Rajčata 2018



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?)
9.2.2018 7:59
Kvalita pylu neni dana jen geneticky. Da se narusit mnohymi faktory. Patri k nim napr. nadmerna vlhkost (dest) a nektere chemicke latky. Svetlo simulujici spravne podminky by vsak skutecne nemelo vadit. Neco jineho je sterilizace ionizujicim zarenim nebo chemickymi pripravky pro snadnejsi krizeni.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 7.2.2018 16:35

Ty rostliny jsou tak kompaktní, a mají takovou barvu listů, že jsou přisvětlovány opravdu fest. Ale o to nejde, mohla byste zveřejnit počet listů pod prvním květem rostliny na prvním obrázku? Rád bych to spočítal, ale takto to nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 7.2.2018 17:24

 P.P-   Kvet nahodený za 7. pravým listom. Sleeping Lady je kultivar predstavený v r.2012 z kríženia Budai Torpe a Black from Tula v Dwarf projekte, pôvodom z Austrálie, vhodná k pestovaniu v kontajneroch, skorá, príp. poloskorá na niektorých weboch uvádzaná ako indeterminantná, ale inde zase ako determinantná- stromkový typ. Netreba vyštipovať. Mne sa vlani javila ako Indeterm. s trpasličím vzrastom, perspektívna, bohato a skoro rodiaca v 10 l kvetináč som mala vyše 3 kg pomerne veľkých plodov, výška asi 60 cm(nemerala som). Druhá- Maglia Rosa od Artisanu nahadzuje púčiky za 8. listom, determinantná až semideterm. skorá vhodná tiež špeciálne do menších kontajnerov.Vlani mi perfektne rodila chutné menšie pretiahnuté plody. Eva T


Plody 100-150g
Plody 100-150g
Maglia Rosa
Maglia Rosa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.2.2018 22:04

Evi, to je paráda. Rajčata v dubnu Vás neminou.

To za tu cenu elektřiny stojí.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 8.2.2018 5:49

No, to sa ešte uvidí, neviem, ako vplýva umelé prisvetľovanie ČM Grow Led na kvalitu peľu. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 8.2.2018 19:12

Evi, nebuďte pesimista. Kvalita pylu je geneticky daná, dodáváme jenom světlo. Jediná možnost je, že bychom vyvolali nějakou mutaci. Neříkám, že je to vyloučené, ale není to pravděpodobné. Ostatně uvidíte brzy, zda začne nasazovat na plody.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 9.2.2018 7:59
Kvalita pylu neni dana jen geneticky. Da se narusit mnohymi faktory. Patri k nim napr. nadmerna vlhkost (dest) a nektere chemicke latky. Svetlo simulujici spravne podminky by vsak skutecne nemelo vadit. Neco jineho je sterilizace ionizujicim zarenim nebo chemickymi pripravky pro snadnejsi krizeni.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 10.2.2018 6:21

Pane Mimmo, ako sa darí vašim rajčinkám v Bulharsku? Aké odrody tam preferujete, ktorým z českých sa tam darí a porovnanie s bulharskými, ja som bulharské zatiaľ nepestovala, ale na Agrokomplexe minulé leto ich dosť propagovali a na vysadených pokusných políčkach vyzerali dobre. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 10.2.2018 12:59

V Bulharsku byl leden podobný tomu českému, ale teď už je skoro jaro. Létají už i komáři. Příští týden (14.2.) bude jarní svátek „Zarezan“, který je však spíše tráckou oslavou vína než rajčat. V tomto termínu se stříhá réva. Zajímavé je, že se má Zarezan letos slavit i v Praze.
Já už jsem vysázel nějaké stromky a chtěl jsem i něco z rajčat vysázet pod Lexan, ale ještě počkám do dalšího svátku „Baba Marta“ (1.3.). Rajčata jsou hodně přizpůsobivá. Myslím, že většina odrůd z Bulharska se dá pěstovat i v Česko-Slovensku a naopak. Já jsem v BG v loňském roce pěstoval z českých odrůd Tornádo F1, Albertovské žluté a nějaká keříčková rajčata (Denár, Orbit). Tornáda, otrhaná na konci sezóny za zelena, jsem jedl až do poloviny ledna. Bulhaři však mají raději větší rajčata s tenkou pokožkou, často i růžová. Je tam o něco delší sezóna s poněkud kratšími letními dny, ale přitom vyššími teplotami a nižšími srážkami. Někdy zralá rajčata pukají i teplem, a proto se zastiňují nebo podtrhávají. V letošním roce tam budu z českých odrůd pěstovat Stupické a Start S F1. Z místních i Kalinu F1 a několik nehybridních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 20.184 (?), 11.2.2018 9:37

U nás ešte riadna zima, dnes ráno na chvíľu vykuklo slnko, ale zas je zamračené. Som zvedavá, ako sa bude dariť vašim rajčinám zjari v Bulharsku pod lexanom, podľa toho vášho návrhu by to mohlo fungovať. Mám tento rok vysiaty Mongolský Karlik, ktorý má špeciálny nízky rozložitý rast, už teraz sa sadeničky odlišujú od ostatných, mal by byť chladuodolný a ešte aj skorý, tak uvidím. Možno aj ja skúsim so zbytkovým lexanom v apríli,  kopať prípravný rigol sa nedá, pôda je zamrznutá. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 11.2.2018 11:03

Vím, o čem mluvíte. Po pravdě jsem byl skoro vyděšen, když jsem se na víkend přijel podívat do ČR (na snímku). Ani roubování ani jiné zahradní činnosti se nedají dělat. Zítra se vrátím do teplých krajin. Na 30 let odpočatém místě jsem vykopal jámu hlubokou 55 cm. Do ní jsem dal na dno nerozložený kompost, lipové listí a uleželý koňský hnůj. Všechny vrstvy jsem prohodil sypkou zeminou z výkopu a lehce přišlápl. Teď je to 30 cm pod terénem a tvárnice mají dalších 20 cm. Dnes mi na to zrovna prší. Pokud to dobře provlhne, zakryju to lexanem, aby to začalo hřát. Před dvěma lety se mi z podobného kompostu kouřilo jak z chladicí věže.

Vykopaný záhon
Vykopaný záhon
Záhon po dokončení
Záhon po dokončení
Česnek na Balkáně
Česnek na Balkáně
Počasí v Třebíči
Počasí v Třebíči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika