Příspěvky uživatele - 196.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaký druh švestky na slivovici?, 30.8.2007
Já mám k pálení vyzkoušenou Valjevku. Je super, ale nehodí se do lokalit, kde se vyskytuje hojně Šarka. Martin
Hruška General Leclerc, 23.8.2007
Nikde sem o ní neslyšel, ani můj známý majitel ovocné školky jí nezná. Asi to bude horká novinka z Francie, takže zkušenosti s ní unás budou těžko.
Co je meloun?, 21.8.2007
Podívejte, mě je úplně putna, zda je meloun ovoce, nebo zelenina, hlavně že mi roste a dobře plodí i ve středních Čechách. Máte někdo zkušenosti se semínky od Sempry?
Mandlovník, 21.8.2007
Pokud jste byl někdy na jihu Evropy, například v Chorvatsku, tak jste mohl vidět velkoplodé mandloně. Jejich plody jsou zhruba 3 x větší než u nás pěstovaných odrůd a jejich odolnost vůči mrazu je mnohem nižší. Takže nesmysl je to, co píšete Vy :)))
poskozeni vetvi u svestky, 21.8.2007
Podle mě je to nějaká houbová choroba, zkuste postřik některým z prostředků proti houbovým chorobám, tím nic nezkazíte. Postřiky bych pravidelně opakoval. Nevím, jak je strom velký a v jakém rozsahu je poškození. Ale pokud je malý a je toho hodně,... celý příspěvek >
jakou hrušeň?, 17.8.2007
Ještě mě napadly zimní odrůdy Bohemica, nebo Nela, ono 350m není zase tak vysoko, ale musela byste jeuskladnit, zrají až od ledna. Martin
Hruška Guyotova nebo Dr. Guyot, 17.8.2007
Tak to mě jenom utvrdilo v tom, že bych ji také rád měl, bohužel se mi zatím nepodařilo jí nikde sehnat, ani nikoho, kdo by jí měl a mohl bych si jí naroubovat. Teď, když pisatel toho příspěkvu má k roubům přístup ji snad budu mít i já :) K těm... celý příspěvek >
Hruška Guyotova nebo Dr. Guyot, 17.8.2007
Vycházel jsem z pomologie z roku 1960, kterou mám a kde jsem její popis našel. S jejím pěstováním zkušenosti nemám. Ale většinou je některé informace z pomologií třeba brát s rezervou. Věřím, že plodí chutně i mimo první zónu, tedy oblast do 300... celý příspěvek >
jakou hrušeň?, 17.8.2007
Ještě bych rád doplnil, že pokud Vám jde hlavně o okrasu, pak bych doporučoval právě podzimní odrůdy. Letní by Vám napadaly vosy a to by se Vám asi nelíbilo a zimní by ve výšce 350m už asi dost dobře nedozrávaly, takže by ze stromu nebyl vůbec žádný... celý příspěvek >
jakou hrušeň?, 17.8.2007
Dobrý den, do nadmořské výšky 350m, kde je navíc větrno Vám doporučuji podzimní odrůdu hrušně - Thirriotova. Já jí mám a jsem s ní opravdu velmi spokojen. Má veliké a sladké plody, je opravdu nenáročná a zraje v íjnu, takže jí uskladňovat nemusíte,... celý příspěvek >
Choroba hrušně, 17.8.2007
Rez hrušňová to není určitě. Buď je to nedostatekčné hnojení a nebo je to nedostatek vody. Pokud mladé hrušně nezalévám (například o dovolené) a je extrémní sucho, jako loni, tak vypadají úplně stejně jako Vaše fotka.
Hruška Guyotova nebo Dr. Guyot, 17.8.2007
Hrušeň Guyotova (původní název Dr. Guyot) původ Francie, 19. století, odolnost proti mrazu je malá, zvláště v mládí často namrzá. Stanoviště - výhradně I. zóna, odrůda je náročná na teplo. Plodnost je hojná a pravidelná. Plod je velký,... celý příspěvek >
Letní odrůdy jabloní - jakou si vybrat?, 16.8.2007
Vřele Vám doporučuji nové odrůdy. Julia - červená, zraje koncem července a Hana - červená, zraje v polovině srpna. Mám obě v kraji Českého ráje, nějakých 240 metrů nad mořem. Jsou u nás často jarní mrazíky a v létě dost sucho. Obě jabloně mi plodí... celý příspěvek >
odruda Wangenheimova, 15.8.2007
Můj známý má sad Wagenheimovy švestky cca 400 m nad mořem a pokud mohu posoudit, má kvalitní a pravidelnou úrodu. Stáří sadu je kolem 30-ti let. Jinak chuťově a co se týhá vhodnosti na pálení je na tom u něj lépe, než Lepotica. Ovšem záleží nejen na... celý příspěvek >
Slivovice vs. calvados, 15.8.2007
Musím se pousmát nad tím, že Martell je ušmudlaný koňak. Nejlevnější stojí tak 1500,- za litr. Holt jsme asi každý z jiné vrstvy...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika