Extremni roubovaci experimenty



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?)
13.5.2013 12:15

Zajímavá idea, ale co z toho??

Nejstarší broskvoně (semenáče z pecky) se na mé zahradě dožívají kolem 35-40 let, a o další prodlužování věku moc nestojím, protože takhle staré stromy jdou špatně do dřeva, což je ovšem u broskvoně dost podstatná vada.

Meruňka jako podnož může mít smysl v písčité půdě někde v Podluží, u mně v jílovici spolehlivě zajde do 10 let (to je zhruba 40- letá zkušenost 2 generací na naší zahradě)...wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
kranex - (47) - 7.81 (?), 4.6.2012 15:47, zobrazeno: 17388x

Pocul som uz o uspesnom naroubovani hrusky na hloh, niekdo zas robil prsa ze ide vyskusat orech na jasen ci pagastan, dalsi zas ze ceresnu na cremchu(stremchu)...Co sa podarilo Vam, Vasim znamym alebo o com ste poculi ci citali?kam nas este priroda pusti pri nasom badani a experimentovani?za podnetne pripomienky a komenty predom dik...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 4.6.2012 20:15
O roubování na jeřabinu i hloh už se tu psalo, ale ne ve slivoních ;-) Myslím, že téma mělo v názvu slovenské jméno kdoule.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kranex - (47) - 7.81 (?), 4.6.2012 22:29

neda sa tu polozit otazka v kolonke,,ovocne stromy-vseobecne,,..tak som to praskol do sliviek..zaujimalo by ma na co vsetko ide naroubovat ovocny strom...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.138 (?), 5.6.2012 0:07
To záleží na příbuznosti a afinitě. Už se tu řešilo, jestli je lepší dát meruňku na švestku, jestli přežije hrušeň na jabloni...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 165.42 (?), 13.5.2013 21:56

Nevím jestli to bude dost extrémní, ale docela dobře rostou na suchých místech hrušně na jeřabině. Ale nesmí se tam dostat voda. Všechny stromy takto štěpované zahynuly v roce 2002 při povodni, hrušeň na semenáči to vydržela. Mišpule slaběji roste na hlohu, znám školkaře, který očkoval v matečnici broskvoně na trnku (Prunus spinosa). Rouboval jsem i amelanchier na jeřabinu, životnost okolo 10 let. Viděl jsem roubovance hrušeň na kdoulovci, ale musím se zeptat jak to dopadlo. Jeřabinu jsem používal pod převislé skalníky roubované v korunce. Na ptačku jsem rouboval višeň plstnatou, po čase to vypadalo jako když dáte aronii na červený jeřáb do korunky. Střemcha by se mohla chovat podobně jako mahalebka.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.73 (?), 13.5.2013 0:00

Četl jsem, že se dá roubovat broskvoň na meruňku a strom je pak na rozdíl od klasické broskvoně dlouhověký. Jelikož broskvoně na semenáčích mi již pomalu odumírají (vymrzají větve od severu), příští rok to chci vyzkoušet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 13.5.2013 12:15

Zajímavá idea, ale co z toho??

Nejstarší broskvoně (semenáče z pecky) se na mé zahradě dožívají kolem 35-40 let, a o další prodlužování věku moc nestojím, protože takhle staré stromy jdou špatně do dřeva, což je ovšem u broskvoně dost podstatná vada.

Meruňka jako podnož může mít smysl v písčité půdě někde v Podluží, u mně v jílovici spolehlivě zajde do 10 let (to je zhruba 40- letá zkušenost 2 generací na naší zahradě)...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bajas - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 149.16 (?), 13.5.2013 12:46

Pre mňa je "Extremní roubovací experiment" zatiaľ každé jedno vrúbľovanie. Hortenzia do Karešovej, Slivku Prezident do niečoho, čo vyrastá spod Čačanky, teda každé vrúbľovanie a očkovanie i jadrovín. Pre zakladateľa vlákna to asi dosť "extremní" pravdepodobne nebude, ale to už bude jeho uhol pohľadu. Bajas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 19.143 (?), 13.5.2013 16:03

Já jsem fanda Topazu a semenáčů - takže jsem před 4 lety vysel asi 100 semen Topazu na záhon, nejsilnější semenáče jsem vysadil na trvalé místo (20) a rouboval Topazem. Po 2 letech štěpy bohatě kvetou ve tvaru obézního vřetene - kvalitou plodů se pochlubím po sklizni. 

Podnikl někdo podobný experiment? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 13.5.2013 19:38

Extrémní roubovací experimenty

Pan Jaroslav od Prahy.

Fandím vaší zálibě, ale možná by bylo lépe nechat semenáče projevit- co kdyby? Nová sorta by mohla být zajímavá. Spouta dobrých odrůd vzniklo z volného opylení. Jinak ještě- semenáče budou mít každý jiný charakter- i to je genetika.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika