Příspěvky uživatele - Bajas

Prasklý kmen u třešně, 28.5.2013
Lišajníky na stromoch. Dokiaľ si mi v záhrade stromy rástli, ako chceli, bez postrekov s minimálnymi zásahmi rezom do ich života, darilo sa i lišajníkom na nich. Čo som sa začal intenzívnejšie o ne starať, a sem tam postriekať proti chorobám, škodcom... celý příspěvek >
Jednoosy malotraktor z Mounfieldu či Vari/Terra, 27.5.2013
Váž. p. Brousek, nič mi neuniklo, len som konštatoval. Bajas.
Trvanlivé jmenovky s odrůdami, 24.5.2013
Ja mám na stromoch zavesené kovové štítky s číslami vyrazenými razníkmi (plech čierny, po roku jak líška, pozinok by bol lepší) a na vhodnom mieste stromu nezmývacím markerom slovný názov a podpník.A v šanone má každý strom svoju stranu podľa... celý příspěvek >
Je to monilia laxa?, 24.5.2013
I keď sa volá "Hrušková",napadá i jablone. Bajas.
Odstranenie/zakratenie letorastov na konci maja, 23.5.2013
Šittův rez by mal pomáhať uniknúť časti kvetnej násady neskorým jarným mrazíkom s posunom až do 14 dní. Za pár dní pôjdem tiež na to. (2x Maďarská a 2x semenáč)  Bajas.
Jabloně, 22.5.2013
Ja nemám ani jednu stĺpovitú jabloň, a ako sa pozerám, ani mať nebudem .Vadili by mi tam tie bočné letorasty.Bajas.
Pestovanie zemiakov - agrotechnika, 22.5.2013
Mzslím, že v sekcii "Brambory" som to nedávno čítal, bol tam presný popis pestovania zemiakov na jednom mieste, i s hnojivami a ostatnou chémiou. Ja osobne striedam s kukuricou, pretože nemusím mať s tým oveľa viac práce - väčšinu urobí AGZAT.... celý příspěvek >
Noční teploty pod 10°C - co rajčata?, 22.5.2013
Inak i na dnes ráno tvrdili +3°C a u nás 20 km východne to bolo o 5.30 9°C, tak neviem. Bajas.
Pestovanie zemiakov - agrotechnika, 22.5.2013
Ak by to bola moja plocha, buď by som našiel inú plodinu na druhú polovicu, alebo by som nestriedal a jednostranne odoberané živiny sa snažil dodať.Rozmer poľa napr. 20x15 m(3á)  by som nedelil. Bajas. 
Noční teploty pod 10°C - co rajčata?, 22.5.2013
Na Meteocentru píšu na ráno 3-5 stupňov o 5.00 sú to 3°C. Veriť tomu, či nie? Bajas.
Jabloň Jonathan, 22.5.2013
Dobrý deň Ing. Fidla, môžem sa spýtať čo je to "aplikaci Dohnálkova způsobu řezu". Možno som jediný, čo to počuje prvý krát. Bajas.
Dosavadní klady a zápory letošní ovocnářské sezóny, 22.5.2013 Obsahuje fotku
Prvé dve slniečka na karešovej, tak včera sme si na nich zgustli, od konzumnej zrelosti bola ešte vzdialená no i tak chutila (+tejto sezóny), a (-) živorí mi Rubinola na A2 kvôli hryzcom s minimom slabých lístočkov.Bajas.
Roubování jabloní v létě, 21.5.2013
Do minulého roku som používal vosk v kelímku, na vydolovanie sa už musel zohrievať, hlavne keď bolo chladno. Tento rok som si kúpil niečo, čo sa nemusí zohrievať v podobnom kelímku , a na tých tohoročných do 40 vrúblikov som minul asi... celý příspěvek >
Roubování jabloní v létě, 20.5.2013
Ďakujem za obe reakcie, pre 41 143 Forkertovo očkovanie je myslím o spôsobe, ale nie o období. Týmto spôsobom sa môže, myslím, očkovať na bdiace, spiace i bez miazgy.Ak sa mýlim, tak sa vopred ospravedlňujem.  Bajas.
Roubování jabloní v létě, 20.5.2013
Očkování na očko bdící u jabloní:  Chcel by som sa pokúsiť o tento spôsob očkovania a mám v tom zopár nejasností. Používajú sa naň výlučne nové očka z tohotoročných letorostov už zdrevnatelých, alebo sa dajú použiť i očka minuloročné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika