Příspěvky uživatele - tomast

Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 6.9.2010
Goldeny budu likvidovat poněvadž téměř nerodily, rostly hlavně do zeleného To je divné - u Goldenů jsem oceňoval každoroční a bohatou násadu plodů.
Strupovitost jabloní - mám stromky zlikvidovat?, 6.9.2010
Teď nevím, jestli hodnotíte jenom letošek nebo celých 5 let. Jsou odrůdy, které bez minimálního chem. ošetření nelze pěstovat - do tého kategorie, bohužel, bude brzy patřit i řada rezistentů. Z vlastní zkušenosti však mohu říct, že např. Golden (bez... celý příspěvek >
Vysíření sklepa, 6.9.2010
Na vysíření malého sklípku (cca 3x2 metry, 1.8m výška) dávám tak 2-3 knoty (ony jsou to spíš pásky), uprostřed zlomit a do plechovky, chytá to snadno.Sklep je radno opustit rychle, ale neznamená to, že pokud to nestihnete do 15 sec,  bídně... celý příspěvek >
Určení podnože, 3.9.2010
silné podrůstání je typická vlastnost myrobalánu, i když podrost odstraňuji každoročně, i tak bez problému 75cm udělá. Na 8letém stromu by navíc měl být citelný rozdíl v tloušťce kmene podnože a odrůdy. Pokud není pozemek extrémně suchý (a jsou-li... celý příspěvek >
Modrý prach, 31.8.2010
Kvanta hrubozrnného silikagelu používají (léta) laboratoře,   já bych začal u regisnálního zástupce fy Merck. Je to německá firma, takže zákazy EU budou samozřejmě respektovat, na druhé straně by neměl být až tak velký problém někde sehnat... celý příspěvek >
Modrý prach, 31.8.2010
mám dojem, že práškový grafit je předepsaný na mazání cylindrických vložek, ale bůhvíco "po dědovi" bych si do drahého zámku asi nenasypal...
Modrý prach, 31.8.2010
Netvrdím, že nemáte pravdu, ale nepaušalizujme. Silikagel (ten se snad dá koupit stále) obsahoval rozpustnou sůl, kterou bylo možné snadno vymýt, což v případě skel obarvených oxidy, glazur a různých smaltů neplatí. Vědecké poznání jde stále dál a... celý příspěvek >
Kráska, Hargrand, Sylvercot, Sylred, 30.8.2010
Jak je to prosím s opylováním Goldrichu?  Letos mi poprvé kvetl, ale celou dobu do toho pršelo, takže jsem neměl žádné plody... Mám na zahradě ještě starou meruňku, která ale má rakovinu na všech větvích, takže ji chci vykopat...
Modrý prach, 30.8.2010
No jestli je to něco na kobaltu, tak to silně "zavání" těžkými kovy a ty jsou na indexu Ale jděte. Určitě doma používáte nějaký malovaný porcelánový nebo keramický hrnek. Pokud je glazovaný modře, vězte, že to jsou sloučeniny kobaltu.... celý příspěvek >
Modrý prach, 30.8.2010
Šmolka je velice staré barvivo - myslím, že se používalo už ve středověku, modrou barvu mu propůjčuje kobalt (chemicky to je křemičitan kobaltnato-draselný). 
Jak vypustit bazén Marimex Tampa, 30.8.2010
Víc jak polovinu bazénu vypustíte samospádem hadicemi, vedoucími k filtraci. Malým čerpadlem jsem měl na mysli samonasávací čerpadlo, které na sací straně nepotřebuje hadici a klidně čerpá sloupec 10cm vody (za předpokladu, že nějak... celý příspěvek >
Jak vypustit bazén Marimex Tampa, 27.8.2010
Nepíšete, jak velká ta vaše zahrádka je, ale myslím si, že postupně (třeba na 4x) by se to vypouštět dalo bez toho, že by nutně došlo k vytopení spodního pozemku. Jednorázově vypouštím 3m3 z bazénu, pravda ne po svahu, víc jak půlku z toho pouštím k... celý příspěvek >
Očkování Broskvoní, 20.8.2010
můžete být prosím konkrétnější s tou potravinářskou folií? Řežete z toho proužky jako roubovací pásku?
Jaké používáte postřikovače?, 17.8.2010
Některé příspěvky jsou opravdu hodně zajímavé, já používám od r. 2000 5l postřikovač DiMartino (Lady nebo Mary),  převážně na aplikace fungicidů a listových hnojiv. Svůj účel to prokazatelně plní, pořizovací cena byla cca 800,- Kč a po 8... celý příspěvek >
Dominátor - ničí zvířata v zemi?, 13.8.2010
Dobré odpoledne Alí, dovolte pár poznámek k Vašemu včerejšímu článku o glyfosátu, nebude to (jako obvykle ) ostrá polemika,  spíš pohled na stejnou věc z jiného úhlu: 1) není pochyb o tom, že glyfosát je dnes asi nejpoužívanejší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika