Choroba hrušně



host - 196.170 (?)
17.8.2007 6:57
Rez hrušňová to není určitě. Buď je to nedostatekčné hnojení a nebo je to nedostatek vody. Pokud mladé hrušně nezalévám (například o dovolené) a je extrémní sucho, jako loni, tak vypadají úplně stejně jako Vaše fotka.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
martinraszyk - (1), 4.7.2007 10:43, zobrazeno: 9355x
Dobrý den, rád bych se zeptal zkušenějších znalců, jaká choroba postihla mou hrušeň, která roste na zahradě sama. Na okrajích listů se objevily hnědé skvrny. O co by mohlo jít a jak s tím naložit? Přikládám foto. Děkuji za případné odpovědi.
List
List
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.208 (?), 4.7.2007 11:36

Jedná se zřejmě o rez hrušňovou.  Rez hrušňová napadá listy, čepele, řapíky a vyjímečně také plod hrušní. Na svrchní straně listů se objevují začátkem léta oranžové, oválné, postupně se zvětšující skvrny - což je zřejmě váš případ. Rez hrušňová většinou napadá ty hrušně, které jsou v blízkosti jalovců. Protože jste zachytil chorobu v počátku, je možný účinný zásah - doporučuje se ošetření preparáty Baycor 25 WP, Saprol New nebo Topas C 50 WP.  Zdraví Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313), 4.7.2007 12:31
Přiznám se, že v tomto stadiu jsem rez na svých hrušních neviděl, rozvinuté příznaky vypadají jinak. Spíš bych se klonil k nějaké fyziologické chorobě, ale jistý si nejsem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.8 (?), 4.7.2007 13:24
Rez hrušňová, jak ji znám, vypadá jinak. Také mi to připadá spíš jako fyziologické. Kdy se to objevilo? Nemohlo by jít o namrznutí?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.61 (?), 4.7.2007 18:25

Souhlasím s p.Vysloužilem - vypadá to na nedostatek některého prvku, tipnul bych to na draslík.

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.170 (?), 17.8.2007 6:57
Rez hrušňová to není určitě. Buď je to nedostatekčné hnojení a nebo je to nedostatek vody. Pokud mladé hrušně nezalévám (například o dovolené) a je extrémní sucho, jako loni, tak vypadají úplně stejně jako Vaše fotka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 129.199 (?), 9.3.2008 13:09

Prosím o radu, mám hrušeň zřejmě Lucasou (sázel ji bývalý majitel zahrady) a  hrušky jsou krásné, moc dobré, ale  po sklizni nebo i při ní, mají hrušky na sobě skvrny. Myslela jsem, že je to uskladněním, ale v jiném roce jsem je trhala už skvrnité ze stromu, prý byly podtrhnuté, ale když jsem je sklízela beze skvrn, tak stejné skvrny se objevovaly i při uskladnění ve sklepě.

Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika