Příspěvky uživatele - Mart

Slivoň Diabola, 17.9.2019
A jak si letos vedla slivoň Diabola, někaké foto by nebylo? Bude perspektivní odrůdou nebo jen sbírkovou?
Tmavá mutace Rubínu s názvem Dark Rubín, 31.8.2019 Obsahuje fotku
Zdá se, že Rubín Dark se letos nemůže dočkat košíku, je vybarvený a možná už k jídlu.Bude to asi maximálně raně zimní odrůda.
Odrůda Admiral, 11.8.2019
Měl jsem Admirál ve své "miniškolce" naroubovaný kolem roku 2009, pak jsem slyšel několikrát - pihovitost a pihovitost, tak jsem stromky někomu daroval.Teď si za trest naroubuji dva.
Allstar, 11.8.2019 Obsahuje fotku
Allstar ještě vybarvil a začíná dozrávat, mezi plody které jsou v horní polovině stromku se již dá vybrat.Dužnina je tuhší, žádná "mňága", chuť velmi dobrá až výborná, v dužnině blíže ke kostce je slabou cítit hořčinku, trochu dužnina drží na... celý příspěvek >
Flamingo, 7.8.2019
Podle doby zrání by to Flamingo mělo být, teprve začíná v letošním teplém roce dozrávat.Žádnou jinou odrůdu jsem tehdy nesháněl.Ta druhá odrůda bude Michaela, ta je podstatně ranější.Plody Flaminga jsou opravdu velmi vzhledné.
Garold, 4.8.2019
Poloha Hlučínsko, asi 220-230 mnm.Letos teplo a teplo.Kosi začínají chodit na Ezster a Elegant, zítra tam dám síť a do týdne zasíťuji celou viničku.Letos jsem dělal jeden postřik Cabrio Top a předevčírem ještě preventivně na padlí.Vosy prozatím na... celý příspěvek >
Allstar, 4.8.2019
Prozatím jsou plody tvrdé a to letos je vše o cca 2 týdny dříve zralé.Prodejce z Uherského Ostrohu píše - středně raná odrůda, tam jsem to kupoval.V loni byla první úroda, přesně si nepamatuji ale určitě pozdnější zrání.Jak bude zralý dám vědět,... celý příspěvek >
Pentagona, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Odrůda meruňky s pracovním názvem "Pentagona", prozatím po letošních mrazech dva plody, chuť dobrá až velmi dobrá, trochu se mi zdálo že dužnina jde hůře od pecky, ale u mne je abnormální sucho, takže kdo ví.
Garold, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Letos mám panenskou úrodu Garoldu, už dozrál, má příjemnou jemně muškátovou chuť.Srovnatelně rozrává ještě Elegant, pak Beloje Čudo a spěchá Galahad a Vostorg.
Betinka a Adriana, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Letos po mrazech jeden plod Betinky, byl schovaný v korunce stromu, takže vybarvení nic moc.Chuť dobrá, tuhší dužnina.
Allstar, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Toto je odrůda Allstar, prozatím jsem spokojen, velké plody, velmi dobrá chuť, trochu ochlupená slupka.
Flamingo, 4.8.2019 Obsahuje fotku
Může být tato odrůda Flamingo? Nepoznačil jsem ji, respektivě zapomněl, ale vím, že jsem ji zháněl.Plody jsou ještě tvrdé, dozrávají, u mne nadmořská výška 220 mnm, vcelku teplá poloha.Na dalších dvou fotkách by měla být Michaela, měla letos po... celý příspěvek >
Kalipso, 31.7.2019
Jak si vede letos slivoň Kalipso? Zvažuji vysadit nějakou spolehlivou slivoň s dozráváním na přelomu července a srpna Kalipso je jednou z variant. Martin
Réva ve skleníku, 28.7.2019
Ve skleníku mi dozrála odrůda Galahad, předstihla Arkádii, Panónii Kincze a Aivaz.Má prozatím jen střední bobule, je to druhá úroda.Hrozny jsou velmi chutné.Také na venkovním stanovišti si vede dobře.Zdá se že tato odrůda má velký potenciál.
Orangered, 6.7.2019
Já jsem letos"sklidil" asi 10 plodů ze slušně velkého stromu, zaúřadoval dubnový mrazík.Jednou jsem u kolegy na Krnovsku viděl opravdu Orangred přeplozen, na zemi žlutooranžovo a v koruně totéž.Odrůda je citlivější na zimní a jarní mrazy, budu se... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika