Příspěvky uživatele - 249.198

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Černání a vadnutí listů, 2.6.2012
Choroba podobně vypadající u meruňek je "Gnomonia erythrostoma". Je to houbová nemoc někdy i u třešní. Zkuste hledat výzaz na vyhledávači google.
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 1.6.2012
Přiznám se bez mučení, že o tom nic nevím a bude mne hlavou vrtat jak se to u plastů typu HDPE dělá. Infratechnika byla můj "džob" po dlouhé roky.
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 1.6.2012
V příspěvku chybí to podstatné a to "skleníkový efekt". Jak se liší u polykarbonátu. Sklo všechny vlnové délky nad 2,5 mikronu spolehlivě blokuje a plast už je na tom hůře - propouští. Pro méně znalé. Sklo propustí asi 90% veškeré energie ze slunce.... celý příspěvek >
Malé jahody, 27.5.2012
Stejný efekt, malé plody a moc květů. Zalévám téměř denně. Podle mne tak trochu tomu nějak napomohl mráz. Jinak si to nevím vysvětlit.
Žloutnutí listů u višně, 27.5.2012
S velkou pravděpodobností se může jednat o bakteriální skvrnitost listů (Pseudomonas syringae) a je to nemoc peckovin na celém světě a likviduje obvykle celý strom. Zkuste na webu hledat něco kolem. V Maďarsku to prý dělá velké škody. Někdy... celý příspěvek >
Žloutnutí listů u višně, 27.5.2012
Může to být jak virusové onemocnění, tak nedostatek stopového prvku.
Třešeň bez listů i květů II, 24.5.2012
Měl bych dotaz. Jak veliká je asi koruna? K zakráceným kořenům patří i zakrácená koruna nebo větve.
Broskvoň - usychání, 24.5.2012
Podle mne když se neudělá řez, tak stromek "tlačí" nebo dává přednost koncovým pupenům. Toto vypadá na monília laxa.
Vyrašené listy uschly, 23.5.2012
Takto umí útočit moníliový úžeh. Moc bych za to nedal. U nás se takový atak odehrál před lety, kdy odešlo mnoho višní bez rozdílu věku.
Jak na dřevěné násady?, 23.5.2012
U rýčů jsem taky používal při pořádném seschnutí násady dolití EPOXY 1200 mezi objímkou a násadou a toto už "přetrvalo věky". U motyk vařím na oko pásek oceli asi 6 cm dlouhý a provrtám dírku na šroubek M4 s matičkou skrz násadu (příčně) a opět... celý příspěvek >
Angrešt - co to je?, 20.5.2012
Když pěstujete stejný angrešt 30 let a nic a najdenou je napaden a to hodně a použiji postřik a stejně úrodu nezachráním a příště použiji   taky postřik a nic moc, tak mne to za tu práci, cenu a kontaminaci vůbec nestojí. Toto se staloasi... celý příspěvek >
Angrešt - co to je?, 20.5.2012
Boj s padlím na angreštu jsem prohrál. Jakmile se jednou objeví, tak jsem to už nijak nemoh zlikvidovat. Keře jsem spálil a nahradil jinýma a zatím dobré bez jakékoliv chemie.
Letošní jaro - vyhlídky, 19.5.2012
Taky mám zahradu na Valšsku a zmrzlo všechno a tak jak nepamatuji. Dříve když to zmrzlo, tak v květu nebo před nebo těsně po ale teď už zmrzly plody. Nicméně je dobré poznamenat, že se snažíme pěstovat na Valašsku to co se před 100 lety tady vůbec... celý příspěvek >
Solární systém k bazénu Avenberg SE100, 19.5.2012
Když bych to chtěl připojit k domu jako zdroj teple vody co všechno k tomu je potřeba a cca finanční naklady. Děkuji
Letos zasazená Renkloda Alth. neraší, 18.5.2012
"Diagnóza jasná". Výchovný řez nebyl udělán a stromek utáhne po zasazení jen pár pupenů a zbytek odumře. Jak radí "Paľo" dobře zakrátit do rovnováhy a uvidíte jak se probudí i ty pupeny, které tam na první pohled nejsou. Ale nelitovat a skutečně... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika