Drtička větví



geraldG10 - (45) - 108.21 (?)
10.9.2014 9:24

Ano mám, když sem začal upravovat zahradu která byla velmi zarostlá haluzemi a máme velké množství keřů, nechtělo se mi to stále pálit. V Mountfieldu v akci (jinak je drahej) sem zakoupil PowerCut 2500. Používám ho druhou sezonu a mezitím musel jednou otočit nože (mají oboustrané ostří). Poradí si to bez problémů s čerstvými a pružnými proutky ze všech možných keřů včetně listí, stejně tak i z větvemi z ovocných stromů do 4cm (ty už si ale raděj krátím a dávám do kamen). Nevýhodou tohoto stroje je celkem hlučnost a úzká štěrbina do které se strkají větve. V případě že tam dávám jeden proutek a jsou ostré nože si to celkem ochotně bere samo. Pokud tam nacpu celý svazek větviček s listím, už to do toho musím cpát. I přes to všechno se mi ani jednou nestalo, že by se stroj zastavil protože se něco někam namotalo a to ani po několikahodinovém běhu v kuse. U silnějších větví 4-5cm pokud jsou již suché a tvrdší je práce celkem nepříjemná protože to kope do ruky pokud se tam nevloží přesně, ale takové už stejně většinou řežu do kamen. Když to tedy shrnu, pořídil sem si ho hlavně na malé větvičky z křovin a ovocných stromů abych to následně použil do kompostu a jako mulč a pro tyto účely za tu cenu sem spokojený.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 176.91 (?), 9.9.2014 19:11

Hlavně nečekejte zázraky.U toho se musí myslet, jako u každé jiné práce.Jestli to nejde štěpkovat dneska, tak to třeba půjde lépe za měsíc, kdy to uschne.Pak k tomu musíte mít nůžky(pákové) a připravit si materiál pro pomaluběžný štěpkovač.Jestli si myslíte, že do něj nacpete 4cm větev a hliníková opěrná deska bude stále seřízená na těsno a bude pak řezat a dořezávat vše ostatní, jste na omylu.Dnes jsem řezal 7-8cm silnou slunečnici.Tu musíte rozštípnout na půl a vyklované koláče dát na stranu.Ostříhaný plot z ptačince je na hromádkách vedle plotu a bude s ním taky piplačka i když bude suchý.Do té doby, než ho dostanete k válci.Pak už jede sám.Co bude u rychloběžného drtiče?Čím ho budete tlačit na nože?Budete hledat sekeru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.69 (?), 9.9.2014 20:00
Napred pomelu drobisko a potom silne nemusim serizovat desku stavecim sroubem nastavim ji aby nechytala o nuz drti pekne
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.167 (?), 10.9.2014 8:05

V novom slovenskom Urob si sam je test a vysvetlenie ako pracuju drvice. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
geraldG10 - (45) - 108.21 (?), 10.9.2014 9:24

Ano mám, když sem začal upravovat zahradu která byla velmi zarostlá haluzemi a máme velké množství keřů, nechtělo se mi to stále pálit. V Mountfieldu v akci (jinak je drahej) sem zakoupil PowerCut 2500. Používám ho druhou sezonu a mezitím musel jednou otočit nože (mají oboustrané ostří). Poradí si to bez problémů s čerstvými a pružnými proutky ze všech možných keřů včetně listí, stejně tak i z větvemi z ovocných stromů do 4cm (ty už si ale raděj krátím a dávám do kamen). Nevýhodou tohoto stroje je celkem hlučnost a úzká štěrbina do které se strkají větve. V případě že tam dávám jeden proutek a jsou ostré nože si to celkem ochotně bere samo. Pokud tam nacpu celý svazek větviček s listím, už to do toho musím cpát. I přes to všechno se mi ani jednou nestalo, že by se stroj zastavil protože se něco někam namotalo a to ani po několikahodinovém běhu v kuse. U silnějších větví 4-5cm pokud jsou již suché a tvrdší je práce celkem nepříjemná protože to kope do ruky pokud se tam nevloží přesně, ale takové už stejně většinou řežu do kamen. Když to tedy shrnu, pořídil sem si ho hlavně na malé větvičky z křovin a ovocných stromů abych to následně použil do kompostu a jako mulč a pro tyto účely za tu cenu sem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.9.2014 11:33

Díky pane geraldeG10 za konkrétní infomace. No vida, tak přece jenom přilétla nějaká nadějná vlaštovka... Já jsem si mezitím pročetl vlákno o drtičích fy Vares, které zde založil Roman - lesnictví a dřevařství, a tam se ani v jednom příspěvku neobjevila stížnost, že by se u tohoto typu drtiče namotávaly větvičky na hřídel, či nějak jinak blokovaly jeho provoz. Takže se zdá,  že pro účely rozmělnění drobných pružných větviček máme k dispozici a k výběru dva celkem solidní přístroje, resp. přístroje od dvou výrobců. Najde se ještě nějaký takový?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 10.9.2014 12:20

Lepší kdyby jste si to už konečně koupil, tu nadějnou vlaštovku, aby jste pochopil o čem je řeč, když někdo řekne, že to daroval, nebo že mu to nesmí přes práh.Je možné že tu taky děláte reklamu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 10.9.2014 14:24

"Lepší kdyby jste si to už konečně koupil, …"
Nemám důvod.

"...,když někdo řekne, že to daroval, …"
Kdo to řekl a o jakém typu?

"Je možné že tu taky děláte reklamu".
Možné to je, ale nejsem si toho vědom.smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 10.9.2014 19:47

Používám nožový drtič Hecht 6159 a drtím od pružné vrby po suché větve do 5cm, protože nemám kde pálit. Zastavit se může, když třeba namotáte provázek, který se nerozseká. Větve jej nezastaví. Musel jsem vyřezat větší podávací otvor, abych mohl dávkovat větší svazky drobných větví. K drtiči jsem dostal pádlo, kterým se dá materiál zatlačit do záběru nožů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.9.2014 15:14

Zneužiju situace a položím do fóra otázku: Hej, přátelé, je tady někdo, kdo má zahradní drtič a ten perfektně zvládá dělit drobné pružné halouzky,...

Myslím, Wimpi, že dotaz není úplně dobře položen. Zkusil bych to jinak: Hej přátelé, je tady někdo, kdo vyzkoušel oba typy (rychlý i pomalý) - tedy může porovnat  - a vrátil se k tomu rychlému jako k lepšímu?
   Já jsem měl ten rychlý nožový - přesně si už typ nepamatuju, ale byl žlutý,  nejsilnější od Al-Ko. Vzhledem k poměrně nízké ceně to žádná špička nebyla. Pak jsem koupil levný válcový Einhell. Konstrukčně dobrý, ale dílenské zpracování horší, takže se opotřebovaly plasty i pouzdra imitující ložiska.Se současným Boschem spokojenost, cena ale trojnásobná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 11.9.2014 15:54

Já bych, pane Miloši, s formulací Vámi položené otázky zcela souhlasil, pokud by se nám do výběru a hodnocení drtičů i štěpkovačů nemíchaly stroje v povedení "dodo", "křáp" a "aušus". Tyto šmejdy nám totiž degradují možnost objektivně zjistit, co je pro daný účel "nadrcení tenkých pružných větviček" vhodnější. Zda nožový drtič, či válcový/kuželový štěpkovač. Jestli diskusní příspěvky čtu pozorně, pochopil jsem asi toto:

Ad. a) Existují nožové drtiče, které mají problém s namotáváním tenkých pružných větviček a zablokováním pohonu (přičemž majitelem jednoho z takových typů jste byl i Vy pane Miloši). Ovšem zdá se, že existují i kvalitní stroje s tímto systémem dělení, u nichž se výše uvedené problémy nevyskytují. V této diskusi se dosud objevily dva takové typy. Já jsem vyzval fórum, aby se ozvali případní další uživatelé, kteří byli s tímto mechanickým systémem spokojeni a problémy s blokováním pohonu při namotávání větviček u nich nenastaly.

Ad. b) Rovněž existují válcové, resp. kuželové štěpkovače, a jeden z nich Vy nyní ke spokojenosti využíváte. Tyto stroje jsou svojí konstrukcí robustnější, než nožové drtiče, ale zdá se, že z principu svého mechanického uspořádání nejsou tak precizní při zpracování jemných pružných větviček na jemnou drť. Drobné klestí je v nich spíše nalámáno než "nadrceno, či nařezáno, a drží v celku.

Takže já bych se spíše zeptal: Haló, přátelé, existuje nějaký válcový, či kuželový štěpkovač, který umí zpracovat i drobné pružné větvoví na sypkou hmotu?

PS: nadrcení silnějších dřevitých větví neřeším, neboť pro ně je určitě vhodnější štěpkovač, navíc značná část zahrádkářů takové větve spotřebuje v domácích topidlech (já též).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika