jakou hrušeň?



host - 196.170 (?)
17.8.2007 9:17

Ještě bych rád doplnil, že pokud Vám jde hlavně o okrasu, pak bych doporučoval právě podzimní odrůdy. Letní by Vám napadaly vosy a to by se Vám asi nelíbilo a zimní by ve výšce 350m už asi dost dobře nedozrávaly, takže by ze stromu nebyl vůbec žádný užitek. Doporučuji tedy něco co zraje v říjnu až listopadu, tedy to co jsem uvedl a mám s tím dobré zkušenosti.

Martin, Český ráj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 81.50 (?), 17.8.2007 7:29, zobrazeno: 8220x
Prosím vás o radu s vyběrem druhu hrušně (příp. i jabloně). Chtěla bych spojit hezké s užitečným a mít ji spíš jako strom okrasný (hlavně kvůli stínu, takže ne úplný zákrsek) a hrušky/jablfa spíš jako takový příjemný bonus (ne odrůdy na uskladnění). Jedná se o slunné stanoviště otočené na SZZ hned u pole, takže tady i někdy docela fouká a asi 350m.n. a půda je něco mezi hlinitou a jílovitou. Díky za případné tipy.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 196.170 (?), 17.8.2007 8:06

Dobrý den,

do nadmořské výšky 350m, kde je navíc větrno Vám doporučuji podzimní odrůdu hrušně - Thirriotova. Já jí mám a jsem s ní opravdu velmi spokojen. Má veliké a sladké plody, je opravdu nenáročná a zraje v íjnu, takže jí uskladňovat nemusíte, stačí ji otrhat a nechat doma dozrát a postupně konzumovat. Já jí i zavařuji a jsou z ní výborné kompoty. Ovšem Thirriotova je už starší odrůda a ne všude je k sehnání. Z novějších bych Vám doporučil odrůdu Jana, nebo Dicolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.170 (?), 17.8.2007 9:17

Ještě bych rád doplnil, že pokud Vám jde hlavně o okrasu, pak bych doporučoval právě podzimní odrůdy. Letní by Vám napadaly vosy a to by se Vám asi nelíbilo a zimní by ve výšce 350m už asi dost dobře nedozrávaly, takže by ze stromu nebyl vůbec žádný užitek. Doporučuji tedy něco co zraje v říjnu až listopadu, tedy to co jsem uvedl a mám s tím dobré zkušenosti.

Martin, Český ráj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.50 (?), 17.8.2007 13:05
Moc děkuji za rady, zkusím se po těchto odrůdách poptat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 196.170 (?), 17.8.2007 14:12

Ještě mě napadly zimní odrůdy Bohemica, nebo Nela, ono 350m není zase tak vysoko, ale musela byste jeuskladnit, zrají až od ledna.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika