Gala



Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?)
6.5.2013 6:59

Ja som si ju naočkoval v minulom roku v septembri na dva semenáčiky, jedna má teraz tak 10 cm a druhá tak 5 cm. Takže s hodnotením musím nejaký ten rok počkať. Bajas.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.96 (?), 3.5.2013 20:20, zobrazeno: 5337x

Zdravím

Letos jsem dal Gale novou šanci a znovu jsem ji zasadil a jsem zvědavý jestli změní moje minění. Zajímalo by mě vaše mínění na tuto odrudu a zkušenosti s ní.

sadař vlada

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 3.5.2013 20:28

Je slabě rostoucí, navíc na M27 to není zrovna nejšťastnější řešení-možná tak na husto do stěny.Po čtyřech létech ještě květy, ani plody neukázala.Udajně sladká, ale rezistent to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.253 (?), 4.5.2013 19:39

Gala, chuťově velmi dobrá, na podnoži J-TE-E plodila již druhým rokem po vysazení.málo vzrůstná.V podmínkách Jižní Moravy je to raně zimní jablko.Pokud se týká chorob nevybočuje z řady ostatních odrůd.Není silně náchylná ke strupovitosti a padlí.Při běžném ošetření bez problémů.

Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 6.5.2013 6:59

Ja som si ju naočkoval v minulom roku v septembri na dva semenáčiky, jedna má teraz tak 10 cm a druhá tak 5 cm. Takže s hodnotením musím nejaký ten rok počkať. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 6.5.2013 10:38

Galu mám asi pět let, pořídila jsem si ji, protože mi koupená v obchodě moc chutnala (a chutná), je voňavá. Mám ji na málo vzrůstné podnoži, bohužel její označení nebylo uvedeno. Oproti ostatním stromkům v řadě velmi málo roste i plodí, zřejmě ta kombinace odrůdy + podnože nebyla nejlepší (HK).Protože je opravdu velmi chutná, chystám se, že časem pořídím nový stromek a původní zruším.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika