Vtáctvo nebeské... či skôr pekelné



geraldG10 - (45) - 110.61 (?)
1.7.2014 20:18

Drozd netuším, ale kos je prý dost tuhý :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 1.7.2014 12:54

Nene, dostali bysme se k ekologii a zjsitili, že síla impéria závisí na počtu starých panen v Anglii. (Darwin). Člověk moudrý totiž zakládá plantáže, např, těch třešní a tím uměle deformuje úživnost biotopu. Atd., etc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.7.2014 12:59

člověk moudrý .....ovocným stromům brání v přirozené reprodukci

To je jistě správná filozofie, akorát že zahradu nám neosázela matka příroda a naše ovocné stromy se nereprodukují z ptačích otvorů (nemají rektum, nýbrž kloaku) . Špačkům by jinak dalo hodně námahy najít v lese těch pár divoce rostoucích ptaček s drobnými plůdky. My jim připravujem hostinu z masitých velkoplodých třešní, švestek a hroznů pěkně jeden vedle druhého, k tomu rozvěsíme budky chránící jejich drobečky před deštěm i kunami. Pak se divme těm tisícihlavým hejnům.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 1.7.2014 15:38

Uznávám chlapi, že máte trochu pravdu. Rozmetali jste mi ale mou jedinou (ekologickou) útěchu a radostný náhled na skutečnost, že ze svých milovaných, báječně opečovávaných ovocných stromů opět skoro nic nesklidím. Při realistickém posuzování situace, ke kterému nabádáte, mi nezbývá než zuřit. A tím pádem se ze mne stává ještě více zapšklý člověk, než jsem. angry To ale od Vás není vůbec hezké!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 1.7.2014 20:11

Neviete, akú má taký drozd chuť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
geraldG10 - (45) - 110.61 (?), 1.7.2014 20:18

Drozd netuším, ale kos je prý dost tuhý :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elena - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (55) - 54.27 (?), 1.7.2014 21:43

Chlapi, na drozdy mi nesahejte... viděla jsem několikrát, jak si poradí s ulitou bouďáka šneka, aby ho mohl sežrat a ti mě vadí podstatně víc něž sklizeného trochu ovoce. Kosů, drozdů, sýkorek, vrabců a jiných máme plnou zahradu - jahody byly načnuté jen některé od malých slimáků (tam, kde bylo přehuštěno) - no, je pravda, že kosáci mi rozklovali, rozrabali, roztrhali novou netkanku pod nimi (ale zřejmě špatná kvalita), rybíz zůstal netknutý (a jak já se těšila, že nebudu muset sklízet), josta, maliny... zatím si ptactvo ničeho nevšímá. Obrali sice trochu třešní - 80 l je jich ale už v pálenici. Horší bude až začnou dozrávat Nagevicovy a ještě jedny letní hrušky - na těch si pochutnávají sýkorky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.140 (?), 2.7.2014 1:16

Ohledně pečeného drozda najděte si tordo ricetta. I na pyrenejském ostrově je připravují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 2.7.2014 7:36

      Pokud jde o práci ptactva v zimě, tak i vrabci v zimě obírají větvičky, stejně jako sýkorky. O jiných druzích přehled nemám, nic jiného se v korunách ovocných stromů v zahradě neukáže. Na krmítku je to jiné.  Pokud jde o ten druhý pohled, kdyby jste měli na návštěvě myslivce Italy, nejspíše by měli cukání zastřelit si pár ptáčků větších než vrabec. A pokud by si je nevezli domů, asi byste si pochutnali s nimi. Tvrdé maso bude mít nejspíše starý kos, ale nevím jak rozeznat mladého od starého. To by chtělo početnější vzorek, nebo se zeptat ornitologů. Pokud jde o chuť, jaké bylinky dáte do nádivky, tak bude vonět a chutnat. Přijde mi, že ubývá vrabců, a zvyšují se počty ptactva většího než právě vrabec a menšího než orebice. A žravějšího, drzejšího.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 2.7.2014 8:54

Vrabci obírají větvičky, předpokládám, že myslíte od hmyzu. Ale smlsnou si i na pupenech a to už taková radost není. S posledním odstavcem docela souhlasím, řekl bych, že vidíme ekologii v přímém přenosu v původním neurážlivém smyslu toho slova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 2.7.2014 9:08

Jakýsi ptáček jarabáček mi na jaře pravidelně oďobává pupeny z broskvoní. Zjišťuji to tak, že z jara občasně chodím kontrolovat, jak to raší, abych trefil postřik proti kadeřavosti. Najednou koukám - vodorovné výhony větviček jsou bez pupenů, obvykle jich zůstane jen několik na konci. A nejčastěji ty potvůrky odrbou zrovna ty výhony, které bych potřeboval na stromcích v rámcu řezu ponechat. Ale ty svislé, které jsou mi celkem k ničemu, nechávají na pokoji. Asi se jim na nich při obědě blbě stojí...frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika