Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Althanova renklóda - problém s plody, 18.5.2012
Tak podobně vypadají naše "trnky" (rozumějte švestky) po dnešním mrazu. Dokonce máme zmrzlé i angrešty (ty jsou nahnědlé) a to vidím poprvně.
Osypaná ryngle, 18.5.2012
Tak postřík už nepotřebuji, mráz udělal velkou škodu vše zmrzlé.
Osypaná ryngle, 17.5.2012
Dobrý den Mám osypanou ryngly plody jsou velikosti třešňové pecky, chci se zeptat zda je nějaký postřik na udržení urody. Poradte co s tím Děkuji
Maliník - choroba, 16.5.2012
Nevím správný název český ale slovensky je to "byľomor ostružinový". Ta zduřenina je výsledkem jeho činnosti. Sledovat záhon a stříhat napadené pruty těsně u země a spálit. Je to důvod, pro který jsem maliny přestal pěstovat.
Řez slivoně Gabrovska, 12.5.2012
Nic nedělat a nechat růst. Příští rok se uvidí.
Čačanská lepotica, 12.5.2012
Mne zaráží jedno, že skuteční odborníci mlčí. Jsem jenom amatér a na zdejším fóru jsem uveřejnil dokumentů o této zákeřné nemoci více jak všichni odborníci dohromady (ČR). Nevím jestli někdo ví kolik Čačanských švestek se vysadilo na Valašsku ale... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 12.5.2012
Dnes už byznys povýšil natolik, že není možné se objektivně dozvědět nějaké vlastnosti ovocných stromů a ani do budocna nevidím zlepšení.
Čačanská lepotica, 12.5.2012
Mne tak odešlom všechno s přídomkem Čačanská. Monília laxa je choroba, která decimuje Evropu, tedy peckoviny. Nejvíce citlivé je Jojo a pak Stanley.
Třešeň, 5.5.2012
Loňského roku jsem odstranil podobnou třešeň. Diagnóza "monília laxa".
Marhula - Merunka a jej poskodenie, 5.5.2012
Pokud u peckovin usychají větve, roní to slzy klejotoku a má to tzv léze nebo-li rana na starším dřevě, tak to může být monília laxa. Ostatně, že to evropský problém je svědčí vyhlédávač google. Já jsem to nazval u švestek slovem "tragédie". Bohužel... celý příspěvek >
Jak řezat týnky na plot, 3.5.2012
Taky občas řežu kulatinu na ploty. Používám obyčejný kotouč 400 mm ale mám malé příruby a zapuštěné do stolové desky a to z toho důvodu aby kotouč byl co nejvíce nad stolem a pak výslednice sil působí do stolu (svisle) a případné nějaké zadrhnutí... celý příspěvek >
Da sa ešte zachraniť?, 2.5.2012
Kdo by se chtěl dovědět o této nemoci více ať zadá do vyhledávacího okénka (vlevo) přesně toto  "Konec šlechtěných švestek na Valašsku" a pak ještě jeden odkaz "Tragédie jménem monília laxa". Tam je dost obrazového materiálu z mého sadu. Mám... celý příspěvek >
Řez švestek, 1.5.2012
Pokud se neurazíte, tak v hantýrce sadařů se tomuto stylu řezu říká "amputace". To se mělo vždy uřezat u rozvětení ale stejně podle mého názoru a zkušeností, tak stromu jako tak, není pomoci. Já jsem už odepsal na konto této choroby asi tak 25 stromů... celý příspěvek >
Řez švestek, 1.5.2012
Je to typický průběh choroby monília laxa. Na ten strom je neustále vyvíjen tlak této choroby. Prostě je tam "zažraná". Na koncích to vždy nějak tlak živin přemůže ale na další rok už tyto níže položené větve budou suché. Jeden dva lístečky to... celý příspěvek >
Škrábavost pálenky, 30.4.2012
Mandlovou příchuť nebo pocit "škrábavosti" v krku dává např. Durancie a to proto, že při prvním pálení ve velkém kotli se rozpadnou nebo prasknou pecky a vyluhují se jadrá. Někdo ale takovu slivovici oblibuje.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika