Příspěvky uživatele - 68.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zpožděné kvetení třešní a višní, 8.5.2021 Obsahuje fotku
Zajímalo by mě, jestli je tak zpožděná vegetace jen na Valašsku (450 m.n.m) a nebo jestli to tak je všude. Za běžných podmínek zde v tuto dobu byly třešně a višně (ale i další stromy) v plném květu letos ale zatím kvetou jen Vrabčinky (ptáčnice) a... celý příspěvek >
Vrascita kura stromu, 16.3.2021
Tohle je u starších stromů úplně normální. Pokud neprosychají a plodí tak bych to neřešil.
Jeptiška, 1.3.2021
To by mě zajímalo, jestli je Jeptiška v lednu míň kyselá než třeba letní Charlamowski (Borovinka) při sklizni. 
Višeň Lutowka - zkušenosti, 3.1.2021
Dobrý den chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s touto odrUdou. Mám od jara zasazený stromek a chtěl bych vědět, jestli jsem koupil dobrou odrůdu nebo ne.
Grávštýnské, 20.11.2020
Pokud je červená mutace Grávštýnského plodnější (a pokud dřív zaplodí) tak ji asi koupím - pokud ji někde seženu. Jen doufám že má stejně dobrou chuť jako klasické žíhané Grávštýnské...
Jabloň - zvláštní koruna, 18.11.2020 Obsahuje fotku
Zajímalo by mě, jak si zapěstovat takovouto  "visící" korunu. Plánuji na jaře kupovat nějakou jabloň a chtěl bych si ji zapěstovat stejně jako byl označený strom na fotce. Bohužel lepší fotku stromu nemám - strom jíž neexistuje (v říjnu 2009... celý příspěvek >
Grávštýnské, 17.11.2020
Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s pěstováním této údajně výborné odrůdy na málo vzrůstných podnožích (zákrsek, čtvrtkmen) Tato odrůda mě hodně láká a nechci čekat než strom na vysokokmenu nebo polokmenu začne plodit. Budou na zákrsku jabka dřív... celý příspěvek >
Citronové zimní, 23.10.2020
Potřeboval bych vědět kde sehnat stromek nebo rouby této dobré odrůdy. Ze starého stromu který bohužel od letošního června odchází na následky poškození mokrým sněhem v roce 2009 už žádné neodeberu. Nemá totiž žádné přírustky.
Strýmka, 17.10.2020 Obsahuje fotku
Dobrý den, chtěl bych zkusit pěstovat tuto historickou odrůdu a chtěl bych vědět jak se ji bude ve 450 m.n.m dařit a hlavně jakou bude mít z této polohy chuť. Chci ji hlavně kvůli její dlouhé skladovatelnosti a kvůli moštování (prý jsou z ní dobré... celý příspěvek >
4 odrůdy na mladé jaderničce, 13.10.2020
Bujně roste jen Car Alexander. Ostatní odrůdy které plánuju naroubovat rostou pomalu.
4 odrůdy na mladé jaderničce, 13.10.2020
Dobrý den, chtěl bych si na mladou neplodící jaderničku naroubovat 4 odrůdy najednou. Odrůdy: 1. Neznámá červenožlutá zimní odrůda 2. Banánové zimní 3. Car Alexander 4 Neznáma žíhaná podzimní odrůda (jedlá je už v srpnu a vydrží do... celý příspěvek >
A co vaše švestky 2020, 9.8.2020 Obsahuje fotku
U nás je nejvíc "Karlátek"... Durancie a nové odrůdy letos bohužel zmrzly.
Koruna Ryngle, 8.8.2020 Obsahuje fotku
Chtěl bych se zeptat jestli je správně vytvarovaná koruna Oulínské ryngle. Strom byl zasazen loni v Dubnu. Kosterní větve jsou 2. Jedna jako pokračování kmene a druhá "boční" Je koruna zapěstovaná správně? A nedojde časem k rozlomení? Případně jak... celý příspěvek >
Postup roubování, 10.6.2020
A nechcete tu "vrabčinku" (Ptáčnici) nechat tak jak je a používat ji třeba jako opylovače? Navíc pokud jsou plané třešně sladké dají se bez problému použít na bublaninu nebo do kompotu. Takový velký strom by se totiž asi špatně rouboval a likvidovat... celý příspěvek >
Scvrkávání plodů třešně těsně před zráním, 2.6.2020
To je normální propad. Mě tohle občas dělá "černice" když přeplodí jako letos.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika