Příspěvky uživatele - 84.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zimni jablon s tvrdymi plody pozde dozravajicimi, 24.4.2019
Příliš to do tohoto vlákna nepatří, nicméně bych měl dotaz na zkušenější. Letos na jaře jsem koupil a vysadil Admirál, Sirius, Merkur a Angold (přestože už začínám bojovat s omezeným prostorem, tak ovlivněn názory na zahrada.cz, neodolal jsem... celý příspěvek >
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Díky, tak to jsem byl úplně vedle! To ovšem znamená, že ničení vajíček (snad s vyjímkou nějakých hlístic, které je požírají, jak jsem se kdysi dočetl), je slepá ulička.
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Je pravda, že čím méně dospělců, tím méně vajíček. Nicméně sám jsem se přesvědčil kolik v "úrodném" roce nalézám ve fóliovníku i mimo zaschlého slizu a nemusím ho ani hledat v nepřístupných dutinách. Zkusím tomu letos věnovat více pozornosti, sám... celý příspěvek >
Jak ochránit skleník před slimáky, 16.4.2019
Hubení dospělých slimáků je jen jedna stránka věci. Nemenší význam má podle mě hubení vajíček. Slimáci je kladou do vrstvičky slizu (jsou to hermafroditi, takže každý jedinec je schopen tvořit vajíčka)  ve vhodném prostředí (na spodní strany... celý příspěvek >
Poškodený kmeň - ako ošetriť?, 12.4.2019
Souhlasím, že srnec by nadělal větší paseku - možná to jen započal a zima a choroby udělaly své.    Co s tím, nevím, tak snad jen něco ze sadařské latiny : S první pomocí u poškozené kůry jsem vloni na jaře (shodou okolností v této... celý příspěvek >
Meruňka do malé zahrady, 12.4.2019 Obsahuje fotku
Aktuální foto z 11.4.2019. Pro srovnání - Kjoto zrovna plně začala kvést, zatímco VP i Goldrich ve stejných podmínkách měly první květy 31. března a nyní jsou už v poslední čtvrtině kvetení (díky chladným nocím se kvetení protáhlo skoro by ani... celý příspěvek >
Roubování ze stromu na strom, 3.4.2019
Jak už jsem popisoval dříve, jako začátečník v pozdním věku jsem byl příjemně překvapen tím, že (roubováním za kůru, systémem ze stromu na strom v termínech 20. duben plus minus 14 dní)  jsem byl poměrně úspěšný (ze 3-4 roubů na větvi občas nic,... celý příspěvek >
Jaký strom do ujíždějícího svahu, 3.4.2019
souhlasil bych s uvedenými dřevinami, s malou poznámkou: akát sice dle všech informaci vylučuje látky, které brání jiným rostlinám v růstu, ale to vadí především tam, kde je to u zahrádky apod. a platí to u větších ploch. My ovšem máme břeh šířky do... celý příspěvek >
Steparsky vosk verzus stromovy balzam, 1.4.2019
Pro roubování používám (kupovaný) štěpařský vosk, zatím jsem nepocítil potřebu něco měnit. - hlavně aby byl nahřátý sluncem nebo celý kelímek ponechám chvíli v horké vodě, aby se s ním dobře pracovalo, Na ošetření řezných ran jsem vyzkoušel... celý příspěvek >
Řez meruňky, 19.3.2019
Moc děkuji za rady, mám v tom už jasněji. Přestože preferuji vyšší založení korunky, v daném případě nejsem omezen okolním provozem ani nevím o žádném dalším omezení, využiju tedy Vašich rad k založení nižší koruny.
Hraboš, hryzec likvidace, 19.3.2019
K udržování nekliduna zahradě, který nemají hryzci rádi, je dobrá i některá drůbež. Měli jsme dříve dva indické běžce (kachny). a když jsem je vypustil na zahradu, obdivoval jsem, že nevynechají žádnou díru od myší, hrabošů či hryzců a zobákem na... celý příspěvek >
Hraboš, hryzec likvidace, 18.3.2019
Nás to zasáhlo předloni - nejvíce asi přispěl průběh zimy + hnízdiště, s přístupem od sousedů apod. (ta radost, kdy i v pletivu zasazený stromek po zimě vytáhnete ořezaný na tužku) Vloni méně (viz propan butan a znalost kde bylo hnízdiště + v... celý příspěvek >
Řez meruňky, 18.3.2019 Obsahuje fotku
pardon, první fotka
Řez meruňky, 18.3.2019 Obsahuje fotku
druhá fotka
Řez meruňky, 18.3.2019 Obsahuje fotku
Prosím o radu začátečníkovi, Včera jsem zasadil meruňku (dar-nedar) Maďarská, a zatím jsem jen minimálně zkrátil některé konce výhonů, protože jsem zapochyboval, jak ji řezat (první fotka). Spodní větve nasazené v příliš ostrých... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika