Příspěvky uživatele - bohous

Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 29.3.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, mám dotazy na zkušenější pěstitele. Takto vypadají letos zakořeňované řízky po 3 týdnech, trochu jsem jim zespodu přitápěl. Už jsem je obtížně odděloval. Je už čas na zasazení do kontejneru?  A nevadí, když se trošku polámou konce... celý příspěvek >
Rašení pod čočkou mobilu, 13.3.2020
Díky za info, vyzkouším. 
Rašení pod čočkou mobilu, 13.3.2020
S kvetením meruněk se pojí termín pro ochranu proti moniliové spále. Bohužel, Horizon už není k mání, alespoň pro nás zahrádkáře. Nevíte někdo, čím by se dal efektivně nahradit? Díky za radu, Bohouš.
Nektarinka Venus, 26.2.2020
Venus je nepatrně pozdnější než Cresthaven. Měl jsem je obě na jednom stromě, ale Venus jsem časem odřezal. Nádherné plody, ale silně trpěla monilií a hlavně nálety vos.  A nakonec u nás zvítězila i broskvovější chuť Cresthavenu.
Papriky 2020, 26.2.2020
Zdravím, zřejmě myslíte odrůdu Cynthia. Tu pěstuji "na poli" několik let, prakticky už žádnou jinou. Výborná je syrová, zapečená i do salátů. Rodí spolehlivě, pokud zůstane počasí jako poslední dvě léta. Mimochodem, doporučovala ji také p. Dušková v... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 25.2.2020
Já to u nás (sever Prahy) taky včera stříknul Championem. Bohužel, v noci a dnes prší, tak nevím, co to bude platné... Určitě bude potřeba ještě jednou, asi něčím sirnatým.
Honeycrisp, 16.1.2020
Zdravím všechny, zajímalo by mě, jaké jsou po čase zkušenosti těch šťastných, co uvedenou odrůdu mají. Jaká je v několika letech odolnost proti chorobám, chuťové vlastnosti a skladovatelnost. Z vlastní zkušenosti vím, že první dojem bývá až... celý příspěvek >
Pěstování bezsemenné odrůdy Attika, 11.12.2019
Odrůdy jsou seřazené podle chuti? To u mě (300 mnm) vítězí Venus nad Vanessou i Picurkou.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 15.11.2019
Na Mevika: Můžu se zeptat, v jakých podmínkách révu pěstujete? Uvažuji pořídit Skazku do 300 mnm, mohla by zde dozrát? A můžete ji chuťově přirovnat k jiným běžnějším odrůdám?  Děkuji, Bohouš.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 7.11.2019
Díky za info, doufám, že by to mohlo vyjít. O ten Rošfór bych hodně stál, má to být velice chutná odrůda. Chtěl bych jím výhledově přeroubovat Madlenku, až narostou nějaké rouby. Abych nebyl odkázán na pravokořený keř.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 6.11.2019
Ještě bych se chtěl zeptat, když vysazený Rošfór nemá dosud vyzrálé výhony (jsou stále zelené), je šance, že přezimuje a z jara vyrazí? Počítám, že ho ještě před mrazem hodně nakopčím.
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 6.11.2019 Obsahuje fotku
Je pravda, že Muscat Blue zraje dost brzy, u nás kolem 15.8., ale vydrží dlouho na keři prakticky v nezměněném stavu, jen nabírá cukr. Poslední jsem sklidil na konci října. I u mě je silně napadán vosami, proto jej hned po vybarvení sáčkuju. Mám... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 5.11.2019
Zajímalo by mě, zda dokážete porovnat dobu zrání a trvanlivost odrůdy Alexa např. s Chrupkou Bílou nebo Muškátem Blue. To jsou mé nejtrvanlivější resp. nejpozdnější odrůdy a rád bych také něco ještě pozdnějšího. Souhlasím, že ultra rané odrůdy mají... celý příspěvek >
Melouny 2019, 7.9.2019
Já bych si určovat zralost podle všech doporučení netroufl. Osobně to dělám tak, že melounům dávám pořadová čísla podle toho, jak dorostly. A narostlé musí zrát asi měsíc. Pak je šance, že budou akorát. Ale letos mi jeden meloun (10kg) shnil, jeden... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 30.8.2019
Toho jsem se obával. Bílého povlaku jsem si všiml, ale při odkvětu jsem květenství ošetřil a k napadení muselo dojít v poslední době, bylo vlhko a teplo. Chce to pořád hlídat. Děkuji za info.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika