Příspěvky uživatele - 68.117

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pastornice kde sehnat?, 31.7.2023
Nevíte prosím o nějaké školce, která na podzim/na jaře pravidelně prodává stromky nebo rouby odrůdy Pastornice? Soused chce nějakou zimní hrušku, která ale nebude tvrdá (nyní má nějakou tvrdou odrůdu, která je v podstatě nepoživatelná) a při... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 20.7.2023
Zkuste višeň Favorit. Je to něco mezi Amarelkou a kyselkou - bledá téměř nebarvící šťáva. Nebo Morellenfeuer který má ráda paní Lída. Případně, pokud máte opylovače vyzkoušejte Královnu Hortenzii. O té se v tomto vlákně už psalo.
A co vaše višně?, 20.7.2023
Já zase lituju, že jsem s perfektní Morelou nekoupil i Erdi Bötermo. Ta mě také dost lákala. Mohl jsem mít višně už na konci školního roku. Ale třeba si ji jednou koupím.
A co vaše višně?, 20.7.2023
Tak po dešti se pár plodů konečně nalelo a první plody jsem už ochutnal (díky teplu dozrály dřív). A kupodivu nechutnaly špatně (připomínaly mírně natrpklý červený rybíz který mám velmi rád). Možná že po zčernání by byly trochu sladší ale holt... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 10.7.2023 Obsahuje fotku
Co moje višně? 4 letá Morela zklamala. Do 15 června na ni byla super násada višní ale pak najednou propadaly a vůbec nevím proč 🤔 A plody, které zůstaly jsou velké jako Vrabčinka.😭 Naštěstí mi pomalu začínají zrát plody na Kordii a... celý příspěvek >
A co vaše višně?, 6.6.2023
Zkuste samosprašným višním přidat nějaké "krmení". Doporučuji granulované kravince nebo pěkně odleželý kompost
TOP odrůdy na moštování, 14.5.2023
Šampion na mošt? No nevím nevím (maximálně pokud jej namícháte s nějakou kyselejší odrůdou). Čistě šampionový mošt je podle mého názoru protivně sladký. Za sebe bych Vám místo Šampionu doporučil odrůdu Car Alexander - je kyselejší, velmi šťavnatá... celý příspěvek >
Staré odrůdy nezaměnitelné chuti, 11.5.2023
Raději jsem tam měl místo Zvonkového napsat Banánové zimní na které jsem si hned po odeslání odpovědi vzpoměl. To má taky zajímavou vůni a příchuť. Ale nevím, jestli by u zadavatele dozrálo protože vyžaduje teplejší polohu a navíc je málo odolné... celý příspěvek >
Staré odrůdy nezaměnitelné chuti, 10.5.2023
Zkuste Průsvitné letní, James Grieve, Zvonkové, Jaderničku Moravskou nebo Grávštýnské případně pokud jej seženete Gdaňský hranáč. Každá z těchto odrůd má svou specifickou chuť a Hranáč má dokonce malinovou příchuť. Ovšem má to jeden háček - některé z... celý příspěvek >
Mráz ve vegetačním období, 8.5.2023
Přesně, letošní jaro je totální zklamání, chladno a déšť pořád dokola. Dneska ráno u nás přízemní mrazík (zeleninu nepěstuju, takže mi to nevadí) a stromy to naštěstí vydržely - ořešák, extrémně citlivá Třešeň Kordia, Hrušeň Pařížanka a moje oblíbená... celý příspěvek >
Morela pozdní, 6.5.2023
A ten Morellenfeuer také tolik vyholuje nebo ne?
Morela pozdní, 6.5.2023
Jelikož tato historická odrůda višně tady nemá vlastní vlákno, rozhodl jsem se ho založit. Zajímají mě názory těch, co tuto odrůdu pěstují/pěstovali nebo ji alespoň ochutnali.
Kolik stupňů "pod nulou" vydrží květy?, 3.5.2023
A jaká podnož je pro meruňku co se odolnosti a růstu týče nejlepší? Představoval bych si menší strom - max 5 M. abych časem nemusel kvůli řezu nebo plodům lézt moc vysoko. U švestek, Rynglí a Durancii je podle mě nejlepší klasický Myrobalán na... celý příspěvek >
Kolik stupňů "pod nulou" vydrží květy?, 3.5.2023
Poslední dobou mě víc a víc láká zkusit v poloze 500 m.n.m pěstovat meruňku. Několik odrůd které mají mít "vysokou odolnost květů proti mrazu" jsem našel ale nevím kolik stupňů pod nulou květy "odolných odrůd" vydrží. Jsou stejně citlivé jako ořešák... celý příspěvek >
Kvas z Konference, 2.10.2022
Já bych je sešrotoval s jabkama a udělal "kombinovaný kvas" nebo by šlo udělat mošt, který pak necháte zkvasit na burčák. Tu 2. možnost jsem před 5 lety udělal s Pařížankou ke které jsem přidal kyselou odrůdu jablek - Car Alexander a trochu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika