Škůdci na jalovci



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
6.5.2013 10:11

Ospravedlnenie za tú Thuju.Bajas.

Takže, už viem čo ku mne na pozemok nesmie, kvôli hrdzi hruškovej.

juniperus sabina
juniperus sabina
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 198.75 (?), 6.5.2013 9:36, zobrazeno: 9726x

Dobrý den, letos jsem objevila na zahradě na dvou jalovcích tyto (zřejmě) škůdce. Vyskytují se shlukovitě na různých místech kolem kmene a větví. Dokáže mi někdo poradit, jak se jich zbavit? Děkuji, Táňa


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 6.5.2013 9:55

Mne to nepripadá na jalovec, ale skôr na Thuju. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 6.5.2013 10:02

Jalovec je to zcela jistě, nejspíše J. sabina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 6.5.2013 10:11

Ospravedlnenie za tú Thuju.Bajas.

Takže, už viem čo ku mne na pozemok nesmie, kvôli hrdzi hruškovej.

juniperus sabina
juniperus sabina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.152 (?), 7.6.2013 12:06

Pozor, některé jalovce a zejména chvojka klášterská je mezihostitelem rzi!! Na těchto chvojkách rez přezimuje, pak se větrem její spoory rozšiřují. napadají mladé listy hrušní, které pak nerostou, slábnou, umírají Pokud chcete mít hrušky, nepěstujte jalovec chvojku klášterskou, je dnes doslova pohromou pro všechny hrušně!!   Na listech hrušní tvoří jasně oranžově červené nádorky, hálky, které z listu odčerpají většinu asimilátů, životní síly a energii stromu. Tuto thuji jsem na své zahradě vyřezal, vykopal a vše spálil na ohni. Je to nejlepší řešení. Lepší pro mne je mít vlastní hrušky, než přenášeče nemocí  (rzi)  ze chvojek, které mohu lehce nahradit jinou okras.dřevinou.  Jaroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 6.5.2013 9:58

Je to rez hrušňová. Napadené větve už nevyléčíte, je třeba je odstranit. Podzimní postřik zabrání dalšímu šíření. Jako zástupce hruškové lobby doporučuju jalovec nahradit necitlivou odrůdou (tj. jinou, než chvojkou a jalovcem prostředním).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 198.75 (?), 6.5.2013 10:08

Děkuji za odpověď. Vzhledem k tomu, že je již dost velký a napadené jsou na některých místech téměř všechny větve, půjde asi pryč. Stejně jako druhý menší. Hrušeň sice nemáme, ale také je preferuji před jalovci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.3 (?), 6.5.2013 10:25

Před týdnem vyšel Zahrádkář s rozsáhlým článkem o rzi i o jalovcích, které napadá a které ne. Je tam toho víc. Taky jsem tam četl, že rez potlačuje i síra. Tak možná dík odsíření kouře z elektráren máme vedle padlí na angreštu i tu rez na hrušni a jalovcích v této míře.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika