Příspěvky uživatele - Mart

Rozkvétání 2019, 20.3.2019
U mne na zahradě z pěstovaných odrůd Velharda, Kioto, Orangered, Betinka, Adriana,Bergerouge a Tsunami a jedna odrůda s pracovním názvem má nejvíce rozvinuté pupeny Betinka, ostatní jsou si s rozvinutím podobné, nejméně rozvinuté pupeny má  snad... celý příspěvek >
Meruňka Marlen, 20.3.2019
Tak to jste mně nepotěšili, chtěl sem ji koupit kamarádovi jako dárek za protislužbu.Každopádně dík za informace, jsou cenné.Martin
Meruňka Marlen, 19.3.2019
Odrůda Marlen se teď hodně množí, údajně postupně nakvétá, máte již někdo nějaké zkušenosti s toutou odrůdou?Sdělte, díky.Martin
Golden Delicious Smoothee, 13.3.2019
Citlivostí na strupovitost jsem si vědom, přesto jsem Smoothee chtěl vyzkoušet.Občas se ve školkách odrůda objevila, teď jako by se zem slehla. Co se týče odolných žlutoplodých odrůd, tak pěstuji Sírius, Orion,Opál, Lunu. Heliodor jsem také měl,... celý příspěvek >
Golden Delicious Smoothee, 12.3.2019
Zdravím, zajímaly by mne zkušenosti z odrůdou Golden Delicious Smoothee, zda má oproti jiným klonům červené líčko, jak rodí, náročnost na fungicidy. A kde se dá zakoupit, popřípadě alespoň rouby. Díky za info. Martin
Jabloň Muna, 30.10.2018
Ptal jsem se ve známých zahradnictvích které dovážejí stromky, údajně polské školky teď ještě chtějí za Munu velké peníze a zároveň velký odběr stromků.Tak snad nějaký e-schop v Polsku, kdyby takový byl, tak to tady vyvěste, Dík.
Jabloň Muna, 30.10.2018
V Polsku si novou odrůdu Muna považují, pěstujete ji někdo a máte už s Munou zkušenosti? Po vložení do Googlu vyskočí spousta odkazů.
Co Vaše réva 2018?, 18.10.2018 Obsahuje fotku
Letošní teplý rok prospěl i odrůdě Kantimirovski, už začátkem září byly hrozny v dobré kvalitě, jiné roky většinou až v říjnu.
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 17.10.2018
Můj známý zkušený ovocnář z Krnovska pěstoval Ligol ve svém sadu v nadmořské výšce přibližně 340 m.n.m.  již snad před cca 10-12 lety.U něho trpěl docela silně strupovitostí, myslím že ho přerouboval na jinou odrůdu.Měl jsem tehdy od něho... celý příspěvek >
Topaz Dark, 11.10.2018 Obsahuje fotku
Topaz Dark je další mutace Topazu, má takovou smutnější červenou barvu slupky.Stromeček jsem na jaře přesazoval do zastíněné školky, ze zvědavosti jsem ponechal 4 plody, které se udržely.Stromek samozřejmě není ještě pořádně usazen a nemá sílu... celý příspěvek >
Hrušeň Erika, 5.10.2018 Obsahuje fotku
Svého času v Zahradkáři bylo tuším uvedeno že Erika patří mezi přední odrůdy hrušní, snad tam měla i titul"královna". Já ji mám v oblibě, plody jsou líbivé s velmi dobrou chutí.
Vybíravý obaleč, 30.9.2018
U mne byla obalečem Gold Bohémie postižena asi nejvíce.To jsem se těšil kolik sklidím jablek.Možná nějak voní nebo má tenčí slupku.Mi chutná ještě o něco více než klasická Bohémie.Od známého ovocnáře pejsek má Gold Bohémii v oblibě, jiná jablka snad... celý příspěvek >
Hrušeň Milka a Petra, 25.9.2018
Pane Hlavatý, hrušky uložím do běžného chladnějšího sklepa ve stodole a skusím udržet co nejděle.Mám dost pěkných Erik a Lukasovy, také pár Dit, takže nehrozí předčasná konzumace.Také hledám hrušeň která by udržela v dobré kvalitě alespoň do konce... celý příspěvek >
Hrušeň Milka a Petra, 24.9.2018 Obsahuje fotku
Letos mi ve školce zarodily poprvé odrůdy Milka a Petra, měly by to být zimní odrůdy s delší skladovatelností, zvláště odrůda Petra.Milka je tuším právně chráněna.
Pěstujete muchovník?, 24.9.2018 Obsahuje fotku
Letošní úroda mého muchovníku, jedná se asi o základní odrůdu, mám ho na místě asi 20 let, přesně už nepamatuji.Plody jsou velmi chutné.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika