Příspěvky uživatele - Mart

Réva ve skleníku, 28.7.2019
Ve skleníku mi dozrála odrůda Galahad, předstihla Arkádii, Panónii Kincze a Aivaz.Má prozatím jen střední bobule, je to druhá úroda.Hrozny jsou velmi chutné.Také na venkovním stanovišti si vede dobře.Zdá se že tato odrůda má velký potenciál.
Orangered, 6.7.2019
Já jsem letos"sklidil" asi 10 plodů ze slušně velkého stromu, zaúřadoval dubnový mrazík.Jednou jsem u kolegy na Krnovsku viděl opravdu Orangred přeplozen, na zemi žlutooranžovo a v koruně totéž.Odrůda je citlivější na zimní a jarní mrazy, budu se... celý příspěvek >
Třešeň Grace Star - zapěstování a zkušenosti, 28.6.2019
Zatím se Christiana jeví velmi dobře, letos na jaře jsem ji přesadil ze školky na trvalé místo, udržela si plody, nepraská, má chutnou dužninu.Je geneticky velmi plodná, chválí si ji i Poláci.
Kanzi, 4.6.2019 Obsahuje fotku
Na foto jsou jablka Kanzi včera vytažené ze sklípku ze stodoly, déle jsem neměl odvahu je skladovat. Tyto plody jsou od mého kolegy z nadmořské výšky asi 360 mnm, pár jsem jich na podzim dostal.Kvalita dužniny byla ještě velmi dobrá.Odrůdu mám... celý příspěvek >
Meruňka s pozdním dozráváním, 11.5.2019
A v jakém termínu Congat dozrává? Zvažuji že ji vysadím.
Orangered, 11.5.2019
U kolegy na Krnovsku jsem jednou viděl kupodivu velmi slušnou úrodu Orangeredu, jinak u mne ve 220 mnm prozatím mizérie, pupeny někdy mrznou i v ziměa na jaře se neotevřou.Podle mne má slabou, max střední odolnost, jinak celé květy mi taky... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 9.5.2019
Zajímají mne širší zkušenosti z odrůdou Naděžda Azos, mrazuodolnost. vyzrávání dřeva, úroveň hroznů atd.Díky.Martin
Sáčky na hrozno, 25.4.2019
Kolik kusů pytlíků je v tom balení z Oslavanu?
Lenova, 24.4.2019
Určitě ji vyzkouším, pokud bude někde na jižní Moravě tak si pro ni zajedu.Popis níže je velmi vypovídající, to pozdní kvetení je v mé lokalitě důležité.Plody vypadají slušně. Pokud bude k mání Vegama a Barbora tak zkusím vysadit také, třeba se... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 23.4.2019
U té Lenovy je to zajímavé, že by až taková odolnost proti mrazu?Někde jsem četl, že má kvalitní plody.A kdo ji teď množí? Měl jsem ji v meziškolce a padla mi tuším na hryzce. Martin
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019
Měl jsem trochu v paměti číslo tuším 9/12, což by měla být Vegama, ale jak říkám, nenapsal jsem si ho hned až nějak tak později kdy jsem ty čísla někde vyčetl.Ten růst této odrůdy byl poměrně velký, byl to pořádný strom s řidší korunou, štěpený na... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 22.4.2019
U mne na Hlučínsku před týdnem mráz - 2 až -3 C, prakticky zmrzly Orangered, Bergerouge, Adriana, Tsunami, Betinka, Kioto, Pentagona i Velharda.Tu Velhardu ještě zkontroluji, je trochu kryta stodolou.Měl jsem v minulosti slovenskou odrůdu, sehnal... celý příspěvek >
Hrušeň Milka a Petra, 2.4.2019 Obsahuje fotku
Na fotu jsou plody hrušně Petra dnes vytažené z mého sklípku ve stodole, vcelku mne odrůda příjemně překvapila.Jednu jsem zkonzumoval, dužnina byla jemná, rozplývalá bez hrubozrnosti, velmi dobrá.Plody již měknou, takže každý den se jedna... celý příspěvek >
TopTaste?, 30.3.2019
Já mám Toptaste ze dvou zdrojů, asi od Fytosu na myrobalánu a pak z Holovous na St.Julien, ty druhé se mi zdají taky pozdnější, bylo tam ale loni jen pár plodů.Letos jsou obsypané květovými pupeny tak při dozrávání si to zdokumentuji. A vysadil jsem... celý příspěvek >
Meruňka s pozdním dozráváním, 20.3.2019
Zdravím, potřeboval bych odrůdu meruňky, která by dozrávala tak v polovině srpna, pokud už máte něco vyzkoušeno, sdělte. Začínají být k dostání odrůdy Anegat,  Tardicot, Congat a Bangat s dozráváním údajně v této době.Víme již něco o nich?... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika