Broskyňa 370 m.n.m



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?)
13.5.2013 14:40

dobrý den,

nejde jen o samotnou nadmořskou výšku - 370m n.m. není žádná hrůza, tchán má broskve v cca 400 m (Oderské vrchy - ale je to svah orientovaný na JZ)

Broskev potřebuje dost slučníčka, ideál je chráněná zahrada situovaná k jihu nebo jihozápad, žádná mrazová kotlina nebo planina bičovaná větry...

Preferoval bych "zlatý střed" - něco standardního, zrajícího ve druhé polovině srpna, tohle Vám dozraje i ve vyšší poloze, nešel bych do pozdních odrůd a rané odrůdy mi zas nepřijdou tak chutné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
badoga - (43) - 56.166 (?), 13.5.2013 13:43, zobrazeno: 8240x

Sadili by ste broskyňu v nadm. výške 370m? Veľmi by som ju chcela, ale neviem či to nie je iba trápenie. Prečítala som si predchádzajúce diskusie. Viem že broskyne rastú aj vyššie. Neviem ale zhodnotiť, či vo vyšších polohách nejde viac o pestovateľské nadšenie ako o efekt.  K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 73.71 (?), 13.5.2013 14:40

dobrý den,

nejde jen o samotnou nadmořskou výšku - 370m n.m. není žádná hrůza, tchán má broskve v cca 400 m (Oderské vrchy - ale je to svah orientovaný na JZ)

Broskev potřebuje dost slučníčka, ideál je chráněná zahrada situovaná k jihu nebo jihozápad, žádná mrazová kotlina nebo planina bičovaná větry...

Preferoval bych "zlatý střed" - něco standardního, zrajícího ve druhé polovině srpna, tohle Vám dozraje i ve vyšší poloze, nešel bych do pozdních odrůd a rané odrůdy mi zas nepřijdou tak chutné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
badoga - (43) - 56.166 (?), 13.5.2013 20:17

Slniecka mame dost, ale s tou mrazovou kotlinou asi budem mat problem.  Ide o uzku dolinu v ktorej vietor malo fuka? Uroda by bola asi vynimocne... skoda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 13.5.2013 21:02

Volte odrůdy se zvonkovitým typem květu, vydrží v květu mráz až -5°. Já pěstuji ve městě, v závětří, 390 mnm a za posledních 15 let jsem ještě nepřišel o úrodu kvůli mrazům, a to ani v minulém roce. Být Vámi, zkusil bych to, prozatím třeba s Redhaven a Cresthaven. Dál se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
badoga - (43) - 56.166 (?), 14.5.2013 20:29

dakujem, skusime asi redhaven, ta stihne u nas dozriet.

PS: Ten zvoncekovity tvar kvetu ma vplyv na to ze nevymrzne tak lahko v strede?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.142 (?), 28.7.2015 17:14
V Kysuckom Novom Meste mám Suncrest a bohato rodí, n.m.375.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.251 (?), 25.8.2015 16:08

Bydlím v Beskydech 400 mnm, v mrazové kotlině. Z broskvoňových mám:
Radhaven – ještě nerodil,
Krasavu – taky ještě nerodila,
Saturn – výborná úrodnost i chuť,
Flaterina – nektarinka plochá, letos měla několik plodů,
Cling Vulkán – výborná chuť i úrodnost,
Reliace – uspokojivá chuť i úrodnost.
Mám ještě několik noname odrůd, které byly kupované jako nektarinky a vyklubaly se s nich nějaké broskve.


Jelikož bydlím v mrazové kotlině, nemám prakticky nikdy úrodu třešní. Většinou všechno „vezme“ mráz. Broskvoně rodí uspokojivě a nemusím jak někteří na Jižní Moravě dělat probírku plodů. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika