Příspěvky uživatele - geraldG10

Výroba moštu, 13.2.2015
Nejsem sice biochemik a nerad bych tu rozpoutával nějaký flame, ale také se snažím prozkoumat internet a z dostupných informací mi vychází následující. Máte pravdu, že díky větší oxidaci při odstředivém odšťavování dochází rychleji k degradaci... celý příspěvek >
Výroba moštu, 11.2.2015
Tento šnekový odšťavovač vlastním taky a můžu potvrdit slova chvály, přesto si nedovedu představit na tom zpracovávat metrák jablek a to ani postupně. Úspěsně na tom lisuji šťávy na ovocná vína, to je nanahraditelný a rovněž zeleninové šťávy a to i z... celý příspěvek >
Šunka bez rychlosolí, 1.10.2014
Když to tak čtu, tak mi ještě napadá jedna věc, kde se možná výrobní postup může lišit. Já po prohnětení (dobře 20min) maso dám rovnou do šunkovaru a v něm nechávám odstát 2 dny, ale už sem viděl, že to někdo nechává odstát v míse a do šunkovaru to... celý příspěvek >
Šunka bez rychlosolí, 29.9.2014
Nevím jestli to pomůže úplně na "krátery", ale na radu zkušenějších sem vyráběl šunku tak, že jsem maso nakrájel na velikost gulášových kostek a hrst masa jsem rozemlel abych měl "prát" který to velice dobře spojí a to celé jsem potom hnětl zhruba... celý příspěvek >
Jak zpracovat šípky, 22.9.2014
Já tedy šípky sbírám naopak až po prvních mrazících a suším normálně u topení. Na čaj pak používám čajové sáčky, které prodávají a s chloupky není žádný problém.
Zpracovani sipku, 17.9.2014
Letos se chystám na víno ze sušených šípků, prý je ještě lepší, tak pak časem napíšu jak a jestli vůbec se povedlo.
Drtička větví, 10.9.2014
Ano mám, když sem začal upravovat zahradu která byla velmi zarostlá haluzemi a máme velké množství keřů, nechtělo se mi to stále pálit. V Mountfieldu v akci (jinak je drahej) sem zakoupil PowerCut 2500. Používám ho druhou sezonu a mezitím musel... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 19.8.2014
Toto jsem nezkoušel, ale pokud jde o umělé stárnutí tak v knize od p.Valenty se píše následující... cituji: Při posledním stočení, když můžeme předpokládat úplné vykvašení, vmícháme do vína 10-15Dg cukru na 5 l vína a plníme ho do lahví. Otevřené... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 19.8.2014
Víno z aronie se v rodině vyrábí již dlouho a patří vždy k těm lepším, přesto bych se rád pustil do výroby trochu vědecky  V některém z předchozích příspěvků jsem sice našel, že kdosi naměřil cukernatost moštu 17%, ale nikde nemohu najít... celý příspěvek >
3fazova koncovka cerpadla Sigma, 29.7.2014
Beru zpět, pokud je toleranec + - 10% tak do napětí 253V je to ještě v normě (stejně by se mi to už nelíbilo ). Se špatnou elektroinstalací se však mýlíte. Pokud by byl problém v elektroinstalaci se středním vodičem, mohlo by dojít vlivem... celý příspěvek >
3fazova koncovka cerpadla Sigma, 29.7.2014
Nejsem sice energetik, ale napětí 250V je již mimo toleranci a může hrozit poškození některých přístrojů. Nejdříve bych zkusil revizního technika to nechat přeměřit cejchovaným měřákem a poté se obrátil na distributora. Teoreticky je také možné, že... celý příspěvek >
3fazova koncovka cerpadla Sigma, 29.7.2014
Upozorňuji, že na obrázku zapojení redukce je chránič tedy soustava TN-S. Rozdělený PE a N. Není možné poté PE a N zase v krabici spojit a jít do 4 kolíkové zásuvky používané v síti TN-C. Pokud se v elektrice nevyznáte nedoporučuji se pouštět do... celý příspěvek >
Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné, 1.7.2014
Drozd netuším, ale kos je prý dost tuhý :)
Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné, 1.7.2014
Na keř aronie dáváme pravidelně každý rok staré záclony na dobu kdy dozrává protože jinak přiletí hejno kosů a za dva dny je sklizeno. Funguje to spolehlivě.
Kompost, 24.6.2014
Kompost potřebuje ke správnému rozkladu vzduch, což v jámě nebude. Nedokážu si ani představit jak se ve dvou metrech přehazuje a složení kompostu jen z trávy také není zrovna nejlepší.
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika