Co to je



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?)
31.5.2020 11:10

Též bych vzal do úvahy, jak moc je to pokousané. A když jste tu havěť ani nenašel, asi jí tam moc nebude. Včil mi chodí na stromky mandelinkovití brouci, naštěstí jen ojediněle. Smůla je, že se pasou na mladých "školkovních" stromečcích, kde ztráta jednoho listu zamrzí více než na velkém stromu. Vrbař uhlazený na hrušni a Bázlivec olšový na jabloni. Asi však nejsou tak jednostranní a vybíraví, chodí i na jiné kytky. Více mě však znepokojují mšice. 

Vrbař uhlazený na hrušni
Vrbař uhlazený na hrušni
Bázlivec olšový na jabloni
Bázlivec olšový na jabloni
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
SJirka - (14) - 225.2 (?), 28.5.2020 18:01, zobrazeno: 1110x

Stříkal jsem Decisem proti mšicím a po odkvětu Reldanem proti pilatce. V červeném kroužku je vykousaný list - lalokonosec??, jiné listy jsou pokroucené a děravé. Mšice jsem neobjevil, Decis lalokonosce nezdolá? Co to je? Stromek je obsypaný plody, něco jistě propadne, ale byla by škoda, aby šlo do háje všechno. Poraďte prosím.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 104.254 (?), 31.5.2020 11:10

Též bych vzal do úvahy, jak moc je to pokousané. A když jste tu havěť ani nenašel, asi jí tam moc nebude. Včil mi chodí na stromky mandelinkovití brouci, naštěstí jen ojediněle. Smůla je, že se pasou na mladých "školkovních" stromečcích, kde ztráta jednoho listu zamrzí více než na velkém stromu. Vrbař uhlazený na hrušni a Bázlivec olšový na jabloni. Asi však nejsou tak jednostranní a vybíraví, chodí i na jiné kytky. Více mě však znepokojují mšice. 

Vrbař uhlazený na hrušni
Vrbař uhlazený na hrušni
Bázlivec olšový na jabloni
Bázlivec olšový na jabloni
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
SJirka - (14) - 225.2 (?), 31.5.2020 18:30

No pokousaného toho moc není - max. 5 % listů. Více se mi nelíbí deformace teď už cca20 % listů. Nejdřív se vytvoří na listu důlek/vypouklina a potom se v důlku udělá dírka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
SJirka - (14) - 225.2 (?), 31.5.2020 18:34

A zapoměl jsem na foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika