hořkost žádaná.
Rozkvétající broskvoně, 13.5.2017 Obsahuje fotku
Broskvoně mají ve vyšších polohách větší naději na úspěch než meruňky, právě z důvodu pozdějšího kvetení. Já se snažím dokázat sobě i světu, že to jde i v mých 480 m.n.m. Na obrázku je tříletý semenáč, výška asi 2,5 m. Nyní je již kompletně po... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 10.5.2017
Jsem si vědomý toho, že s Karnevalem to u mne nemusí vyjít. Proto jsem jej zatím jen 2x narouboval na větvičky, které nejsou kosterní. Když se neosvědčí, tak větvičky jednoduše odřežu a bude to vyřízené.
Kvitnú jablone, 10.5.2017 Obsahuje fotku
Přidávám fotky z dnešního dopoledne.
Kvitnú jablone, 10.5.2017
Rozdíl to je a pořádný, pane Hlavatý. Všechny pěstitelské práce mohu dělat také s měsíčním zpožděním oproti vám, snad s vyjímkou sklizně pozdních odrůd. Pro ni bude rozhodovat termín nástupu silnějších mrazů. Dnešní ranní teplota zde prý byla -2 st.... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 9.5.2017
Severní část moravského krasu 470 m.n.m hlásí, že jabloně jsou na počátku kvetení, což je přesně o měsíc později než u p. Hlavatého. Předpověď počasí na zítřejší ráno je nula st. C a dále už nad nulou, tak to snad letos bude v oukeju.
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Na přesazení pětileté broskvoně se dívám skepticky, ale zkusit to samozřemě můžete. Výsev pecek z letošních plodů bude jistější, ale vlastnosti potomků nemusí být shodné s rodičovskou odrůdou. Ještě je tu možnost zaset nyní nějaké pecky broskve nebo... celý příspěvek >
Broskvový semenáč bez řezu, 27.4.2017
Naprostý souhlas, starší semenáč přesazení nesnese. Nejlíp se mi osvědčilo vyset pecky na záhon a přesazování semenáčků na trvalé stanoviště provést ve stadiu tvorby prvních tkzv. pravých listů.
Kvitnú jablone, 27.4.2017
U nás jabloně zatím nekvetou, odhaduji že začnou kvést příští týden. Rozkvetla mi teprve broskev. Na stránich kvetou trnky a třešně ptačí.
Brambory 2017 - odrůdy, termíny předklíčení a sázení, 21.4.2017
Podle záznamu v kalendáři. jsem na den přesně měl před rokem zasázené brambory. Potom se prudce ochladilo, s ranními mrazíky. Letos je tomu zdá se, právě naopak. K sázení se zatím ani nechystám, protože je mokro a chladno, není zatím potřeba spěchat.... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 21.4.2017 Obsahuje fotku
Ze zvědavosti jsem šel dnes dopoledne prohlédnout následky prudkého ochlazení minulých dní a všechno vypadá dobře. Jabloně zatím nekvetou, květní poupata na broskvoni zdá se ustála mrazík -3 st.C. Ale ten téměř měsíční rozdíl v době kvetení oproti... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 15.4.2017
Těch nevýhod je zde mnohem víc pane Hlavatý, ale protože právě začíná tak dlouho očekávaná lepší polovina roku, převládá ve mě zatím optimismus. Jinak ale u nás stále platí. že "Březen, za kamna vlezem - Duben, ještě tam budem" a výsledek... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 14.4.2017
dto
Slivovice vs. calvados, 6.4.2017 Obsahuje fotku
Dovolím si trochu zamachrovat s výsledky svého domácího patlání, ovšem s vyjímkou Slivovice, ta je pálená v legální pálenici. Mě a sousedovi chutná nejvíc Slivovice a v těsném závěsu za ní Ořechovka.
Jabloň rubín, 24.3.2017
Pěkně zamotaná je ta historie ohledně původu Red Delicious, mutace odrůdy Delicious, původně pojmenované jako “Hawkeye”. Existují tedy tři možnosti vzniku odrůdy Delicious /Hawkeye. Výhon z pařezu Krasokvětu Žlutého s pupenovou... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika