Příspěvky uživatele - tomast

Jaký vybrat refraktometr?, 6.6.2014
Refraktometrie ve vašem případě není samospásná, a mám dojem, že se na ni příliš upínáte. Cukro/ a moštometry v principu měří hustotu, která je v nějakém vztahu k obsahu cukru, během kvašení se koncentrace cukru snižuje, ale současně jdou nahoru... celý příspěvek >
Radikalni zmlazeni tuje obnazenim vnitrni dutiny, 3.6.2014
U jedné zlaté thuje mám v blízkosti zahradní lampu (výška cca 1,8 m), kvůli které musím řas od času udělat na thuji průklest spodních větví. Snáší to dobře a opakovaně zespoda obráží.
Jabloně co s nimi?, 26.5.2014
Samotný mech nebo lišejník žádný vliv na kvalitu ovoce nemá. Navíc je pravděpodobné, že s průklestem/ vyřezáním  suchých větví (1.obrázek) dojde k jeho eliminaci. Pokud se vám nelíbí, lze s ním na kmeni bojovat třeba vápenným mlékem, samozřejmě... celý příspěvek >
Je vřetenová sekačka pro každého?, 20.5.2014
Asi 15 roků jsme sekali cca 400m2 vřetenovkou a rozhodně né obden, tak 1x týdně. Trávník mám hustý a nehnojím. Pravda, sekačka byla zn. Husquarna (a v té době - 80. léta- to byla nějaká kvalita). Tráva byla pouze jednou řízlá, takže se dala... celý příspěvek >
Sousedé neustále prudí, 15.5.2014
OK. Mně bambus nepřesvědčil, mám selskou zahradu a svoji energii upínám tímto směrem, se všemi "modními" okrasnými cizáckými rostlinami byly nakonec jenom mrzutosti, a´t už to byly okrasné kapradiny, africké trávy nebo bambus...
Sousedé neustále prudí, 15.5.2014
Bambus bez zábran v zemi zaneřádí zahradu, a pokud se na zimu nezabalí,  je pouze otázkou času, kdy vymrzne.
Sousedé neustále prudí, 15.5.2014
Habr je -z mého pohledu- určitě lepší volba nežli bambus, bohužel plot z něj nebude hned, počítejte alespoň s 5 lety. Ale rychlovka není ani bambus, zejména pokud budete začínat s malýma rostlinkama z Internetu. Výhodou habru je, že to je původní... celý příspěvek >
Jak na správnou koncentraci směsi pevná látka/kapalina, 18.4.2014
Pokud to není vysloveně uvedeno, s objemovými procenty se pracuje tam, kde to je výhodné a pohodlné, tedy u plynů a kapalin. Pevné látky se navažují, 1 hmotnostní procento odpovídá koncentraci 10 g/L (nebo   10 g/kg, v případě vodných... celý příspěvek >
Ochrana stromů, 14.4.2014
Pokud jde o jabloně, a pokud se do budoucna výrazně nezvýší tlak škůdců (a to je hodně důležité), myslím si, že u jabloní (bez rezistence) lze vyžít se 3-4 jarními postřiky proti houbovým chorobám, (ev. hořké pihovitosti). Broskvoně stíkám min.... celý příspěvek >
Bio hnojení meruněk, broskví, slivoní, třešní, jablek, kiwi, borůvek, 2.4.2014
zdravím, využívám tohoto tématu k vlastnímu dotazu - k opravdovým slepičákům nemám přístup, jaká je tedy kvalita granulovaného slepičího trusu z obchodu? Má to odpovídající efekt? Ev. neporovnával někdo zkvašený slepičák domácí výroby a kupovaný... celý příspěvek >
Jabloň vhodná na mušt, 31.3.2014
Zkuste Jaderničku moravskou, je to sice stará odrůda vhodná na vysokokmen, ale viděl jsem ji v souč. nabídce i na méně vzrůstných podnožích. Osobně znám odrůdu pouze jako vysokokmen, je to pracant s pravidelnou a vysokou úrodou až do velmi... celý příspěvek >
Vitamín B 17 - kyanid jako lék, 28.3.2014
Nakonec to bude krtek, který si se smíchem bude kurýrovat tělo "Rozdíl mezi léky a jedy je toliko v dávce".  Tohle řekl Paracelsus již v 16. století.
Zahájení roubování, 28.3.2014
jabloň jsem rouboval za kůru již minulý víkend, strom jsem však připravoval na roubování už týden předem důkladnou zálivkou (měl jsem obavy, aby v tomhle suchém počasí stromem něco teklo). Poprvé jsem také vyzkoušel plastový "stan" z igelitu s... celý příspěvek >
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 19.3.2014
Pod Váš první odstavec (popis žabky) se mohu klidně podepsat, pane Palo, je to víceméně truhlářský přístup, za sebe bych ještě dodal, že s širokou čepelí se mi snáze udrží rovný řez (tzn. dosedací plocha roubu není ani "dutá" ani "do vrtule").
Jak a čím správně očistit zahradní nůžky, nože a pilky po řezu, 18.3.2014
Pane Palo, podle evropských předpisů musí být vše (tedy i nože) v nerezové oceli, která k vyhřátí tak citlivá nebude. Jsem si vědom, že většina sadařů používá kupované roubováky z nerezu, považoval jsem však za vhodné na problém upozornit (sám... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika