Příspěvky uživatele - Bajas

Sčernanie okvetných lupienkov jablonky, 24.4.2013
Javí sa mi to, ako lokálne, len na jednom mladom stromčeku Idared (M9), u ostatných stromčekov  - aspoň včera - poškodenie som nezistil. Dosť detailne som stromček prezeral a žiadnych chrobáčikov som nenašiel, no lupu som nemal. Dnes sa lepšie... celý příspěvek >
Sčernanie okvetných lupienkov jablonky, 24.4.2013
Larvu som nenašiel ani v jednom odtrhnutom púčiku. Bajas.
Sčernanie okvetných lupienkov jablonky, 23.4.2013 Obsahuje fotku
Sčernanie okvetných lupienkov jablonky Dobrý deň. Chcel by som požiadať o radu. Pri včerajšej kontrole narašenia jabloní som na záhrade objavil, pre mňa doteraz neznámu situáciu. Pri zbežnom pohľade na budúce súkvetia mladej jablonky som v... celý příspěvek >
Soused, 23.4.2013
Vyšie spomínané 2 m od hranice pozemku by mohli platiť pre oboch susedou t.j. dokopy 4 m - na opravu i na lešenie akurát.No vyzerá to tak, že Vy ste si nenechali dostatočný priestor na opravu svojej zdi na svojom pozemku.Váš sused je tak... celý příspěvek >
Soused, 22.4.2013
To Vy máte "zeď" postavennú tesne na hranici? a susedovi to nevadí, neviem prečo by Vám malo vadiť "až" pol metra od Vašej "zdi". Bajas.
Prodej vzrostlých ovocných stromků, 19.4.2013
Neviem odkiaľ vie pán zahradník a školkař - ovocný školkař, že zakladateľ vlákna nevie strihať mladé stromky, no takú aroganciu som tu už dlho nečítal. Keby tak ešte anonymne poradil, ale anonymne sa odbavovať, poviem "horšie ako tá reklama".... celý příspěvek >
Uklidit balkonovky, když hlásí tak nízké teploty?, 17.4.2013
SHMU u nás hlási na S a N 9-10 °C a potom 3 dni 5-6°C.U suseda so včera videl čiastočne zakvitnutú marhuľu, moje začnú asi dnes/zajtra. Bajas.
"Nádor" na kořenech, 17.4.2013
Oceňujem uznanie si chyby a i snahu o nápravu. Nestáva sa to tu často. Bajas.
Založení korunky, 17.4.2013
Tu je jeden z "X" článkv na webe : Založení korunky Běžné ovocné stromky mívají korunku už založenou. Pokud jste však vysadili stromek bez korunky, nyní ji založte (obr. A). Bude vám to trvat celý rok a jednotlivé kroky znázorňuje obrázek.... celý příspěvek >
Roubování, 15.4.2013
Prečo som sa pýtal na ten počet očiek? Minulý týždeň bola výstava v TN Záhradkár 2013 a tu Ing. Jakúbek predseda SZZ (Slov. zv. záhradkárov) demonštroval vrúbľovanie pre širokú verejnosť, a mimo iného konštatoval : "Tento podpník je veľmi slabý,... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 15.4.2013
U nás boli ráno o 5.30 +3°C, a to som od Vás asi 25 km, no v sobotu, ako mi hovoril sused, boli u nás krúpy a vraj toľko, že zem bola hneď biela. Mňa tie krúpy zachytili na ceste okolo Nového Mesta n/Váhom. Bajas.
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 15.4.2013
Malo by sa jednať o :           Champagner Renette, um 1770 (Frankreich) = Borinski, Champagner, Drei Jahre dauernder Mutterapfel, Fürstlicher Tafelapfel, Glasapfel, Glas Renette, Glattapfel,... celý příspěvek >
Roubování, 15.4.2013
Pokúšal som sa i tento rok vrúbľovať, narazil som pri tom na asi úplne triviálny problém. Koľko očiek má mať vrúbeľ. V dostupných zdrojoch som našiel „ 2 až 5“. A ako som sa včera pozeral na moje vrúbľovance limit 2-5 očiek som viac-menej dodržal,... celý příspěvek >
Tis - lze ho zachránit a tvarovat?, 12.4.2013 Obsahuje fotku
Určite obrastie.Bajas.
Které jablíčko vám chutná s blížícím se jarem?, 12.4.2013 Obsahuje fotku
Pri surfovaní na webe som narazil na názov odrody "Drei Jahre dauernder Mutterapfel" - Tri roky vydržiace matkino jablko.(Obr. str.546 Reifzeit..."Pre kuchyň je použiteľné už v januári, často skutočne najskôr na Veľkú noc a v dobrom... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika