Příspěvky uživatele - 186.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
řez rododendronu, 14.5.2008
Nemluvím z vlastních zkušeností, ale četla jsem, že i rododendrony lze udržovat řezem. Nesmí se však řezat celý najednou, radikální řez je prý lepší rozložit do několika let, aby neměl keř veliký šok.  Jinak je nutno počítat s tím, že rok po... celý příspěvek >
Mladé rododendrony - kdy pokvetou?, 14.5.2008
Koupila jsem si do zahrádky tři mladé rododendrony - jsou vysoké ca. 10 - 20 cm. Dva zakoupené na internetu (nižší) - 1 loni v létě a 1 letos na jaře, nemají květní pupeny, pouze štíhlé - listové. Třetí zakoupený u nás v zahradnictví má 4 veliké... celý příspěvek >
svahovky, 13.5.2008
Kdysi jsem o tomto také uvažovala - máme tak zpevněný svah u domečku, je od rána do večera na slunci. Při představě jak to bude vysychat, jsem se toho nápadu zřekla. Už se vidím, jak kromě truhlíků a záhonů a kytek v květináčích a dvou dětí ještě... celý příspěvek >
Angínovník čínský, 12.5.2008
Dostala jsem semena angínovníku čínského - velmi se mi tato léčivka líbí, chtěla bych si ji vypěstovat. Máte někdo zkušenosti s jejím pěstováním a množením semeny? Miky
úplně oškubaný phlox (plamenek), 11.5.2008
Nebydlíte někde za městem u lesa? My ano a tuhle jsem v zimě objevila na zahradě ve sněhu srnčí stopy... Otevřela se nám vrátka a bylo to. A to máme psa, ale byl zavřený v kotci :-)
Jakou trvalku vysokou cca 50 cm zvolit na plné slunce?, 10.5.2008
A co denivky - Hemerocallis? Je jich nepočítaně kultivarů parádních barev, můžete si rozložit délku květení podle druhu a jsou dlouhověké a nenáročné... Alespoň u mě to jsou s liliemi favoritky. Miky
Bergenie - chřadnutí listů, 10.5.2008
Mně se u bergenie listy obměňují - tj. část jich zaschne a ty utrhnu, vyrůstají místo nich nové... Nebála bych se choroby. Miky
Venkovní ibišek, 23.4.2008
Právě zakládám záhon ze samých keřů a stromečků, mezi nimi dva ibišky. Každopádně budu mulčovat, proč by jim měla kůra nějak uškodit? Myslím, že nemusíte mít obavu. Alespoň já ji nemám  Miky
Záhon po roundupu, 19.4.2008
Zeminu budu přidávat na každý pád. Máme hnusnou kamenitou zem, část našeho městečka je na skále. Před dvěma lety jsme sehnali pár tater pěkné zeminy, stačilo to však na pouhých 15 cm výšky a ještě ne na celý pozemek... Takže za substráty a hnojiva... celý příspěvek >
Jsem se divila, 19.4.2008
Hyacinty jsem také nevyndala - a kvetou a mají větší květy. Triumph tulipány se mi dokonce množí a během dvou let jich je skoro dvojnásob a kvetou všechny. Na podzim jsem vysadila vyšlechtěné tulipány - mám je mezi trvalkami - ani je nemůžu vyndat,... celý příspěvek >
Záhon po roundupu, 19.4.2008
Záhon bude mít rozměry 10x3 m a budu na něj vysazovat celkem 12 keříků. Zrytí celé plochy by jim zřejmě nic nepřineslo. Nebo zakrslý roďák pozná, že vedle něj není zryto? Zkusím to tou jednodušší cestou. Díky, Danielo. Miky
Záhon po roundupu, 19.4.2008
Na části zatravněné plochy plánuji okrasný záhon - již před 10 dny jsem postříkala celou plochu roundupem. Tráva žloutne a usychá. V neděli bych chtěla začít se zakládáním záhonu. Je nutné celou úplochu zrýt a "obrátit" mrtvou trávu dovnitř... celý příspěvek >
bledule - nekvetou, 18.4.2008
Děkuji za radu. Dnes jsem je zkoumala podrobně a asi tři opravdu pokvetou - to jsem zvědavá, co z nich nakonec vyleze :-) Pravdou je, že cibule mají opravdu velké, až jsem přemýšlela, jeslti to fakt není narciska. Až se vyklube květ, dám sem fotečku.... celý příspěvek >
Záhon po roundupu, 18.4.2008
Na části zatravněné plochy plánuji okrasný záhon - již před 10 dny jsem postříkala celou plochu roundupem. Tráva žloutne a usychá. V neděli bych chtěla začít se zakládáním záhonu. Je nutné celou úplochu zrýt a "obrátit" mrtvou trávu dovnitř... celý příspěvek >
Stračka, 16.4.2008
Mno, já nevím, nechěla třeba přihnojit? Mimo jiné velmi chutnají slimejšům, nemohly ty slizké potvory ožrat i květy? Mně loni na jaře ožraly listy, ale pak stračena znovu obrazila a kvetla dobře. Hojně jsem hnojila cereritem... Miky
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika