Příspěvky uživatele - Bajas

Ví někdo o ryngli/slívě zvané paví oko?, 9.5.2013
Na nete som našiel nie Pávie očko, ale Páví vejce a i tú Lovaňskú. Bajas. Lovaňská slíva: Horní Maršov Slíva belgického původu, odolnější k šarce. Plody velké, oválné, s tmavě rudou, světle modře ojíněnou slupkou. Dužnina zlatavě žlutá, sladká,... celý příspěvek >
"Rozsypaný mák" na rostlinách, 9.5.2013 Obsahuje fotku
Čo to môžu byť za útvary veľkosti maku na listoch jabloní? Možno nielen na listoch jabloní. Ďakujem vopred. Bajas.
Škůdci na jalovci, 6.5.2013 Obsahuje fotku
Ospravedlnenie za tú Thuju.Bajas. Takže, už viem čo ku mne na pozemok nesmie, kvôli hrdzi hruškovej.
Škůdci na jalovci, 6.5.2013
Mne to nepripadá na jalovec, ale skôr na Thuju. Bajas.
Roubování, 6.5.2013 Obsahuje fotku
Obrázok navrúbľovaného Fuji na odrode Spartan pred rozkvetom. Bajas.
Houba - huba pod jabloňou, 6.5.2013 Obsahuje fotku
Pečiarka, ľudovo šampión – foto z 03.mája 2013 pod stromčekom jablonky Melrose. Môžu tieto huby predstavovať nejaké nebezpečenstvo pre stromy? I v minulom roku mi ich pod stromami zopár vyrástlo. Bajas.
Gala, 6.5.2013
Ja som si ju naočkoval v minulom roku v septembri na dva semenáčiky, jedna má teraz tak 10 cm a druhá tak 5 cm. Takže s hodnotením musím nejaký ten rok počkať. Bajas.
Škodca na kvetoch jablone, 2.5.2013
A moji mali chĺpky na rozdiel od tohoto. Bajas.
Žltnutie listov Broskyne, 2.5.2013
Žeby kučeravitosť listov broskýň? Bajas.
Ohybani svislych vetvi na vodorovne a jeho vliv na nasledne smerovani prirustku a plodonosnost, 2.5.2013
1.Zatiaľ som si nevšimol a ani nikde nevyčítal, že plody na vodorovných konároch, by boli väčšie, ako na letorastoch v ostrejších uhloch. No iste konár porastie menej do dĺžky. 2. Myslím, že áno. 3. Pri ohnutí v apríli – ja som ohol letorast... celý příspěvek >
Škodca na kvetoch jablone, 2.5.2013
A nieje to ten istý "Chlpáčik obyčajný" z vlákna "Sčernanie okvetných lupienkov jablonky(23.04.2013)", sú tam i fotky. Tam som ho síce odfotil o veľkosti 12mm, no boli i menšie. Bajas.
Roubování, 30.4.2013
Aj vďaka Vašim radám sa vrúble začínajú olisťovať.Až na dva navrúbľovance Topazu do staršieho Idaredu. Tieto mi miesto vyhnania letorastov, nasádzajú z očiek len kvety. Čo poradíte? Odstrániť kvety, alebo ich nechať plodiť. Vrúbľované okolo... celý příspěvek >
Sčernanie okvetných lupienkov jablonky, 26.4.2013
Ďakujem, je to on. Včera som ich nazbieral 68 ks. Asi priletia ďaľší no títo majú utrum. Bajas.
Sčernanie okvetných lupienkov jablonky, 26.4.2013 Obsahuje fotku
Prikladám foto asi viníka - môžete mi ho pomôcť identifikovať. A či to mohol byť on. Ďakujem,Bajas.
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 25.4.2013 Obsahuje fotku
Zo starých odrôd som si tento rok v rámci učenia navrúbľoval o.i. aj Hammerstein,  Goldrenette von Blenheim,  Lord Lambourne a Wealthy. V neďalekej záhrade som našiel strom s odrodou      “STAYMAN WINESAP“. Má... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika