Příspěvky uživatele - bohous

Sametky - doplnění, 3.6.2020
Můžete přiblížit, o kterou lokalitu se jedná? U nás (severní okraj Prahy) se objevují až na přelomu červenec-srpen.
Je to škůdce révy?, 30.5.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, tahle zelená, asi 1 mm velká a hodně tvrdá vajíčka jsem našel nakladená zespodu listu. Bohužel obrázek jsem udělal až po sejmutí na papír, ale vajíčka byla nakladena jedno vedle druhého, obdobně jako třeba u mandelinky bramborové. Nevíte... celý příspěvek >
Zatížení loňského řízku, 24.5.2020
Díky za radu, ještě počkám, jak to odkvete a pak to zredukuji.
Zatížení loňského řízku, 20.5.2020 Obsahuje fotku
Prosím o radu, jaké asi bych měl nechat zatížení keře Katalonia, vypěstované z loňského řízku - viz foto. Je na něm 5 letorostů, na každém asi dvě květní laty. Čekal jsem až po mrazech, mám počkat, až jak odkvetou? Díky, Bohouš.
Brambory škůdce, 13.5.2020
Taky si myslím, že je to drátovec. Zápasím s tím v poslední době každoročně. To jsou ty zimy nezimy, škůdci snadno přežívají Trochu pomáhá dusíkaté vápno zapravené do půdy tak 2 týdny před výsadbou. Bohouš.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 13.5.2020
Díky za reakce, ta zobonoska to nejspíš bude. Zkusím chemii.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 12.5.2020 Obsahuje fotku
Netušíte, co by mohlo být příčinou vadnutí některých výhonků jabloně - viz obrázek? Připadá mi to jako mera na broskoni, nevytéká z toho ale žádná tekutina ani jiné poškození jsem neobjevil. Díky, Bohouš.
Plíseň na révě?, 2.5.2020
Plstnatost to není, teď po lehkém deštíku to vypadá líp, snad to nic nebude...
Plíseň na révě?, 30.4.2020 Obsahuje fotku
Zdravím, mám dotaz na bílé okraje rašících listů mladé (jednoleté) Katalonie. Může to být plíseň? Zdá se mi na to dost brzy. Myslel jsem, jestli to není smytý řepkový pyl, kterého je teď všude plno, ale na jiných keřích to není. Díky, Bohouš.
Moje luskoviny v roce 2020, 28.4.2020
Souhlasím, také hrášek všichni milujeme, hlavně vnuk, který jinak zeleninu vůbec nejí. V posledních letech máme ale problém, že nám špatně vzchází, letos výsev 9.4. Mám dojem, že jej něco užířá ještě v zemi, že by drátovci? Nemáte někdo podobnou... celý příspěvek >
A přece není po meruňkách, 26.4.2020 Obsahuje fotku
Mám Radku asi 8 let a moje zkušenost je, že opravdu nepatří k nejplodnějším. Většinou stačíme celou úrodu sníst, v r. 2019 to bylo asi 25 kg. Také by mě zajímaly zkušenosti s plodností u dalších pěstitelů. U mě ale vítězí ranností a kvalitou plodů -... celý příspěvek >
A přece není po meruňkách, 24.4.2020
Zdiby - přestože strom (Radka) byl po několika po sobě jdoucích ranních mrazech úplně hnědý a několik později rozkvétajících květů zmrzlo v dalších dnech "na kost", občas se nějaký plůdek k mému velkému překvapení objevuje. Maďarská nemá nic, ale ta... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 13.4.2020 Obsahuje fotku
Letos jsem zjistil vysoké procento poškození květenství jabloní ještě před rozkvetením - viz foto. Objevuje se to každý rok ale ne v takovém množství. Nevíte, co to může být? Květenství jakoby zaschne a při doteku odpadne. Květopas, mera? Díky... celý příspěvek >
Dukát, 8.4.2020
Toto vlákno mi nějak uniklo, ale rád bych se alespoň dodatečně podělil o svou zkušenost s Dukátem. Od r. 1982 jsem pěstoval 3ks v lokalitě 290m n m, slunné stanoviště, podnož M2, velice kvalitní černozem ale zálivka pouze přírodní (žádný zdroj vody... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 2.4.2020
Dotaz na KUKY: Zaujalo mě, že jste přerouboval nové žluté střížovické odrůdy, které si všichni tolik chválí. Já mám jen Opál a jsem z něj nadšen, ale měl jsem teprve 2 sklizně. Můžu se zeptat, čím jste přeroubovával? Nějaké starší osvědčené? Díky,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika