Příspěvky uživatele - 17.10

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rajčata 2018, 9.2.2018
Kvalita pylu neni dana jen geneticky. Da se narusit mnohymi faktory. Patri k nim napr. nadmerna vlhkost (dest) a nektere chemicke latky. Svetlo simulujici spravne podminky by vsak skutecne nemelo vadit. Neco jineho je sterilizace ionizujicim zarenim... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - průběh, 7.2.2018
Klicici semena plevelu (v teple a vlhku) by se mela po sokovem zmrazeni znicit stejne jako nekteri probuzeni skudci. Nevyklicena semena a spory hub se asi neznici ani tim sokem. Suchym semenum dela mraz dobre.
5 TOP odrůd jabloní, 1.2.2018
Spravna uvaha. Systemove prostredky se vsak zrejme dostanou do rostliny i pokozkou letorostu a s destovou vodou koreny. Ikdyz ne hned. Napr. puklice se zahubi na citrusu po zalivce s Mospilanem.
Jahody hnojivo, 24.1.2018
Abychom se nechytali za slovo. Kyselina borita se snadno vyrabi i z boraxu. Staci ho snist (stary konzervant) a vznikne uz v zaludku. Navic, do nekterych ocnich kapek se dava primo borax a NaCl.
Sad 1200 m.n.m, 23.1.2018
Souradnice jsou zavadejici. Dulezita je myslim i relativni blizkost more. Ziju prevazne na 43. rovnobezce, ale ve 1200m by se u nas slusne ovoce nedalo pestovat. V kvetnu i v rijnu tam klidne slehnou velke mrazy. Nakonec i v okoli Madridu, k nemuz... celý příspěvek >
Fíkovník Brown Turkey, 16.1.2018
Ve volne pude vam asi kazdorocne vymrzne az ke korenum a na jare kazdorocne obrazi. Zaplodi mene casto nez merunky. Ackoliv fikovnik zmrzne v lednu a merunkove kvety v dubnu. Sanci ma tedy v 600 m jen ve skleniku nebo v prenosne nadobe.
Semenáče marhule, 12.1.2018
Možná budou. Ale nikdo neví, kdo byl otec nebo babička apod. Pokud chcete experimentovat, nechte jednu větev ze semenáče a za 6-8 týdnů přiočkujte novou korunku z bergeronu, vehardy, leskory, vesprimy...
Semenáče marhule, 12.1.2018
Merunky by mely byt nastepovane. Nicmene i polovina semenacu uslechtilych odrud ma jedle plody. Obvykle horsi kvality nez matecny strom. Nestalo by to za nastepovani? U sousedu vidam dva stromy ze semen. Oba maji jedle plody. Ale jeden ma... celý příspěvek >
Očkování / roubování broskvoní, 3.1.2018
Je to, alespon bez parafinu, nemozne. Broskve se daji dobre roubovat i ockovat od unora do dubna vzdy jen cerstvymi rouby. Skladovane rouby mi vzdycky uvadly. Zkousel jsem mnohokrat a uz stare rouby zkouset nebudu. Cerstve rouby vsak nezkousejte... celý příspěvek >
Prostokořené stromky - zima, 27.11.2017
Stejne jako cibuloviny maji i nektere dreviny ve vlhku snahu zakorenit i pri nizkych teplotach. Merunkove koreny vytvareji vlasky uz pri 5 stupnich aniz by rasily vetve. Mam to odpozorovano na zalozenych sazenicich. Bile vlasky jsou na cervenych... celý příspěvek >
Traveni hlodavcu, 9.11.2017
Trocha filosofie: Můj mladý kocour chodil chytat myši na pole a hned potom pošel. Dávejte proto jedu jen podle návodu na 1 myš. To by kocourovi bylo asi jen trochu špatně. Já jsem nad uhynulým kocourem zasadil višeň. Roste skvěle a její plody jím bez... celý příspěvek >
Mandloň na podnoži BSB, 6.11.2017
U nas se velmi casto stepuji mandlone na selektovane zlutoplode slivone podobne myrobalanu. Odolavaji alkalicke pude a sussimu pocasi. Myrobalany jsou ruzne. Ale zkusit by se to mohlo.
Mandloň na podnoži BSB, 6.11.2017
Mam jednu na BVA-1. Do alkalicke zeminy se mi moc nehodi. Osobne mam pro mandlone radeji mandlonove, broskvomandlonove, merunkove a slivonove podnoze. Lepe mi prospivaji. Mandlon na broskvoni je o neco mensi nez na mandloni. Mohlo by stacit 3x3m a 3m... celý příspěvek >
Mahalebka - podpník, 1.11.2017
Jezdim casto kolem starsi neroubovane plane mahalebky, ktera je nizsi nez 4m. Tresne na semenaci nebo plana ptacka mohou mit i pres 5m.
Mám vysadit Spartana?, 26.10.2017
Ja mam dva 30 lete stromy na Vysocine v 510m. Letos byly pouze jednou osetreny proti cervivosti. Plody jsou vetsinou stredni az mensi, ale velmi chutne. Skladovatelnost neni dlouha. Skladuji jen asi 20 procent sklizne. Zbytek jde na most. Nicmene... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika