Příspěvky uživatele - 196.170

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První květy po výsadbě, 27.7.2007
Dobrý den, to, že se Boskova Lahvice do vyšších poloh nehodí je fakt, o otm není sporu. Z vlastní zkušenosti to nevím, protože mám zahradu nějakých 240 metrů nad mořem, ale z literatury je mi známo, že shodně s Boscovou Lahvicí zraje Thirriotova a ta... celý příspěvek >
Název, vlastnosti - fialových - až černých plodů hrušky, 27.7.2007
Můžete prosím upřesnit jejich velikost a kdy zrají? Případně doplnit fota?
Ananasová meruňka, 27.7.2007
A ještě poznámka, to, že v nějaké pomologii z počátku 20. století píšou, že netrpí chorobami neznamená, že s nimi nebude trpět dnes!!! Pozor na to. Martin
Ananasová meruňka, 27.7.2007
Vážení pěstitelé, když pominu to, že se vyskytují nové choroby a hlavně ty likvidují staré a osvědčené odrůdy (ne ignorantství lidí), tak musím taky vzít v podtaz, že se mění klima. Zimy jsou teplé, léta suchá, na jaře jsou často mrazíky i tohle... celý příspěvek >
Ořech má černé listy, 27.7.2007
Poslední roky jsou velké výkyvy teplot a to ořešákům nesvědčí. Letos jich namrzlo slpousta, někomu zmrzly na jaře i celé mladé větvičky. Mám stejné problémy už řadu let. Letošní rok byl ukázkou toho, jak v lednu ani jednou nemrzlo a v dubnu bylo 6... celý příspěvek >
Co to je za odrůdu? Fotky, 27.7.2007
Podle mě se jedná o rannou odrůdu Zelené ringle. Mirabelka to určitě není a Ontario už vůbec ne.
stará broskev, 26.7.2007
Ona je taky otázka, kdy jste provedl řez, pokud někdy v zimě, nebo na podzim, jako se provádí u jádrovin, pak je to jasné. Pokud jste ho prováděl v dubnu, nebo během léta, bude příčina jinde. Třeba v Ladovské zimě, která byla předminulý rok. Nebo... celý příspěvek >
Mravenci na broskvoni, 26.7.2007
Lepící pásek Chemostop je dobrý, ale někdy na něja mravneci vyzrajou. Lezou jeden po druhém a utvoří ze sebe živý most a po něm pak ostatní lezou dál. Je tedy potřeba čas od času to zkontrolovat.
Jabloně, hrušně atd. a stromový balzám, 26.7.2007
Do nedávna jsem používal takový šedý stromový balzám v menším průhledném kelímku, určitě víte o jaký se jedná. Krásně se roztíral, za deště, ani za tepla nepracoval, byl prostě dokonalý. Ale už ho nikde nemůžu sehnat, prý se už nevyrábí. Momentálně... celý příspěvek >
Teplomilné odrůdy hrušní, 26.7.2007
Máte někdo zkušenosti se zimními teplomilnými odrůdami hrušní? Existují Belgické a Francouzské odrůdy, které se sklízí v listopadu a konzumní zralost mají duben-červen. Bydlím v polabí a pokusil bych si z nich udělat pergolu na jižní straně domu. Co... celý příspěvek >
Hrušeň Korunka, 25.7.2007
Boskově Lahvici se skutečné říkává Velká koruna, ale také existuje krajové označení široká koruna pro Lepinovu. Zkuste jí, ale obávám se, že každá hrušeň se může nazývat krajově korunka. Kotoul
hrušeň Jana, 24.7.2007
Dobrý den, mám hrušeň Jana už zhruba 10 let. Plodí mi od 6-tého roku a jsem s ní velice spokojen. Má opravdu velké, široce baňaté plody, sladké, kořeníté chuti. Dužnina je máslová, rozplývavá. Dozrává mi tak koncem listopadu, ve sklepě mi v pohodě... celý příspěvek >
švestkobluma Gaborovska,bujný růst., 20.7.2007
Gabrovská není švestkobluma, takový název ani neexistuje. Je to pološvestka. Mohlo by to také znamenat, že moc hnojíte dusíkem.
Opál, 20.7.2007
Oplál mám, koupil jsem ho ve školce pana Eichlera v Klášteře Hradiště nad Jizerou, okres Mladá Boleslav.
slíva Ontario a Washington, 20.7.2007
Vážený pane Boštičko, prosím také o kontakt na Vás, na podzim bych si určitě pro jeden stromek Ontaria přijel! Martin.Busek@Preymesser.cz děkuji moc
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika