Příspěvky uživatele - tomast

Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 18.3.2014
dobrý den, lehké protažení nástroje planemem kahanu je běžná praxe v mikrobiologii, od očkovací kličky nebo hokejky   však nejsou očekávány špičkové řezné vlastnosti. Své nože desinfikuji líhem a rád bych upozornil, že popouštěcí teploty... celý příspěvek >
Roubování ze stromu na strom, 16.3.2014
dobrý den, dobrou praktickou aplikací (mám vyzkoušeno u jabloní) je odběr roubu z nového stromu, sázeného na jaře. Stomku se jednak  musí tak jako zkrátit výhony (samozřejmě  není-li to špičák a je-li vůbec co zkracovat), druhak je... celý příspěvek >
Šnekový drtič - zkušenosti s údržbou, 13.1.2014
dobrý den, po 11 letech jsem vyměnil nožový drtič za šnekového Bosche AXT 2000.  Po první zkoušce jsem spokojen, stroj bez problémů drtí i tenké březové větvičky, které byly u nožového pouze protaženy ústrojím. Zajímaly by mně zkušenosti... celý příspěvek >
Biologická ochrana od Biocontu, 24.5.2013
Proti mšicím na stromech se mi osvědčil lep - kmeny v cca 15-20cm pásu důkladně napatlám kolem dokola (vč. opory), takže mravenci nemají šanci cestovat nahoru a dolů...
Broskyňa 370 m.n.m, 13.5.2013
dobrý den, nejde jen o samotnou nadmořskou výšku - 370m n.m. není žádná hrůza, tchán má broskve v cca 400 m (Oderské vrchy - ale je to svah orientovaný na JZ) Broskev potřebuje dost slučníčka, ideál je chráněná zahrada situovaná k jihu nebo... celý příspěvek >
Extremni roubovaci experimenty, 13.5.2013
Zajímavá idea, ale co z toho?? Nejstarší broskvoně (semenáče z pecky) se na mé zahradě dožívají kolem 35-40 let, a o další prodlužování věku moc nestojím, protože takhle staré stromy jdou špatně do dřeva, což je ovšem u broskvoně dost podstatná... celý příspěvek >
Levák - sečení klasickou ruční kosou, 11.5.2013
dobrý den, jsem pravák a mám klasické kosy (ještě po dědovi a po sedlácích),  všechno pro praváky. Rád bych naučil zacházet s kosou svého synka, který je ovšem levák a tady bych potřeboval poradit: sám sice kosím hodně dlouho,... celý příspěvek >
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 27.9.2012
děkuju za cenné informace, Dneska je oberu (jsem na severní Moravě).
Máte někdo zkušenost s odrůdou Ligol?, 27.9.2012
Tak tak, taky mám letos první odrůdu. Velká, temně rudá jablka, neopadávají... Myslíte, že už je čas na sklizeň? Zimní jablka češu později..?
Přidání vápníku k jabloním, 1.5.2012
Před lety jsem za 0 Kč sehnal ze školní laboratoře vyřazenou láhev chloridu vápenatého, který používám dodnes. Je to rozpustná sloučenina vápníku, používám koncentrace 0,5-1%, tj 5 až 10 gramů na litr vody. Uvedená koncentrace spolehlivě zastaví... celý příspěvek >
Přidání vápníku k jabloním, 30.4.2012
obávám se, že přihnojení vápníkem do půdy nebude k ničemu, což se uvádí i v literatuře. Řešením je postřik na plody - v archivu k tématu najdete spoustu informací.
Růstový stimulátor, 28.3.2012
jako "růstové stimulátory" se obvykle označují látky ze skupiny auxinů, tedy růstových hormonů. Základním zástupcem je indolyloctová kyselina (IAA), dnes se hojně používají její syntetické analogy (máselná, naftyloctovka), které jsou vesměs... celý příspěvek >
Čí to je hovínko?, 12.11.2011
S kunou nedobrolně spolužiju více než 10 let a přijde mi, že jejich exkrementy jsou tmavší...
Borax proti hnilobě, 12.11.2011
Bor je stopový prvkek, takže bych to s ním nepřeháněl a rozhodně bych nepoužil vyšší koncemtrace, nežli ty, uvedené v předchozím příspěvku.
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 11.5.2011
Co se týče Coxovky, připojuji názor "z druhé strany barikády", protože většina těch příspěvků na mně působí dost jednostranně, a určitě si řada lidí řekne, že tu skvělou odrůdu musí také okamžitě zkusit! Do této kategorie patřili i mí rodiče, kteří... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika