Kadeřavost broskvoně 2020



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.11 (?)
25.2.2020 16:17

Já to u nás (sever Prahy) taky včera stříknul Championem. Bohužel, v noci a dnes prší, tak nevím, co to bude platné... Určitě bude potřeba ještě jednou, asi něčím sirnatým.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Iroot - (46) - 45.40 (?), 25.2.2020 9:53

Taky dnes Kuprikolem a za týden něčím co by nahradilo DELAN 700, který mi už došel sad  .  Je DITHANE dobrá volba? Pav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.40 (?), 25.2.2020 15:15

Zítra bude asi jen 7 st. má smysl stříkat Kuprikolem za této teploty nebo je nutné počkat na 10 st?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.251 (?), 26.10.2020 7:20

Včera (25.10.2020) jsem šla koupit do Zahradního centra Bauhausu v Čestlicích Sulku na podzimní postřik broskvoní a od prodavače jsem se dozvěděla, že podzimní postřik se nedělá a pro jarní postřik proti kadeřavosti je Kuprikol zakázaný a nabídl mi Champion. Zbytek kuprikolu mám ještě doma. Použít nebo vyhodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 70.240 (?), 26.10.2020 12:51

Já jsem podzimní postřik také nikdy neprováděl, ale v současné době jsem nucen ho provádět kvůli jiným chorobám (vymírání pupenů). Pravděpodobně jakási účinnost tohoto podzimního postřiku mědí tady bude, jelikož letos na jaře byla situace po podzimním postřiku mnohem lepší. Na jarní kadeřavost má ale tenhle podzimní postřik malý vliv, jak se zdá. Co se týče sulky, tu nemám moc odzkoušenou. Podzimní postřik do jarní kadeřavosti počítat nebudu a dám minimálně dvakrát Champion po čtrnácti dnech. Pak jsem dával Thiram společně s Horizonem, místo Horizonu by se snad dal použít Talent. (Horizon skončil). Thiram není ale zřejmě žádná "zdravotní lahůdka", jelikož někdo psal, že to je pro člověka nejškodlivější fungicid. Přitom se s ním moří všechna semena, to jsem si taky všiml, že je na sáčku napsáno ošetřeno Thiramem. Samozřejmě se používal vedle Champinu i Kuprikol, takže proč ho vyhazovat. Protože letos hodně pršelo, moje ošetření jedním postřikem Championem při pohybu pupenů bylo nedostatečné. Někde zabral dobře, jinde vůbec. Různé odrůdy broskvoní totiž neraší ve stejnou dobu. Proto je postřik třeba zopakovat po čtrnácti dnech. Tady u mě první raší Springcrest, taky potom první v květu zmrzá. To už je ale jiná kapitola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.29 (?), 26.10.2020 13:03

když už je tohle téma otevřené, dovolím si sdělit, že minulý týden po těch velkých deštích jsem na pár listech zaznamenal trochu téhle nepříjemnosti. Pro mě překvapení. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4469) - 38.136 (?), 24.2.2020 18:59

Pokud postřik mědí (např. Champion nebo Kuprikol) pořádně zaschne, tak je velmi odolný dešti. Včera jsem prováděl inventuru přípravků a objevil jsem zbytek Thiramu a dnes jsem ho použil. Tj. třetí postřik proti kadeřavosti.. Tak uvidím. A jeden sáček si nechám na příští rok. Thiram byl už ukončen, vloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.49 (?), 24.2.2020 21:18

Kuprikol prakticky odolá několika slabým dešťům, jde vidět na větvičkách. Ale jak je to možné, že ho kapky deště nevyplaví, když při běžném namíchání je rozpuštěn okamžitě. Přechází do jiné odolné krystalické formy jinak si to nedovedu vysvětlit?

Jeden postřík už jsem udělal před týdnem, kdy chvíli nefučelo, teď vyčkávám na oteplení na druhý postřik. Mám tu ještě zbylý naředěný kuprikol z loňska, dá se použít? Na dně lahve klesnul jako sediment, po protřepání vypadá jako ten samý kuprikol čerstvě namíchaný? surprise  MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 25.2.2020 15:44
Včera jsem ošetřila stromky Kuprikolem. U nás na JM budou asi rašit broskve velice brzo, tak abych to nepropásla. Ovšem ty můdré řeči starých sůsedů, že je ještě brzo a že eště nebylo 3 dny 15 stupňů a že je za týden musím znovu stříknout.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.11 (?), 25.2.2020 16:17

Já to u nás (sever Prahy) taky včera stříknul Championem. Bohužel, v noci a dnes prší, tak nevím, co to bude platné... Určitě bude potřeba ještě jednou, asi něčím sirnatým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.101 (?), 25.2.2020 16:40
A víte, že KUPRIKOL 50 - ke dni 1.7.2020 končí prodej? Čím budeme stříkat broskve? Championem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika